Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Projekt ordynacji wyborczej Królestwa Baridasu

Zarchiwizowane wątki urzędowe
Obrazek

A V I X  A R Y O S S Á
R A D A   K R Ó L E S T W A

Re: Projekt ordynacji wyborczej Królestwa Baridasu

Postprzez Cudzoziemiec 1 23 lip 2018, o 06:50

Zwrócono uwagę na fakt, iż projekt ten nie jest projektem dobrym, ba!, jest też projektem niezgodnym z Prawami Kardynalnymi, chcę zatem by to wybrzmiało w sposób wyraźny — zapowiadałem, i podtrzymuję, iż to co Rada uchwali uzyska moją sankcję. Doprecyzowując to jednak, by wyraźnie niektórym z radców doskwiera gorąc, nie uzyska mojej sankcji żaden akt, który będzie z Prawami Kardynalnymi niezgodny. A przedłożony projekt, jest z Prawami Kardynalnymi niezgodny.

Apeluję do wnioskodawcy o wycofanie tego wadliwego projektu.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Laurencjusz 23 lip 2018, o 11:26

Wasza Królewska Mość!
Szanowne Baridajki i Baridajczycy!

Temat ordynacji omawiany jest od 29 czerwca br. i to jest fakt. Dzisiejsze stwierdzenie Króla to pierwsze stwierdzenie, że coś jest niezgodne z prawem to drugi fakt. Mam nadzieję, że WKM przynajmniej poda jak ten projekt koliduje z Prawami Kardynalnymi. Po trzecie pozostaje mi tylko wycofać projekt, co niniejszym czynię zdając sie na dalszy bieg wydarzeń. Być może uda się w inny sposób.

Z poważaniem,

(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Cudzoziemiec 1 23 lip 2018, o 11:29

I to jest fantastyczna wiadomość!

Postprzez Laurencjusz 23 lip 2018, o 11:49

RCA napisał(a):I to jest fantastyczna wiadomość!

WKM,

fantastycznie to by było gdyby WKM odniósł się do konfliktu projektu z prawami kardynalnymi oraz gdyby to nastąpiło wcześniej.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Cudzoziemiec 1 23 lip 2018, o 12:07

Wszystko zostało powiedziane.
Natomiast nie widzę powodów by JO edukować, szczególnie na bazie wycofanego projektu.

I ostatni raz — to, że obgadywał JO sobie z kumplami projekcik n ławce w parku nie oznacza, że projekt był przedłożony i wymagał mojej czy czyjejkolwiek uwagi. Zająłem się projektem gdy trafił pod obrady. Zająłem się i mało na zawał nie zszedłem, tracąc resztę włosów, widząc jaki bubel nam przedłożono. Proszę się nie czuć przez to źle. Nie każdy umie pisać prawo. JO nie umie, ja nie umieim. Są od nas mądrzejsi. Bardzo liczę na pomoc JKW Helwetyka Romańskiego i byłego Wicekróla Arsacjusza Arpeda.

Postprzez Laurencjusz 23 lip 2018, o 15:00

RCA napisał(a):Wszystko zostało powiedziane.
Natomiast nie widzę powodów by JO edukować, szczególnie na bazie wycofanego projektu.

I ostatni raz — to, że obgadywał JO sobie z kumplami projekcik n ławce w parku nie oznacza, że projekt był przedłożony i wymagał mojej czy czyjejkolwiek uwagi. Zająłem się projektem gdy trafił pod obrady. Zająłem się i mało na zawał nie zszedłem, tracąc resztę włosów, widząc jaki bubel nam przedłożono. Proszę się nie czuć przez to źle. Nie każdy umie pisać prawo. JO nie umie, ja nie umieim. Są od nas mądrzejsi. Bardzo liczę na pomoc JKW Helwetyka Romańskiego i byłego Wicekróla Arsacjusza Arpeda.

Wasza Królewska Mość,

taki porownanie debaty, która miala miejsce na FC Baridasu ciężko mi jest skomentować, bo mogę się tylko wstydzić, że mam takiego Króla.

Z poważaniem,

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Cudzoziemiec 1 23 lip 2018, o 15:06

Laurencjusz napisał(a):taki porownanie debaty, która miala miejsce na FC Baridasu ciężko mi jest skomentować, bo mogę się tylko wstydzić, że mam takiego Króla.

