Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wieści z Republiki Suderlandu

Ambasada Republiki Suderlandu

Re: Wieści z Republiki Suderlandu

Postprzez Ferdynand Dugosz 31 maja 2019, o 21:08

Ja przeprowadzałem symulacje i w sumie to od tego zaczęła się ta cała moja krytyka. No w zasadzie, to od czego innego... Pamiętam, że pewnego pamiętnego wieczoru na mikronacyjnym serwerze zwróciłem uwagę, jaki Gigas jest wielki. Potem narodził się pomysł zrobienia naszego układu słonecznego w Universe Sandbox 2. Zrobiłem to, z paroma błędami, ale to inna sprawa. Wyszło, że ziemia nie może mieć dwóch księżycy, bo a to odpadnie sobie jeden, a to walnie o powierzchnię lub w drugi księżyc. Moja krytyka opierała się właśnie na symulacji.

Fakt faktem, wtedy też wiele rzeczy zrobiłem źle. Nie umniejsza to jednak pewnych nierealistycznych danych. Niedawno jeszcze zapowiadałem hucznie odświeżenie tego wszystkiego. Los chciał, że jakiś czas potem zauważyłem komentarz do tego na forum Bialenii. Wdałem się w krótką rozmowę z Rononem Dexem, a ostatecznie uzgodniliśmy współpracę. I uważam to za o wiele większy sukces, niż samodzielne powywalanie planet z jego modelu. Mamy teraz szansę stworzyć coś wspólnego, co zadowoli większe grono osób.

Postprzez Piotr III Łukasz 1 cze 2019, o 06:39

Mnie o tyle to rozbawiło, że ilość ma małe znaczenie, liczy się promień i mimośród orbity, płaszczyzna czy jest ekliptyczna czy równikowa (czy też coś pomiędzy) a najważniejsza jest masa. Oczywiście pozycje względem siebie, wielkość gwiazdowa etc etc miałoby wpływ na życie, ale dla stabilności układu - masa. Plus, oczywiście, odległość, jak wiadomo iloczyn mas przez kwadrat odległości.

Oczywiście abstrahuję od tego, co jest opisane, bo nie wiem co jest opisane :) Ale widać błędnie, skoro P.T. przedmówcy się śmieją.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Ferdynand Dugosz 1 cze 2019, o 16:36

Piotr III Łukasz napisał(a):Mnie o tyle to rozbawiło, że ilość ma małe znaczenie, liczy się promień i mimośród orbity, płaszczyzna czy jest ekliptyczna czy równikowa (czy też coś pomiędzy) a najważniejsza jest masa. Oczywiście pozycje względem siebie, wielkość gwiazdowa etc etc miałoby wpływ na życie, ale dla stabilności układu - masa. Plus, oczywiście, odległość, jak wiadomo iloczyn mas przez kwadrat odległości.

Nie wiem, czemu to Pana rozbawiło. Oczywiście, że przy odpowiedniej masie itd. dwa księżyce mogłyby istnieć. Symulacja przecież nie dotyczyła tylko ilości, inaczej jaka z niej symulacja? Nie ma sensu ciągle pisać "nie mogą istnieć dwa księżyce z masą taką i taką" albo "nie mogą istnieć dwa księżyce o orbicie takiej i takiej". Ja jedynie weryfikowałem dane z Bialenii i raczej wszyscy wiedzieli, co się kryje pod stwierdzeniem "nie mogą istnieć dwa księżyce". Że chodzi tam właśnie o ich przedstawioną masę, odległość, orbitę itd. Mówimy tu o księżycach przedstawionych przez BAK, a nie dwóch iksach, które można swobodnie edytować.

Postprzez Piotr III Łukasz 2 cze 2019, o 11:13

Ferdynand Dugosz napisał(a):Nie wiem, czemu to Pana rozbawiło.

Dlatego, że jedyne co tam doczytałem, to dywagacje na temat ilości księżyców.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Michal_Feliks 2 cze 2019, o 21:14

W imieniu własnym i całej Unii Wolności i Odpowiedzialności składam na ręce JE Ambasadora Sunderlandu serdeczne wyrazy współczucia z powodu braku awansu do Championship w sezonie 2018/19.

Jestem pewien, że już w kolejnym sezonie drużyna zdoła pokazać wszystko, na co ją stać i awansuje pewnie do wyższej klasy rozgrywkowej.

Ukłony,
Wander
pplk Defloriusz Dyman Wander
emeryt
Dom Seniora Związku Bojowników i Skalarów
ul. D. Knagga 64/13
00-234 Srebrny Róg

Obrazek
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Ferdynand Dugosz 5 cze 2019, o 10:00

Piotr III Łukasz napisał(a):Dlatego, że jedyne co tam doczytałem, to dywagacje na temat ilości księżyców.

Moje wypowiedzi w ambasadzie na pewno nie służą do tworzenia dyskusji. Przyznam, że zapomniałem dodać, iż to tylko przykład. Pełne rozmowy na ten temat znajdowały lub będą się znajdować gdzie indziej. W dużej mierze w rozmowach prywatnych.

Postprzez Ryszard Maj 8 cze 2019, o 10:36

Michal_Feliks napisał(a):W imieniu własnym i całej Unii Wolności i Odpowiedzialności składam na ręce JE Ambasadora Sunderlandu serdeczne wyrazy współczucia z powodu braku awansu do Championship w sezonie 2018/19.

Jestem pewien, że już w kolejnym sezonie drużyna zdoła pokazać wszystko, na co ją stać i awansuje pewnie do wyższej klasy rozgrywkowej.

Ukłony,
Wander

Też mi jest z tego powodu przykro, aczkolwiek współcześnie nie piłką Suderland stoi, a formułą! Niedawno organizowaliśmy zawody o międzynarodowym zasięgu i pewnością w przyszłości to się powtórzy. Zapraszam więc wszystkich zainteresowanych do wspólnej zabawy w wyścigi samochodowe.

PS. Nasze forum przeszło ostatnio małą rewolucję graficzną. Myślę, że warto je teraz zobaczyć ;).
Obrazek
Ambasador Republiki Suderlandu w Księstwie Sarmacji

Poprzednia strona

Powrót do Ambasada Republiki Suderlandu