Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o zatwierdzenie Premiera (von Hippogriff-Pałasz)

Zarchiwizowane wątki urzędowe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Obrazek

A V I X  A R Y O S S Á
R A D A   K R Ó L E S T W A

Wniosek o zatwierdzenie Premiera (von Hippogriff-Pałasz)

Postprzez KJAF 4 kwi 2019, o 19:35

Wysoka Rado,

Zgodnie z art. 5 ust. 2 Praw Kardynalnych, zwracam się z wnioskiem o zatwierdzenie desygnowanego dziś nowego kandydata na urząd Premiera Rządu Królewskiego — Poważanego Januszka kawalera von Hippogriffa-Pałasza.

Kandydat zgłosił się do mnie osobiście, z chęcią objęcia wspomnianego stanowiska. W mojej ocenie, tym bardziej z racji braku innych chętnych, nie ma przeszkód aby nie poprzeć wniosku. Ostateczna decyzja należy jednak do Oświeconej Rady.

(—) Konrad Jakub

Re: Wniosek o zatwierdzenie Premiera (von Hippogriff-Pałasz)

Postprzez Arsacjusz 5 kwi 2019, o 10:54

Wysoka Rado,

na podstawie art. 2 ust. 5 oraz art. 11 ust. 2 uniwersału Rady Królestwa z dnia 28 września 2018 r. o porządku obrad Rady Królestwa (Dz. P. poz. 10419) zarządzam debatę nad wnioskiem o zatwierdzenie Poważanego Januszka kawalera von Hippogriffa-Pałasza na urząd Premiera Rządu JKM, która potrwa do 10 kwietnia 2019 roku, godziny 16.30.

Arsacjusz Arped
Przewodniczący Rady
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem
Prefektura Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez Andronik 5 kwi 2019, o 11:16

Wasza Królewska Mość,
Wasza Książęca Wysokość,
Wysoka Rado,

uważam że desygnowany przez JKM działacz podoła na stanowisku Premiera Rządu. Udowodnił swoją działalnością na innych polach że jest obowiązkowy i chętny do działania. Nie ma co trzymać wakatów, a skoro Poważany Kawaler chce działać, krzywdą dla Baridasu byłoby uniemożliwianie mu tego. Oczywiście mile widzianym byłoby, gdyby Kawaler pokrótce opowiedział Radzie o swoich pomysłach i planach.
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Januszek vH-P 5 kwi 2019, o 17:58

WKM Konradzie Jakubie
Drodzy Baridajczycy

Jako desygnowany Premier Rządu JKM jestem bardzo tym zaszczycony. O swoich planach, pomysłach etc. przedstawie w najbliższym czasie (oczywiście przed skończeniem debaty :D ). Jeśli ktoś chciałby zadać pytanie z chęcią na nie odpowiem.
Z poważaniem
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Sierżantaa (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Instytut Edukacji Sarmackiej
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Januszek vH-P 5 kwi 2019, o 20:51

WKM Konradzie Jakubie
Szanowni Członkowie Rady Królestwa

Jak powiedziałem tak postaram się przedstawić swoje plany, cele, które mam zamiar realizować i zrealizować.
:-)

Po pierwsze oczywiście wszystkie sprawy i obowiązki, które z racji prawa oraz polecenia JKM Konrada Jakuba będę wykonywał będę robił jak najlepiej i jak najrzetelniej. Oczywiście chodzi o sprawy urzędowo-administracyjne.

Po drugie ważnym elementem w mojej pracy jest rozwój narracji i prowadzenie różnych inicjatyw, a poza tym wspieranie takowych. Z wielką checią podjąłbym się współpracy z każdym chętnym Baridajczykiem. Jestem otwarty na pomoc i radę.

Po trzecie ważną sprawą dla mnie będzie utrzymywanie w Rządzie osób na tyle aktywnych, które będą obowiązki wypełniały i będzie się im to chciało. Nic na siłę, ale jak trzeba...