Widzę, że pojęcie "narracja" jest JO obce.
Jeśli zaś wstydzi się JO Króla, to ... jakim cudem pchał się JO na stołek Wicekróla? JO rola jest taka, że jest JO zobowiązany do konsultowania się ze mną, nie czyni JO tego. Itd. Itd. Itd. Nudzi mnie już udowadnianie JO na jak wielu poziomach krzywdzi JO ten kraj. Ten samorząd. Tę mikronację. Bo tak zadufanego w sobie osobnika jak JO to szczerze mówiąc, nawet biorąc pod uwagę widok w lustrze, nie widziałem. Czas zejść na ziemie. Pogadać z ludźmi, a nie z własnym odbiciem...

Dla mnie koniec dyskusji. W moim też przekonaniu, nie ma obecnie nic gorszego niż perspektywa, iż to JO będzie stał na czele tego samorządu, czy jako "wicek" czy pełnoprawny Król. Rozważam w związku z tym wszelkie opcje. Wszelkie.

Postprzez Laurencjusz 23 lip 2018, o 22:14

RCA napisał(a):Jeśli zaś wstydzi się JO Króla, to ... jakim cudem pchał się JO na stołek Wicekróla? JO rola jest taka, że jest JO zobowiązany do konsultowania się ze mną, nie czyni JO tego. Itd. Itd. Itd. Nudzi mnie już udowadnianie JO na jak wielu poziomach krzywdzi JO ten kraj. Ten samorząd. Tę mikronację. Bo tak zadufanego w sobie osobnika jak JO to szczerze mówiąc, nawet biorąc pod uwagę widok w lustrze, nie widziałem. Czas zejść na ziemie. Pogadać z ludźmi, a nie z własnym odbiciem...

WKM,

nawet na koniec rzuca oszczerstwa. Po raz kolejny bezpodstawnie, bo nie wykonałem żadnej czynności, którą musiał bym z WKM wcześniej skonsultować. Nie liczę na to, że WKM poda jakiś przykład takiej nie konsultowanej czynności, bo musiał by WKM to wyssać z palca, wiec odpowiedzi w tej sprawie też się nie spodziewam.

Skoro WKM nie pamięta to przypomnę, że ze wstydu za Króla w lutym złożyłem rezygnację z urzędu Wicekróla, a teraz Wicekrólem zostałem dlatego, że zostałem wybrany przez 7 obywateli baridajskich, przy 2 głosach sprzeciwu (w tym jeden z nich to głos WKM).

Jeśli zaś chodzi o rady to myślę, że WKM więcej ludzi skłócił zamiast z nimi rozmawiać i jedyna prawda jaką WKM uznaje to taka prawda, która w danym momencie WKM pasuje. To żałosne!

Z poważaniem,

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Laurencjusz 23 lip 2018, o 22:53

Wielmożny Przewodniczący!

W związku z tym, że wycofałem swój projekt ordynacji, a do końca miesiąca zostało już niewiele czasu proszę o to by w miarę czasowych możliwości zakończyć tą debatę oraz przejść do kolejnej w tym wątku.

Zgodnie z obowiązującym prawem jako Wicekról chciałbym przedłożyć Wysokiej Radzie projekt złożony przez JKW Helwetyka Romańskiego złożony w tym miejscu. Do niniejszego projektu pozwoliłem sobie dodać jedynie skład rady. W treść nie ingerowałem.

Uniwersał Rady Królestwa Baridasu
o wyborze Króla

MY, OŚWIECONA RADA KRÓLESTWA BARIDASU

skład

uchwalamy, co następuje:

[b]Art. 1. [Czynne i bierne prawo wyborcze]

1. Prawo wyboru Króla przysługuje wszystkim obywatelom sarmackim posiadającym obywatelstwo baridajskie, zwanym dalej „obywatelami”.
  2. Wybrany na Króla może być obywatel, który nie został skazany za przestępstwo na karę banicji lub karę dodatkową zakazu sprawowania funkcji publicznych oraz w chwili ogłaszania listy kandydatur był aktywnym obywatelem w rozumieniu przepisów prawa Księstwa Sarmacji.

