Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Projekt ordynacji wyborczej Królestwa Baridasu

Zarchiwizowane wątki urzędowe
Obrazek

A V I X  A R Y O S S Á
R A D A   K R Ó L E S T W A

Re: Projekt ordynacji wyborczej Królestwa Baridasu

Postprzez Cudzoziemiec 1 19 lip 2018, o 17:33

Ten projekt jest zły na tak wielu poziomach, że poprawianie go nie ma sensu. Należy wyrzucić go bezwzględnie do kosza i poprosić biegłych jurystów o napisanie go od podstaw. Są obszary za które JO at Atera nie powinien się zabierać, a pisanie prawa zdecydowanie jest jednym z nich.

Szkodliwe, fatalne i przegadane projekty to jedna z dróg do siódmego kręgu piekła.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Laurencjusz 19 lip 2018, o 18:07

Wasza Królewska Mość,

się raczył obudzić? Jestem pod wrażeniem refleksu i uzasadnienia bez konkretów.

Projekt był poddany pod dyskusję 29 czerwca i nic, a chwilę przed głosowaniem takie olśnienie! Komentował tego nie będę, bo poza krytyką ciężko mi znaleźć jakieś chęci.

(-) Laurencjusz MaHi at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Cudzoziemiec 1 19 lip 2018, o 18:09

Nie, nie był. Projekt PRK poddał dyskusji wczoraj. Nie interesują mnie projekty dyskutowane na boku. Odnoszę się do tego co znajduje się w Radzie. A na obrady Rady trafił gniot i potworek.

Składam formalny wniosek o odrzucenie tego projektu w całości.

Postprzez Laurencjusz 19 lip 2018, o 18:15

RCA napisał(a):Nie interesują mnie projekty dyskutowane na boku. Odnoszę się do tego co znajduje się w Radzie. A na obrady Rady trafił gniot i potworek.

Składam formalny wniosek o odrzucenie tego projektu w całości.

Dyskusja choć nie formalna miała miejsce w miejscu oficjalnym i tego WKM nie powinien podważać.

Od siebie dodam tylko tyle, że jeśli ni pojawią się jakieś konkretne wnoszące do projektu poprawki to ja jestem za tym by projekt przyjąć.

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Cudzoziemiec 1 19 lip 2018, o 18:22

Oficjalnym miejscem obrad Rady jest ten dział, a nie ten dział, w którym postanawia JO umieszczać w danym momencie projekt.

I nie, nie pojawią się z mojej strony poprawki, bo oznaczałoby to napisanie projektu od podstaw, na co nie mam najmniejszej ochoty. Sygnalizuję jednak, że to co trafiło pod obrady Rady to nieporozumienie i powinno być jak najszybciej wycofane. Następnie należy biegłych w prawie przebłagać by raczyli uratować Was z opresji, w której się znaleźliście składając projekt na ostatnią możliwą chwilę. Projekt tak fatalny, że wolę wytykać Wam ten fakt, niż poświęcać czas na jego poprawianie.

Oczywiście, jeśli jednak Rada uzna, że to projekt godny przyjęcia to mi pozostanie spuścić zasłonę milczenia na stan tego kraju i liczyć na to, że pójdziecie po rozum głowy nim będzie za późno.

Postprzez Julian FER 20 lip 2018, o 08:18

RCA napisał(a):Oczywiście, jeśli jednak Rada uzna, że to projekt godny przyjęcia to mi pozostanie spuścić zasłonę milczenia na stan tego kraju i liczyć na to, że pójdziecie po rozum głowy nim będzie za późno.

Wasza Królewska Mość!
Wysoka Rado!

Późno to już jest i to od dawna, a teraz to już mi się nawet nie chce pisać dzięki komu, bo to nad wyraz oczywiste. Rozumem to mógł się WKM popisać prawie pół roku temu, a skoro nie ma WKM konkretnych poprawek to niech każdy robi swoje zamiast ściemniać, że po raz pierwszy widzi ten projekt.

Popieram w całości złożony projekt.

Z poważaniem,
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Cudzoziemiec 1 20 lip 2018, o 09:29

Julian FER napisał(a):Późno to już jest i to od dawna, a teraz to już mi się nawet nie chce pisać dzięki komu, bo to nad wyraz oczywiste.

Oczywiście, że jest wiadome, i nad wyraz oczywiste.
Pan, JO at Atera, Fryderyk Hohenzollern... to tylko trzy osoby, które odmówiły Królowi zajmowania się krajem kiedy byli najbardziej potrzebni.

Możecie obecnie, drodzy, udawać jakimi to jesteście patriotami i wspaniałymi Baridajczykami, kiedy w rzeczywistości okazaliście się małostkowymi i motywowanymi polityczne ludźmi, którzy za nic przez ponad pół roku mieli własny kraj, byleby tylko osiągnąć polityczne cele. Osiągnęliście, ale cena jaką za to płaci Baridas i pośrednio Sarmacja, jest nader wysoka. I ja Wam tego długu nie zapomnę.