Po czwarte z najbliższych planów to pomoc przy organizacji uroczystej koronacji JKM Konrada Jakuba. Swoją pracą, radą i pomocą pragnąłbym wspomóc JKM oraz Marszałka Dworu.
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez AFvTD 5 kwi 2019, o 21:40

Poważany Kawalerze

Jest poważany obecnie jednym z najaktywniejszych członków społeczności sarmackiej i bardzo to szanuję. Pełni jednak kawaler wiele urzędów w różnych miejscach naszej wirtualnej krainy. Warto tutaj przytoczyć chociażby niedawno objętą posadę asesora TK, czy chociażby sprawowaną w Hasselandzie funkcję Lorda Sekretarza kancelarii Nauki. Nie wspominam już o pełnionej w Baridasie funkcji Kustosza. Czy nie obawia się poważany, że obowiązki przytłoczą wasze zamiary i plany?

Dodatkowo, wiele sobie obiecywałem, gdy wysunąłem do JKM Konrada Jakuba waszą kandydaturę na Kustosza Baridasu. Czy zostały w tym czasie podjęte kroki ku aktywizacji życia, kultury i narracji w Królestwie Baridasu? Oczywiście wierzę w to, że poradzi sobie poważany z czynnościami wynikającymi z prawa, jednak czy nie da się poważany pochłonąć rutynie?

Rozumiem, że warto obsadzić wakat chętnym urzędnikiem, jednak jeżeli ma być to osoba, która "pobawi się zabawkami" tydzień, a potem skończy na wypełnianiu obowiązków bez żadnej przyjemności, powoli je nawet zaniedbując, to nie lepiej, aby funkcja Premiera pozostała z wakatem. Liczę, że desygnowany Premier podoła jednak zadaniu jakie na nim spoczęło.
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Januszek vH-P 6 kwi 2019, o 10:57

Wielmożny pytający Alfredzie :-)

Już odpowiadam. Wypunktuje sobie.

1. Co do aktywności jako Premier Rządu JKM oprócz innych funkcji to ja się nie martwię. Czas na urzędowanie znajdę zawsze, a ochota nie mija. Plany mam, więc będziemy działać.

2. Jako kustosz na razie imprezy itp. nie zorganizowałem, aczkolwiek szykowałem się na Dzień Almery, w przyszłości na inne święta i imprezy. Również rozpocząłem dosyć nieudolnie nawiązanie współpracy na lini Almera-Angemont-Grodzisk, ale na razie rozmowy ucichły, w sumie z mojego powodu. Jednakże jeśli szanowna Rada Królestwa zagłosuje na moją kandydaturę i da szanse to postaram się przy pomocy chętnych nie tylko wypełniać rutynowe sprawy, ale też prowadzić narrację w Królestwie.

Z poważaniem
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Januszek vH-P 8 kwi 2019, o 17:02

Wysoka Rado

Jeśli ktoś chciałby jeszcze zadać mojej osobie pytania to zapraszam. A jeśli nie to proszę Przewodniczącego Rady o skrócenie I czytania.
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Andronik 8 kwi 2019, o 18:20

Wysoka Rado,

przyłączam się do wniosku kawalera von Hippogriff-Pałasza o skrócenie debaty.
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Arsacjusz 10 kwi 2019, o 15:40

Wysoka Rado,

zarządzam głosowanie nad zatwierdzeniem kandydatury Poważanego Januszka kawalera von Hippogriffa-Pałasza na urząd Premiera Rządu JKM. Głosowanie potrwa do 14 kwietnia 2019 roku, godziny 15.00. Członkowie Rady zostali poinformowani o możliwości oddania głosu za pośrednictwem Poczty Konnej.

Arsacjusz Arped
Przewodniczący Rady
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem
Prefektura Sarmacji
Królestwo Baridasu

Następna strona

Powrót do Archiwum Rady