Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Kontrowersje wokół traktatu wojskowego

Ambasada Państwa Suderlandzkiego

Kontrowersje wokół traktatu wojskowego

Postprzez von Schwarzengrau 3 maja 2020, o 09:24

Szanowni Sarmaci

W związku z rozpczęciem dyskusji w Księstwie Sarmacji o traktacie oraz sugerowaniu, jakoby Państwo Suderlandzkie wywierało naciski na stronie sarmackiej, czuję się zobowiązany do odpowiedzi.

Ustalając treść traktatu w trakcie wizyty Jego Książęcej Mości Filipa I Gryfa, pod koniec wizyty zaznaczyłem, że projekty trafiają od razu do suderlandzkiego Zgromadzenia Narodowego celem rozpoczęcia procesu ratyfikacyjnego, co nie spotkało się z żadnymi zastrzeżeniami. Przekazałem również w późniejszym terminie, po wyrażeniu zgody na ratyfikację przez Zgromadzenie Narodowe, że mogę wydać już dokument kończący ratyfikację, co również spotkało się bez sprzeciwu. Podsumowując, przez cały proces nie spotkałem się z zastrzeżeniami czy prośbami ze strony Jego Książęcej Mości Filipa I Gryfa o przesunięcie czy wstrzymanie procesu ratyfikacyjnego. Jedynie zostałem poinformowany, że strona sarmacka ma zastrzeżenia do artykułu mówiącego o bazach wojskowych i otrzymałem propozycję aneksu.
Karl von Schwarzengrau - Elektor Państwa Suderlandzkiego
von Schwarzengrau

Re: Kontrowersje wokół traktatu wojskowego

Postprzez anglov 3 maja 2020, o 12:13

Wasza Ekscelencjo,

1. Czy JKM Filip I Gryf zatem negocjował ten traktat? Zgodnie z prawem, jak i zgodnie z treścią traktatu, osobą z którą Wasza Ekscelencja powinna negocjować jest Kanclerz Księstwa Sarmacji.

2. Czy traktaty – w wersji przedstawionej na forum suderlandzkim zostały podpisane przez Jego Książęcą Mość, pomimo tego, że nie uzyskały aprobaty Rady Ministrów (która jest organem odpowiedzialnym za politykę zagraniczną), według wypowiedzi naszego Kanclerza?

Ja bardzo przepraszam. Albo ktoś tu kłamie albo zaszło poważne przekroczenie kompetencji władzy książęcej w Księstwie.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Re: Kontrowersje wokół traktatu wojskowego

Postprzez von Schwarzengrau 3 maja 2020, o 13:04

Ekscelencjo,

Otrzymałem od Filipa I Gryfa informację jakoby Kanclerz Księstwa Sarmacji brał udział w delegacji. Jednakże rozmowy prowadziłem tylko z Księciem Filipem I Gryfem. Osobiście sporządzałem treść traktatu w trakcie wizyty Księcia i Jego Książęca Mość poprosił o wpisanie, że Kanclerz Santiago Vilarte reprezentuje Księcia.

Odpowiadając na drugie pytanie - tak, Książę Filip I Gryf podpisał traktat w trakcie wizyty.

Aby nie karmić zagranicznych obserwatorów, proponowałbym dalej rozmawiać poprzez prywatne wiadomości.
Karl von Schwarzengrau - Elektor Państwa Suderlandzkiego
von Schwarzengrau

Powrót do Ambasada Państwa Suderlandzkiego