Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Cele na najbliższą przyszłość

Miejsce swobodnych dyskusji nad Powagą, Pismami i Kościołem

Cele na najbliższą przyszłość

Postprzez piwniczak 30 mar 2018, o 07:48

Siostry i Bracia w Powadze,

jest nas już całkiem sporo (już 21 osób zadeklarowało swą wiarę w Powagę!), co raduje me serce i przepełnia je Dobrocią. Nie chcemy być jednak bytem dla bytu. Chcemy być faktycznym ośrodkiem wiary i duchowego v-życia. Nie jest jednak możliwe bez zbudowania określonych struktur i uporządkowania nas, kościoła, jako organizacji, by móc lepiej i w sposób bardziej zorganizowany realizować naszą misję, którą jest, rzecz jasna, niesienie rozpalonej żagwi Powagi pośród lud prosty i upadający.

Już wkrótce (po nadchodzącym długim weekendzie) chciałbym zwołać Pierwszy Sobór Powszechny Kościoła Diuczej Wiary. By jednak mógł on zabezpieczyć kluczowe potrzeby Kościoła i jego Wiernych, potrzebuję Waszej porady i pomocy w odpowiedzi na poniższe pytania oraz, a raczej przede wszystkim, czynnego udziału w życiu Kościoła.

• Czego Kościół potrzebuje?
  • Co w działaniu Kościoła jest dobre, co złe, a czego brakuje?
  • Jak wyobrażacie sobie funkcjonowanie Kościoła?
  • Co zachęciłoby Was do czynnego udziału w życiu Kościoła?

Odpowiedzi na te pytania oraz wszelkie inne sugestie, dyskusje, propozycje i pomysły (proszę się nie krępować w żadnym stopniu!) pozwolą sformułować program prac Soboru.

Za wszelkie wsparcie składam serdeczne Diuk zapłać.

Łącząc wyrazy Powagi,
Obrazek
Krzysztof Czuguł-Chan
Pierwszy Senator Kościoła Diuczej Wiary
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Re: Cele na najbliższą przyszłość

Postprzez Hugo 30 mar 2018, o 09:15

JO Pierwszy Senatorze.

Myślę, że odpowiedź na te pytania, może nie jedyna, ale może być zborcza: organizacja.
Potrzebujemy zorganizowania - utworzenia struktur. Tworzenia jednostek na terenach Samorządów, żeby Kościół był bliżej Wiernych, żeby lepiej ich nawracać na Powagę.

Mam nadzieję, że nie dopuszczam się żadnego występku przeciw Powadze, ale miałem tę przyjemność zobaczyć zacny akt, który stworzył Pierwszy Senator, a który traktuje między innymi o organizacji, strukturach Kościoła. Być może dobrze by było, żeby wszystkie Siostry i wszyscy Bracia go ujrzeli, żebyśmy mogli nad nim debatować, dopracować, jeśli coś tego potrzebuje i przyjąć jak najszybciej. Myślę, że to będzie naszym wyznacznikiem (mapą?) jak mamy funkcjonować, działać.

Podstawy ideologiczne już mamy. Oczywiście one się rozwijają i będą tworzone dalej, ale teraz czas na część praktyczną. Myślę, że to będzie z pożytkiem także dla pozyskiwania nowych osób, które będą wiedziały, że jak zostaną wiernymi, to jest w KDW jeszcze coś, niż tylko bycie wiernym, bycie we wspólnocie.

Łącząc wyrazy Powagi,
Obrazek
Tomasz Ivo Hugo
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez piwniczak 30 mar 2018, o 09:32

Wasza Książęca Wysokość,

tak, rozważałem publikację projektu Statutu Kościoła, który przygotowałem, ale uważam, że na tym etapie nie jest wskazane, by zanieczyszczać spojrzenie innych na naszą sprawę moim własnym, a także sugerować rozwiązania, blokując tym samym proces twórczy. Nie mniej postaram się w trakcie zarysować swoją wizję, nie dookreślając detali zawartych na tę chwilę w statucie.

Statut chciałbym właśnie uzupełnić/poprawić o to, co padnie w tym wątku, by mieć cokolwiek nad czym będzie mógł pracować Sobór.

Łącząc wyrazy Powagi,
Obrazek
Krzysztof Czuguł-Chan
Pierwszy Senator Kościoła Diuczej Wiary
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Hugo 30 mar 2018, o 10:02

JO Pierwszy Senatorze.

