Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Szaty liturgiczne

Miejsce swobodnych dyskusji nad Powagą, Pismami i Kościołem

Re: Szaty liturgiczne

Postprzez leszcz 10 kwi 2018, o 08:19

Wasza Poważaność,
Eminencje, Ekscelencje,
Siostry i Bracia w Powadze,

wyrażałem już swe ukontentowanie i wdzięczność w stosunku do Jego Poważaności w kontekście przygotowanych projektów. Myślę, że są one na tyle godne, że nasi potomkowie zakładać będą funpaże "Kościół Diuczej Wiary Napełniał Zgrozą, Ale Przyodziewał Się Zajebiście". Nie będę więc trwonił śliny, a przejdę do rzeczy, która zwróciła mą uwagę.

Wielmożny Wicehrabia i Jaśnie Oświecony Diuk kontestują obecność pelerynek na ramionach braci w Powadze. Zwrócę w tem miejscu, że ta pelerynka jest tu nie od rzeczy, że pelerynka ta powstała na drodze obserwacji i głębokiego podziwu dla różnych grup w określonych sytuacjach. Tedy postawcie sobie przed oczami wyobraźni lud, zwartą masę sióstr i braci przed obliczem Proroka. O ileż większe wrażenie robi ta zbiorowość będąc stosownie przyodzianą, wyrażając tym szacunek dla Powagi, imaginując niejako zaciężna armia rycerzy naszego Kościoła.

Spóźrzcie tedy, jak to się robi w świecie realnym:

Czy ci ludzie wyszli do ichniejszego odpowiednika diukosławieństwa w kalesonach i barchanach? Nie, mieli pelerynki.
Henryk ex-ciast. Leszczyński
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Delfina Kierkeller 14 kwi 2018, o 15:56

Siostry i Bracia w Powadze,

czyż niepoważnym jest splendor, którym epatują hierarchowie? Mądrym i skutecznym jest, jak widzimy z historii religii, przyćmiewanie maluczkich bajecznymi, budzącymi podziw szatami, wnętrzami, budowlami.

Nie powinniśmy popadać w ordynarność i tandetę, ale odpowiednie uhonorowanie Pierwszego Senatora jest sprawą Poważną.

Poniżej przedstawiam szybki szkic (niestety, jestem w pracy od rana do nocy i nie mam dostępu do normalnych przyborów, a jakoś zdjęcia zrujnowana programem), natomiast z chęcią objaśnię: batysty, aksamity, jedwabie, tiule i muśliny winny składać się na szatę Pierwszego Senatora. Nic tak nie budzi zachwytu i respektu jak lejące, łamiące się dostojnie tkaniny, których tutaj nie brakuje - muśliny wieńczą tiarę (której pełen zarys przedstawiony został po lewej, w postaci ostrosłupa symbolizującego uniwersalność Powagi przechodzącego w kształt kolisty, symbolizujący perfekcję, brak początku oraz końca). Na pelerynie, spodni oraz podstawie tiary wypisane jest SPQS, natomiast Pierwszy Senator dzierży Pastorał Powagi oraz Laskę Marszałkowską.

Obrazek
~Susanne Delfina Kierkeller von Willenfeld-Buddus z domu at Atera
Baridajka, była redaktor naczelna Herolda i Pisarz Królestwa Baridasu
dyrektor Galerii Delfiny Kierkeller.
Obrazek
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Vladimir 14 kwi 2018, o 16:43

Jestem pod wrażeniem, Siostro w Powadze. Podobnie uważam, że splendor, zbytek i błyszczące pontyfikalia są nader pożądane. Jedynie przeniósłbym muślinowy welon nieco w dół i uczynił z niego cappę magnę.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu i wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Delfina Kierkeller 14 kwi 2018, o 17:31

Bracie w Powadze - dziękuję!
Kawa na szczęście nie wyklucza herbaty - możemy mieć cappę magnę, mantum oraz welon. Niewulgarnie, acz dostojnie.

Obrazek
~Susanne Delfina Kierkeller von Willenfeld-Buddus z domu at Atera
Baridajka, była redaktor naczelna Herolda i Pisarz Królestwa Baridasu
dyrektor Galerii Delfiny Kierkeller.
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia strona

Powrót do Sala Kuluarowa