Przedłożony projekt ma zasadnicze wady. Do najważniejszych należą: przegadanie, niejasne określenia, zbytnia rozwlekłość. Ordynacja wyborcza winna być prosta, precyzyjna i nade wszystko zrozumiała dla każdego, nie tylko dla autora. Dlatego uważam, iż winniśmy ten projekt odesłać do piekła, a w jego miejsce, zbierając siły i prosząc o pomoc innych, napisać projekt lepszy. Problem w tym, że zarówno markiz jak i diuk uważają, że tylko oni tworzą najlepsze projekty, a każdą uwagę odbierają osobiście. W ten sposób każda rozmowa sprowadzana jest do absurdu przez Was i nie dziwota, że nikt w tej dyskusji nie chce brać udziału, a i nad projektem, gdy sobie go w parku almerskim omawialiście, nikt nie chciał się rozwodzić.

Pokory panowie. Pokory i odpowiedzialności. Patriotyzm to nie pobrzękiwanie szabelką i eliminowanie przeciwników.

Postprzez Laurencjusz 20 lip 2018, o 11:36

Wasza Królewska Mość,

nigdy nie napisałem, że tworzę najlepsze projekty, a zamiast tego próbowałem nakłonić do składania poprawek lub własnych projektów. W zamian mogę sobie poczytać kolejne osczerstwa.

Z tą pokorną to najpierw trzeba spojrzeć w lustro, bo inaczej można wpaść w samozachwyt, więc w ramach tej debaty powiem krótko - jakieś konkrety, czy tylko oskarżenia oraz gadanie, że nie mam czasu, nie będę administrował itp? Po co czekać do końca miesiąca i tylko mącić wodę w Andurze!

Z poważaniem,

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Cudzoziemiec 1 20 lip 2018, o 12:08

JO.

Czy mało Panu konkretów? Pisałem wprost — zbytnia rozwlekłość, przegadanie, projekt zawierający zbyt wiele niedomówień. Obecny projekt to projekt, którego NIE MA SENSU POPRAWIAĆ. Bo liczba zmian, które należałoby nanieść przekreśla sens takiego działania. I to też już napisałem wcześniej. Udawanie, że konkrety żadne nie padły jest działaniem, które prezentujecie od dawna, a co do którego zwyczajnie straciłem cierpliwość. Będę się z Wami komunikował, tak jak Wy się komunikujecie ze mną. Ale to detal.

Rolą Rady jest przyjęcie dobrego prawa, które służyć ma krajowi. To co JO zaproponował nie jest dobrym prawem, i na pewno nie będzie służyło krajowi, a jedynie diuka interesom. I tyle ode mnie.

Rada ma swój rozum. Liczę, że nie jest on kolektywny i skoncentrowany w Waszej akurat czaszce. Bo to by była fatalna diagnoza dla Baridasu.

Niezmiennie podtrzymuję wniosek o odrzucenie projektu w całości.

RF, rex.

Postprzez Sorcha 20 lip 2018, o 19:44

Wasza Królewska Mość!
Wysoka Rado!

RCA napisał(a):
Rolą Rady jest przyjęcie dobrego prawa, które służyć ma krajowi. To co JO zaproponował nie jest dobrym prawem, i na pewno nie będzie służyło krajowi, a jedynie diuka interesom.

Jakieś dowody na ewentualne prywaty, którym dopuszcza się w prawie diuk Laurencjusz MaHi at Atera? Bo przyznam, że słowa pogrubione moim zdaniem są pomówieniem i wskazane podać na nie jakiś dowód.

O ile dobrze widzę, bo z wiekiem wzrok nie ten, to omawiamy projekt ordynacji wyborczej Królestwa Baridasu , zatem skoro jest to nasz projekt, to ma być taki, jaki nam odpowiada.

RCA napisał(a):
Rada ma swój rozum. Liczę, że nie jest on kolektywny i skoncentrowany w Waszej akurat czaszce. Bo to by była fatalna diagnoza dla Baridasu.

Niezmiennie podtrzymuję wniosek o odrzucenie projektu w całości.

RF, rex.

Oczywiście, że Rada ma swój rozum, a obrażanie kogoś z takim prymitywizmem ocierającym o antropologię to chyba nadaje się do wykładów na jakiejś publicznej uczelni, marnuje się WKW z takimi odważnymi tezami w tym temacie.
To czy decyzja będzie fatalna czy nie, to zobaczymy w przyszłości, proszę nie starać nas za wszelką cenę chronić od złego czy błędnego kroku, bo to jest niezdrowe i ociera o nadopiekuńczość, a dopiero to prowadzi do błędów.

Popieram w całości złożony projekt.
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Sarmacka zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Primera Bruja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Rady