No to myślę, że możemy ten środkowy, najdłuższy akapit z mojej wypowiedzi wyrzucić i post będzie wciąż aktualny.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Laurencjusz 30 mar 2018, o 15:29

Wasza Książęca Wysokość!
Pierwszy Senatorze!

Skoro zaczynamy drążyć temat to może też trzeba było by się zastanowić nad tym dokąd zmierzamy i w jaki sposób wybierać będziemy swego przewodnika w powadze.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Vladimir 31 mar 2018, o 10:22

Obrazek

Najczcigodniejszy, Wielce Błogosławiony i Najświetniejszy Pierwszy Senatorze!
Niech Powaga będzie zawsze z Tobą!

Uważam, że Kościół powinien oficjalnie zaliczyć w poczet swoich Ojców dwóch wybitnych przedstawicieli — świętego Ivana Męczennika Narodów oraz świętego Irmina Boromeusza, których kult kwitnie na ziemi teutońskiej. Niech będzie to zatwierdzenie czci, którą cieszą się już od dawna wśród ludu. Niech tekst Evangelium Baridorum zostanie włączony w kanony. Niech ich Powaga połączy się z Nieustającą, Nieustanowioną i Eternalną Powagą Jednego Kościoła, na wieki wieków.

Z wyrazami najgłębszej estymy,

(—) Vladimir diuk i wicehrabia ik Lihtenštán,
Arcysenator i Arcybiskup Teutonii
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hohenzollern 31 mar 2018, o 10:43

JO Pierwszy Senatorze.

Niech Powaga Świeci nad naszymi duszami ;

• W mej opinii w pierwszej kolejności Kościół potrzebuje więcej narracji, oraz rozwijania swojej historii. Nie mówię że jest źle w chwili obecnej, jednak zawsze może być lepiej. Myślę że wspólnie wierni i hierarchowie Kościoła powinni bardziej z sobą współpracować w imię Powagi.

• Myślę że to co dobre to właśnie to że wychodzimy z cienia, to co na chwilę obecną ukazało się i dotarło do swoich wiernych. Złe jest na pewno to że brak nam struktur w każdym samorządzie, kaplic, zgromadzeń gdzie mogli by spotykać się wierni i chwalić Powagę. Złe jest to że brak u nas pewnego rodzaju teologii.

• Jako misję ewangelizacyjną zdobywając rząd dusz!

• Wpływ na rozwój kościoła, jego historii, narracji.

Z wyrazami szacunku;
(-)Frideric mar. et Hohensollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Vladimir 31 mar 2018, o 11:12

Obrazek

Najczcigodniejszy, Wielce Błogosławiony i Najświetniejszy Pierwszy Senatorze!
Niech Powaga będzie zawsze z Tobą!

Dodam, że Kościół mógłby postarać się o opracowanie oficjalnych rytuałów, które stosowano by podczas przeróżnych okazji — książęcych koronacji, sakry i inwestytury arcysenatorskiej i senatorskiej, intronizacji Pierwszego Senatora &c., &c.

Z wyrazami najgłębszej estymy,

(—) Vladimir diuk i wicehrabia ik Lihtenštán,
Arcysenator i Arcybiskup Teutonii
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 2 kwi 2018, o 12:18

Jaśnie Oświecony Pierwszy Senatorze,

kiedy w Sarmacji diucza wiara znalazła tak liczne grono wyznawców co stoi na przeszkodzie sięgnąć wzrokiem, i senackimi dłońmi (w białych rękawiczkach) po owce z innych stadek poza naszymi granicami się pasących? Rozważając przyszłość Kościoła Naszego winniśmy mieć w sercach obok Powagi również Odwagę w głoszeniu Powagi w innych krajach. Na lokalnym terenie niech konstytuują się władze, hierarchia, i inne niezbędne precjoza władzy nad naszymi sercami, ale nie zaniedbujmy patrzenia dalej.
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Postprzez piwniczak 3 kwi 2018, o 10:51

Bracia i Siostry w Powadze,

w związku z chwilową niedyspozycją do wszystkich tych ważnych głosów postaram się odnieść już jutro.

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary
Korona Księstwa Sarmacji

Następna strona

Powrót do Sala Kuluarowa