Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[Konsultacje] Konsystorze i Senactwa

Miejsce prac Senatu Kościoła Diuczej Wiary

[Konsultacje] Konsystorze i Senactwa

Postprzez piwniczak 11 cze 2018, o 10:20

Bracia i Siostry w Powadze,

zanim opublikuję bullę, która określi podział administracyjny Konferencji Episkopatu Sarmacji i przejdziemy do wyborów Senatorów, pragnę zapytać, jak się na to zapatrujecie.

Oczywistym jest, że powstaną Konsystorze Starosarmacji, Sclavinii i Baridasu, bo tam wiernych Kościoła jest najwięcej. Konsystorz Teutonii też jest wart rozważenia, bo stanowiłby znaczący przyczółek Kościoła i być może, wraz z działalnością Diuka Vladimira, przyciągnąłby wiernych. Może zostanie włączony do innego Konsystorza? A może Senat skieruje tam po prostu misję diukpasterską i powoła tam Ordynariat Polowy?

Co do Senactw — z jednej strony nie chciałbym, by wierni pozostawali bez opieki diukpasterskiej, z drugiej strony - czy jednoosobowe Senactwo ma sens? Może w jakiś sposób łączone?

Dane przedstawiają się następująco:
Obrazek

Pozostawiam to do rozważenia i zachęcam do dyskusji.

Łącząc wyrazy Powagi,

Krzysztof Czuguł-Chan
Obrazek
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Korona Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Re: [Konsultacje] Konsystorze i Senactwa

Postprzez Julian FER 11 cze 2018, o 10:34

Najpoważniejszy Ojcze Marszałku,
Bracia i Siostry w Powadze,

mam taką myśl, która może i się nada. Myślę, że przy lokalizacji Konsystorzy i Senactw da się wziąć pod uwagę deklaracje wiernych, w której określą lokalizację. Dla przykładu ja mieszkam w Ciuad de Bravo tylko dlatego, że nie mogę być zameldowanym w Gidenie tak jak JO Laurencjusz MaHi at Atera (nie wypowiem się za moją znajomą z CdB Yennefer hrabinę von Witcher). Być może jest to jakieś wyjście z sytuacji do zastosowania również wobec osób bez meldunku.

(-) Julian mar. Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: [Konsultacje] Konsystorze i Senactwa

Postprzez Vladimir 11 cze 2018, o 16:22

Jeśli Jaśnie Oświecony Marszałek nie chce powoływać Konsystorza dla Teutonii, w której czynnych jest tylko dwóch wiernych, również popieram połączenie z innym. Jak miałoby to wyglądać? W Teutonii erygowano by jeno senactwo, które weszłoby w skład Konsystorza Sclavinii lub Baridasu (ze Starosarmacją, ze znanych względów różnic kulturowych, do czynienia nie chcemy mieć). W taki oto sposób powstałby np. Konsystorz Baridasu i Teutonii, z Arcysenactwem Almerskim i Senactwem Srebrnego Rogu. Pozostawiam rozważeniu Jaśnie Oświeconemu Marszałkowi.
Obrazek
(—) Vladimir ik Lihtenštán
rex sepulcrorum,
palatyn Lichtensteinu,
baronet Królestwa Nowej Teutonii,
diuk Abvienolheimu i wicehrabia Tselebormu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Sala Plenarna im. Antoniego Hermana Strzałeckiego