Art. 2. [Zarządzenie wyboru Króla]

1. Wybór Króla zarządza Wicekról w drodze postanowienia określającego termin i miejsce zgłaszania kandydatur, termin głosowania oraz wykaz uprawnionych do głosowania.
  2. Uzyskanie czynnego prawa wyborczego po zarządzeniu wyboru skutkuje dodaniem obywatela do wykazu uprawnionych do głosowania.
  3. Utrata czynnego prawa wyborczego po zarządzeniu wyboru skutkuje usunięciem obywatela z wykazu uprawnionych do głosowania, chyba że oddał już głos.

Art. 3. [Terminy wyborcze]

1. Termin zgłaszania kandydatur jest siedmiodniowy.
  2. Termin głosowania jest trzydniowy, obejmuje dzień wolny od pracy zgodnie z przepisami prawa Rzeczypospolitej Polskiej i upływa ostatniego dnia o godzinie 21.00.
  3. Termin głosowania rozpoczyna się po upływie co najmniej trzech dni od dnia upływu terminu zgłaszania kandydatur.

Art. 4. [Zgłaszanie kandydatur]

1. Kandydaturę zgłasza się osobiście w wątku na Forum Centralnym określonym w postanowieniu Wicekróla.
  2. Wicekról odrzuca kandydaturę w przypadku jej wycofania lub nieposiadania przez kandydata prawa wybieralności.
  3. Ważności zgłoszenia kandydatury nie uchybia dokonanie go po upływie terminu zgłaszania kandydatur, a przed faktycznym ogłoszeniem listy kandydatur.
  4. Niezwłocznie po upływie terminu zgłaszania kandydatur Wicekról ogłasza listę kandydatur — zgłoszone i nieodrzucone kandydatury.

Art. 5. [Głosowanie]

1. Głosowanie przeprowadza się w systemie informatycznym Księstwa Sarmacji.
  2. Głosowanie jest tajne.
  3. W przypadku poddania pod głosowanie jednej kandydatury obywatel udziela odpowiedzi twierdzącej lub przeczącej na pytanie „Czy jesteś za wyborem NN na tron królewski?”.
  4. W przypadku poddania pod głosowanie więcej niż jednej kandydatury obywatel oddaje głos preferencyjny, szeregując wszystkie kandydatury oraz odpowiedź „przeciw wszystkim” w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej.

Art. 6. [Ustalenie wyniku wyboru]

1. Niezwłocznie po upływie terminu przewidzianego na przeprowadzenie głosowania w wyborach Wicekról podaje do publicznej wiadomości:
    1. liczbę osób uprawnionych do głosowania,
    2. liczbę wyborców,
    3. liczbę głosów pierwszej preferencji oddanych na poszczególnych kandydatów,
    4. wynik głosowania.
  2. W przypadku określonym w art. 5 ust. 3 wynik wyboru Króla ustala się większością głosów. W przypadku równości głosów o wyborze rozstrzyga Wicekról.
  3. W przypadku określonym w art. 5 ust. 4 wynik wyboru Króla ustala się przy użyciu oprogramowania wyborczego OpenSTV w wersji 1.5, z wykorzystaniem metody Instant Runoff Voting, z zastrzeżeniem, że o ile po wszystkich turach liczenia głosów ostateczne rozstrzygnięcie wynikałoby z czynnika losowego:
    1. za wybranego uważa się kandydata który uzyskał większą liczbę głosów pierwszej preferencji,
    2. a jeżeli te liczby są równe, o wyborze rozstrzyga Wicekról.
  4. Jeżeli nie wybrano Króla zgodnie z przepisami ustępów poprzedzających, Wicekról ponownie zarządza wybór Króla.

Art. 7. [Przypadki nieuregulowane]

1. W przypadkach nieuregulowanych w uniwersale rozstrzyga Wicekról.
  2. W przypadku opróżnienia urzędu Wicekróla kompetencje, obowiązki i zadania Wicekróla określone w uniwersale wykonuje Przewodniczący Rady.

Art. 8. [Przepisy końcowe]

1. Uniwersał wchodzi w życie z chwilą ogłoszenia.
  2. Wicekról zarządza pierwszy wybór Króla niezwłocznie po wejściu uniwersału w życie.

Fare Aryon!
Obrazek
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Jul 24 lip 2018, o 09:16

W tym miejscu należy również serdecznie podziękować JKW Helwetykowi za ten projekt! Dziękujemy, tego właśnie Baridasowi w tej kwestii było trzeba.
Juliette Alatriste

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Rady