Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Uniwersał o symbolach Królestwa Baridasu

Zarchiwizowane wątki urzędowe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Obrazek

A V I X  A R Y O S S Á
R A D A   K R Ó L E S T W A

Re: Uniwersał o symbolach Królestwa Baridasu

Postprzez Markus 10 wrz 2018, o 11:10

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,

przechodzimy do trzydniowego głosowania.

(—) Marc Miquaiasu’un Arped
(—) Marc Miquaiasu’un Arped,
król ojciec Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Markus 10 wrz 2018, o 11:10

Głosuję za.
(—) Marc Miquaiasu’un Arped,
król ojciec Baridasu

Postprzez Kristian Arped 10 wrz 2018, o 11:16

Za.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Konrad Jakub 10 wrz 2018, o 11:34

Wysoka Rado,

oddaję głos za projektem.
Konrad Jakub
z łaski Urusa i woli Narodów Król Baridasu i Polski, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped, wielki książę litewski etc. etc.

Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Arsacjusz 10 wrz 2018, o 15:04

Głosuję za.
(—) Arsacjusz Arped
książę krwi Baridasu
Prefektura Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 10 wrz 2018, o 17:23

Głosuję przeciw.

Argumentacja WKM z orłem do mnie nie przemawia, a nawiązanie do tego że orzeł podlegał ewolucji do mnie nie przemawia, bo porównać to można do naszych gwiazdek, które są pięcioramienne. Jak gwiazdki zamienimy na sześcioramienne to w sumie też będą gwiazdki, ale według mnie związku z Baridasem już nie będzie.

PS: Wszystko da się skrócić. Czy pierwsze i drugie czytanie jest potrzebne skoro pierwsze zostało skrócone, a drugie rozpoczęte wczoraj skończyło się po jednym dniu? Czy dojdzie do tego, że debatować będziemy wyłącznie w nocy, bo przecież tak też da się?
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Kristian Arped 10 wrz 2018, o 18:07

Mojemu przedmówcy polecam nauczyć się podstawowych zasad heraldyki i weksylologii. Dopiero wtedy będzie o czym i jak rozmawiać.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 10 wrz 2018, o 19:43

Kristian Arped napisał(a):Mojemu przedmówcy polecam nauczyć się podstawowych zasad heraldyki i weksylologii. Dopiero wtedy będzie o czym i jak rozmawiać.

Przeciw,

nie bardzo rozumiem, co ma piernik do wiatraka. Jaki wpływ ma zmiana wizerunku orła, czy ilość ramion gwiazdek na znajomość podstawowych zasad heraldyki i weksylologii, a może to dolegliwość pierwszego dnia po weekendzie?
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez IUdR 10 wrz 2018, o 20:53

Za

(Chciałem coś odpowiedzieć przedmówcom, ale uważam dyskutowanie podczas głosowania za karygodne. Były odpowiedniejsze po temu okazje).
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Konrad Jakub 10 wrz 2018, o 21:43

Natomiast ja się wyłamię.

Julian FER napisał(a):Argumentacja WKM z orłem do mnie nie przemawia, a nawiązanie do tego że orzeł podlegał ewolucji do mnie nie przemawia, bo porównać to można do naszych gwiazdek, które są pięcioramienne.

Nie można tego porównać. Mówią o tym zasady heraldyki, które jak widać, według niektórych nie mają związku z heraldyką, co jest dla mnie kuriozum.

Julian FER napisał(a):PS: Wszystko da się skrócić. Czy pierwsze i drugie czytanie jest potrzebne skoro pierwsze zostało skrócone, a drugie rozpoczęte wczoraj skończyło się po jednym dniu? Czy dojdzie do tego, że debatować będziemy wyłącznie w nocy, bo przecież tak też da się?

Rozmowy nad zmianami trwają od 3 września. Nie raczyliście się w nich wypowiedzieć. Zanim ktoś zacznie pisać, że to przecież nie debata w Radzie i że nie ma obowiązku czytać ani odpisywać w wątkach poza nią, to proszę sobie przypomnieć jak ostatnio tłumaczono mojemu poprzednikowi na tronie, że jest jednak inaczej.

Laurencjusz napisał(a):nie bardzo rozumiem, co ma piernik do wiatraka. Jaki wpływ ma zmiana wizerunku orła, czy ilość ramion gwiazdek na znajomość podstawowych zasad heraldyki i weksylologii

Innymi słowy, nie znam się, ale się wypowiem.

Ma taki wpływ, że zmiana wizerunku orła przy zachowaniu tego samegu punktu wyjścia, nie jest zmianą herbu, natomiast zmiana ilości gwiazdek na fladze, już jest zmianą flagi. O tym mówi heraldyka, to samo potwierdza nawet szczątkowa heraldyka sarmacka.

5 lat temu herbem Baridasu był orzeł biały na niebieskim polu, dzisiaj jest nim orzeł biały na niebieskim polu, a kiedy uniwersał wejdzie w życie, będzie nim orzeł biały na niebieskim polu.

5 lat temu flagą Baridasu był prostokątny płat tkaniny o stosunku szerokości do długości 15:9 oraz umieszczonym pośrodku białym pasem z pięcioma niebieskimi gwiazdami, dzisiaj jest nim taki sam płat tkaniny, a kiedy zmienilibyśmy liczbę gwiazdek, to wtedy flaga byłaby inna.

Zmiana symboli, to zmiana ich szczegółów, nie ogólnego punktu wyjścia. Pisanie, że w dyskusji nad heraldyką nie ma nic do znaczenia heraldyka i nie trzeba się na niech ani trochę znać, ostatecznie dyskwalifikuje rozmówcę. To jak pytać, co mają wspólnego zasady języka polskiego z dyskusją o języku polskim.

Laurencjusz napisał(a):a może to dolegliwość pierwszego dnia po weekendzie

A może całe to czepialstwo to dolegliwość pierwszych dni po utracie niepodzielnej władzy od prawie dwóch lat?
Konrad Jakub
z łaski Urusa i woli Narodów Król Baridasu i Polski, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped, wielki książę litewski etc. etc.

Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Rady