Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zwołanie Wysokiej Rady w sprawie Uchwały — Promissum Króla

Zarchiwizowane wątki urzędowe
Obrazek

A V I X  A R Y O S S Á
R A D A   K R Ó L E S T W A

Re: Zwołanie Wysokiej Rady w sprawie Uchwały — Promissum Kró

Postprzez Cudzoziemiec 1 12 kwi 2018, o 07:22

Jeśli sposobem Wielmożnego na rozmowy ma być rzucanie oskarżeń i zarzucanie mi kłamstwa to nie wiem jak wyobrażacie sobie osiągnięcie jakiegokolwiek porozumienia. Chyba, że nie o porozumienie chodzi, ale nie chcę wierzyć, że to coś bardziej przyziemnego.

Mogę zrobić takie samo zestawienie, i pokazać kiedy wprost pisałem, że temat korony nie jest odrzucany. Tylko po co? Wszystko jest na forum. A udowadnianie sobie kto co kiedy powiedział nie posuwa nas naprzód. Macie co chcieliście, przestańcie dreptać w miejscu i idźmy naprzód. Ja do rozmowy jestem gotowy, jestem otwarty. Wychodzi na to, że Wy nie.

Kompromis i porozumienie to trudna sztuka. Zaczyna się od szacunku, kończy na wypracowaniu stanowisk. Nie zaczynajcie od okazywania pogardy, bo nigdzie w ten sposób nie zajdziemy. Liczę na wycofanie tego projektu, który jest właśnie pogardliwy, i skupienie się na wypracowaniu rozwiązań posuwających nas naprzód właśnie.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Sorcha 12 kwi 2018, o 08:39

RCA napisał(a):
Jeśli sposobem Wielmożnego na rozmowy ma być rzucanie oskarżeń i zarzucanie mi kłamstwa to nie wiem jak wyobrażacie sobie osiągnięcie jakiegokolwiek porozumienia.

:o :shock: Jak możecie zarzucać kłamstwa i oskarżenia...

RCA napisał(a):
Kompromis i porozumienie to trudna sztuka. Zaczyna się od szacunku, kończy na wypracowaniu stanowisk.

Poważnie :?:
Czy tylko ja jestem ślepa i głucha?

http://prawo.sarmacja.org/akt,10020.html

I wszystko jasne :D
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Sarmacka zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Primera Bruja

Postprzez KJAF 12 kwi 2018, o 11:32

Słów WKM nie skomentuję, bo nie ma sensu kopać się z koniem. Jak pisałem, jak ktoś wrócił tydzień temu to może da sobie w kaszę dmuchać. Reszty to, jak widać, nie rusza nadal.

Co do wpisu WKW — polecam czytać ze zrozumieniem —przepraszam, centrala mnie pochłonęła; jutro w Radzie przedłożę mapę drogową proponowanych zmian.

Po tejże nocy, następnego dnia rzeczywiście zająłem się pisaniem dokumentów urzędowych dla Sarmacji. Z tym, że jak wyjaśniłem wyżej, dotyczyły one szczebla centralnego. Może komuś umknęło, ale łączę obecnie kilka stanowisk w KS, gdzie każdego dnia przysiadam nad czymś zupełnie innym. Na szczęście pojawiła się wicekrólowa z głową pełną pomysłów, więc zapewne niedługo zaspamuje budynek Rady kilkoma wspaniałymi dokumentami. Czekamy wszyscy.

A dostęp do slacka mają wszyscy chętni Baridajczycy. Każdy aktywny w ostatnim czasie obywatel ma tam już chyba dostęp, i to od dawien dawna. Dlaczego powstał ten kanał — jak ktoś się decyduję na stanowisko wicekróla, powinien mieć o tym wiedzę w małym palcu, więc nie będę tłumaczył.

Zobaczymy co na to wszystko Wysoka Rada. Przecież każdy Baridajczyk ma prawo głosu i udziału w debacie. Jeżeli taka będzie wola Narodu, to apel zostanie wystosowany. Jeżeli nie, to nie. Może nadal komuś ciężko to zrozumieć, ale wbrew temu co się sugeruje, to nie ja tutaj do kogoś apeluję, ale Baridajczycy. Kiedy kilkadziesiąt dni temu pojawił się pomysł takiego załatwienia sprawy, zdecydowana większość była za. To dlatego zresztą nikt póki co z tych osób nie oponuje temu pomysłowi. Jeżeli nadal tak jest, to będziemy mieli jasno wyrażoną wolę większości, w sposób samorządny i demokratyczny. Jeżeli nie, to projekt pójdzie do kosza. W czym tutaj problem?

Postprzez Julian FER 12 kwi 2018, o 15:59

Sorcha napisał(a):
Poważnie :?:
Czy tylko ja jestem ślepa i głucha?

http://prawo.sarmacja.org/akt,10020.html

I wszystko jasne :D

Prześwietna Hrabino,

jak widać Król pokazał czym dla niego są wybory Wicekróla prowadzone przez społeczeństwo Baridasu i kolejny raz bez konsultacji zrobił to sam z własnej woli i na prawie. Nie powiem gdzie w poszanowaniu sa nasze zwyczaje, bo sie nie godzi.

