Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Warta honorowa przy grobie Proroka

http://kdw.sarmacja.org

Moderator: Kościół Diuczej Wiary: Straż

Re: Warta honorowa przy grobie Proroka

Postprzez Julian FER 6 maja 2019, o 12:53

Niestety wczoraj przy grobie Proroka pustki. Jak będzie dzisiaj to się okaże.

Powadze niech będą dzięki.

(-) Julian mar. Fer at Atera
Dowódca Straży Marszałkowskiej
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Thomas 6 maja 2019, o 18:59

Oto i ja staję w Powadze u grobu Proroka prosząc o łaski Rozsądku, Mądrości, Cierpliwości i Dobroci dla siebie, członków Kościoła Diuczej Wiary i wszystkich innych mieszkańców Mikroświata.

(-) Thomas von Lisendorff
Terminator Straży Marszałkowskiej KDW
/-/ Thomas von Lisendorff
Komandor GH KH
bsmt MW KS,
Dowódca Esksdry Okrętów Podwodnych
IV Floty Operacyjnej,
Królestwo Hasselandu

Postprzez piwniczak 6 maja 2019, o 23:09

Kupiłem wspaniały bukiet kalii przy ulicy Wałowej i postanowiłem złożyć go przy grobie Proroka. To niby nic, w zasadzie przejaw próżności człowieka, który szafuje żywotem roślin, ale mimo wszystko postanowiłem go przynieść. Pogoda jest jeszcze raczej wczesnowiosenna i dość chłodna, więc powinny trochę wytrzymać w wazonie z wodą.

Zawsze mnie wzrusza ta skromna płyta z czarnego marmuru i te złote żłobione napisy „salvum Gravitatis” (sar. zachowaj Powagę). Jakże skromny i wierzący był nasz Prorok. Wspaniały człowiek. Co prawda nigdy mu nie dorównam, ale każdym swym czynem i słowem staram się wypełniać jego przesłanie. Tak mi dopomóżcie Powago z Senatu płynąca i wszyscy Diukowie.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 7 maja 2019, o 11:37

Po moim wczorajszym wpisie do dziennika warty przez chwilę byłem sam, ale pod wieczór przyszedł jeden z wiernych naszego kościoła i w zadumie zastanawiał się nad sobą i całym mikroświatem.

Potem w dość późnych godzinach nocnych przybył sam Pierwszy Senator. Twarz miał zmęczoną, a oczy jakby stroskane. Dość długo wpatrywał się w płytę z czarnego marmuru i umieszczone na niej napisy „salvum Gravitatis”, a ja miałem stojąc w pobliżu miałem wrażenie, iż słyszę szeptem powtarzane przez niego słowa "zachowaj Powagę".

Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Thomas 8 maja 2019, o 07:39

Oto i ja staję w Powadze u grobu Proroka prosząc o łaski Rozsądku, Mądrości, Cierpliwości i Dobroci dla siebie, członków Kościoła Diuczej Wiary i wszystkich innych mieszkańców Mikroświata.

Komandor GH KH
bsmt MW KS,
IV Floty Operacyjnej,
Królestwo Hasselandu

Postprzez Julian FER 8 maja 2019, o 12:04

Dowódca Straży Marszałkowskiej stanął przy grobie Proroka. Rozejrzał się w około sprawdzając, czy wszystko w porządku, Gdy stwierdził, że warta na posterunku pełniona jest prawidłowo, a wokół panuje czystość, ład i porządek - przystanął przy grobie i zamyślił się nad sensem istnienia prosząc o łaski Rozsądku, Mądrości, Cierpliwości i Dobroci dla siebie, członków Kościoła Diuczej Wiary i wszystkich innych mieszkańców Mikroświata.

(-) Julian markiz Fer at Atera
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Thomas 9 maja 2019, o 08:34

Kolejny dzień warty honorowej.

Komandor GH KH
bsmt MW KS,
IV Floty Operacyjnej,
Królestwo Hasselandu

Postprzez Laurencjusz 12 maja 2019, o 20:46

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary
Sejm Księstwa Sarmacji

Postprzez Julian FER 16 maja 2019, o 17:31

Dowódca Straży Marszałkowskiej stanął przy grobie Proroka. Potem dyskretnie zlustrował otoczenie oraz stwierdził, że jest niezbyt czysto, więc zdjął mundur, zakasał rękawy koszuli, a gdy złapał się za środki czystości pomyślał, że i tak można w skupieniu można zastanawiać się nad sensem własnego istnienia,

(-) Julian markiz Fer at Atera
Dobry Obywatel
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez piwniczak 9 paź 2019, o 19:58

Wybrałem się na spacer, by upajać się pięknem cmentarza po zmierzchu. Po kilku chwilach dotarłem do grobu Proroka. Odgarnąłem jesienne liście z nagrobka i wyrzuciłem zwiędnięte kwiaty. Zapaliłem znicz, postawiłem doniczkę z wrzosem wykopanym z mojego ogródka. Niby niewiele, ale poczułem się lepiej. Pogrążyłem się w cichej modlitwie i wsłuchiwałem w otaczającą mnie ciszę, którą mącił jedynie szelest gnębionych wiatrem liści. Chwilę jeszcze czekałem, bo może wartownik po prostu poszedł się ogrzać lub trafiłem na zmianę warty, ale nie. Nikt już nie czuwa przy grobie. Smutny to czas, gdy Prorok jest tak osamotniony. Na szczęście płomień Powagi w moim sercu nigdy nie zgaśnie.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kościół Diuczej Wiary