Konrad Friedman napisał(a):Słów WKM nie skomentuję, bo nie ma sensu kopać się z koniem. Jak pisałem, jak ktoś wrócił tydzień temu to może da sobie w kaszę dmuchać. Reszty to, jak widać, nie rusza nadal.

Ja też. Dalszy komentarz po prostu nie ma sensu.

Poza tym wnoszę by prowadzący obrady wydzielił te wszystkie zbędne wpisy i oto byśmy skupili się na sprawie, w której zwołane jest zebranie.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Delfina Kierkeller 12 kwi 2018, o 17:45

Oczywiście podpisuję się pod projektem obiema rękoma, mogę nawet odcisnąć je w brązie, przy czym namawiam wszystkich członków Rady do tego samego - aby pokazać jak największe poparcie Baridajczyków, wbrew dwójce osób stale próbujących nas lekceważyć.
~Susanne Delfina Kierkeller-Friedman von Willenfeld-Buddus z domu at Atera,
Baridajka, Minister Kultury Księstwa Sarmacji, Posłanka na Sejm LVI kadencji, była redaktor naczelna Herolda i Pisarz Królestwa Baridasu
dyrektor Galerii Delfiny Kierkeller.
Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Sorcha 12 kwi 2018, o 18:29

Konrad Friedman napisał(a):
My,
Oświecona Rada Królestwa Baridasu

w składzie

[skład]

dążąc do zwiększenia samorządności Królestwa,
mając na uwadze budzące się nastroje demokratyczne,
czując powiew zmian i wolę Obywateli do stanowienia o losie własnej Ojczyzny,
czyniąc pierwszy krok ku niezależności od woli panującego nam monarchy,

WYSTĘPUJĄC W IMIENIU NARODU BARIDAJSKIEGO

A P E L U J E M Y

DO JEGO KRÓLEWSKIEJ MOŚCI ROBERTA FRYDERYKA

żeby ten zatwierdzić raczył
tekst aktu niniejszym przez Radę Królestwa przedłożony.

Oświecona Rada upoważnia ponadto jej Przewodniczącego do reprezentowania Rady w ramach rokowań z Jego Królewską Mością, w sprawie przyjęcia postanowień niniejszej Uchwały i ich późniejszej realizacji.

P R O M I S S U M

Króla Baridasu
Roberta Fryderyka

złożone

N A R O D O W I B A R I D A J S K I E M U

reprezentowanemu przez Oświeconą
RADĘ KRÓLESTWA
w osobie Jej przewodniczącego
nn

Primo

Jego Królewska Mość zobowiązuje się i przyrzeka, że złożyć raczy koronę baridajską i zrzeknie się godności królewskiej, na zasadach określonych poniżej.

Secundo

Królestwo Baridasu zostanie protektoratem Księstwa Sarmacji. Każdoczesnemu Księciu Sarmacji, przysługiwać będzie tytuł Protektora Baridasu.

Tertio

Tron baridajski będzie od ten czas obsadzany na zasadach określonych przez Baridajczyków.

Quarto

Baridas zachowa w Sarmacji uprawnienia i zadania prowincji.

Quinto

Królestwo Baridasu i Księstwo Sarmacji zwiążą się taką samą mutatis mutandis umową i unią jak dotychczas, jednocześnie zastępując unię personalną, unią między oboma krajami.

Sexto

Do czasu obsadzenia na nowo tronu królewskiego, Król zobowiązuje się do powoływania i odwoływania Wicekróla według wskazań Rady.

Septimo

Do czasu o którym mowa w części szóstej, Król przyzna Radzie możność uchwalania prawa baridajskiego bez wymogu uzyskania sankcji.

Octavo

Promesa niniejsza podlega publikacji w Dzienniku Praw Księstwa Sarmacji.

Dano w Stołecznym Mieście Cracofii, dnia … 2018 roku

KRÓL

nn

PRZEWODNICZĄCY RADY

nn

Podpisuję się i popieram.
Obrazek
Sarmacka zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Primera Bruja

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 12 kwi 2018, o 20:51

Liberum veto.
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Daniel J. Tauer-Krak

Postprzez Laurencjusz 12 kwi 2018, o 20:53

Daniel J. Tauer-Krak napisał(a):Liberum veto.

A ja wręcz przeciwnie.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Sorcha 12 kwi 2018, o 21:07

Daniel J. Tauer-Krak napisał(a):Liberum veto.

Coś mi tu targowicą waniajet...
Obrazek
Sarmacka zielarka
Arcywiedźma Kowenu
Primera Bruja

Postprzez Julian FER 13 kwi 2018, o 14:56

Oczywiście podpisuję się pod projektem obiema rękoma, mogę nawet odcisnąć je w brązie, przy czym namawiam pozostałych członków Rady do tego samego.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum Rady