Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Specjane dodatkowe zebranie Rady Królestwa Baridasu

Zarchiwizowane wątki urzędowe
Obrazek

A V I X  A R Y O S S Á
R A D A   K R Ó L E S T W A

Re: Specjane dodatkowe zebranie Rady Królestwa Baridasu

Postprzez t.demollari 1 lip 2017, o 19:46

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Rado,
JO diuku,

Odnosząc się do tego cytatu dodam tylko to, że w każdym z krajów zrzeszonych w MUP działa jakiś związek, któremu ktoś lub coś zatwierdziło zasady działania. Nie szukał bym polityki tam gdzie jej nie ma, a zastanowił się nad tym dlaczego tak wyszło.

Ja nie chcę tutaj mieszać na złość, bo to tak naprawdę nie moja broszka, a zrobicie jak chcecie. Tym niemniej chcę sprostować powyższe słowa.

Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich nikt nie zatwierdzał statutu, bo de facto nie musiał. Zorganizowała się sama i jest samorządna. Podobnie zresztą było, co zabawne, z chyba pierwszą federacją działającą na terenie Baridasu, która założyłem ja i JO diuk Figiel http://mup.mikronacje.info/forum/viewtopic.php?f=10&t=259&hilit=baridas.

Napiszcie, że te obrady są zbędne, a zakończę je z pierwszym terminem

Nie wiem czy są zbędne, ja nie chcę tutaj wchodzić w nie swoje sprawy. Jak rozumiem JO diuk kieruje się dobrem baridajskiego sportu i chce, żeby BZPN miał prezesa. I słusznie, bo brak prezesa rodzi tylko problemy. Ja tylko zwróciłem uwagę, że statut związku jest (moim zdaniem, bo prawnikiem nie jestem) niezgodny z prawem MUP, ale dobrze wiemy, że nikt tutaj nie przyjdzie wyrzucić federacji Baridasu. Można zatem zmienić statut, tak, jak to proponuje JO diuk, choćby jako rozwiązanie tymczasowe, a w późniejszym terminie, być może, pomyśleć nad oddolnym zorganizowaniem się drużyn BZPN.
Timan Demollari
menadżer RVT Hrabia Ruhnhoff [SLP], Maozedonia Sanjang [LK] i Bohemians 1905 [LO]

Wandu-Wandu: 3609047
t.demollari
Królestwo Teutonii

Postprzez Laurencjusz 1 lip 2017, o 20:01

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,
JO diuku,

t.demollari napisał(a):Ja nie chcę tutaj mieszać na złość, bo to tak naprawdę nie moja broszka, a zrobicie jak chcecie. Tym niemniej chcę sprostować powyższe słowa.

Sarmackiej Federacji Sportów Piłkarskich nikt nie zatwierdzał statutu, bo de facto nie musiał. Zorganizowała się sama i jest samorządna. Podobnie zresztą było, co zabawne, z chyba pierwszą federacją działającą na terenie Baridasu, która założyłem ja i JO diuk Figiel http://mup.mikronacje.info/forum/viewtopic.php?f=10&t=259&hilit=baridas.

Dyskusja posuwa się do przodu, a to już. dobrze. Jeśli chodzi o powyższy cytat to dodam coś jak myślę istotnego.

Co ma wspólnego ogólnosarmacka SFSP czy MUP, który misi sam stanowić prawo, bo to organizacja międzynarodowa do BZPN? BZPN jest organizacją Baridasu i porównywać można do niej inne organizacje krajowe np. Teutonii, Sclavinii, czy innego kraju z poza Sarmacji. Nie rozumiem jaki wpływ ma takie porównanie!

Z poważaniem
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez t.demollari 1 lip 2017, o 20:17

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,
JO diuku,

Co ma wspólnego ogólnosarmacka SFSP czy MUP, który misi sam stanowić prawo, bo to organizacja międzynarodowa do BZPN? BZPN jest organizacją Baridasu i porównywać można do niej inne organizacje krajowe np. Teutonii, Sclavinii, czy innego kraju z poza Sarmacji.

Przyznam, że nie rozumiem.

Co ma SFSP wspólnego z BZPN? Tyle, że jest w założeniu dokładnie tym samym - zrzeszeniem drużyn występujących w ligach piłkarskich mikroświata. Analogicznie związek sclaviński, który nota bene również jest zorganizowany oddolnie (statut)

Co ma wspólnego BZPN z MUP. Hmm, jest członkiem MUP, a zatem powinien spełniać wymagania jakie przewiduje statut MUP wobec swoich członków.

Przy czym naprawdę nie chce mi się dalej brnąć w tę dyskusję, powtórzę, zrobicie jak chcecie. Ja tu tylko pracuję.
Timan Demollari
menadżer RVT Hrabia Ruhnhoff [SLP], Maozedonia Sanjang [LK] i Bohemians 1905 [LO]

t.demollari
Królestwo Teutonii

Postprzez Laurencjusz 1 lip 2017, o 20:28

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,
JO diuku,

Laurencjusz napisał(a): Co ma wspólnego ogólnosarmacka SFSP czy MUP, który misi sam stanowić prawo, bo to organizacja międzynarodowa do BZPN? BZPN jest organizacją Baridasu i porównywać można do niej inne organizacje krajowe np. Teutonii, Sclavinii, czy innego kraju z poza Sarmacji.

t.demollari napisał(a):Przyznam, że nie rozumiem.

Cały czas próbuję wyjaśnić, więc znalazłem coś dla porównania akt prawny dotyczący piłki nożnej z Królestwa Teutonii. Dekret Króla Teutonii nr 1/2016 o Federacji Piłkarskiej Królestwa Teutonii. Czy nie uważa JO Diuk, że ten dektet jest porównywalnym aktem prawnym do uchwały Rady Królestwa tj. Uchwałą zawierającą Statut?

Biorąc powyższe wypowiedzi pod uwagę zacytuję coś z dekretu:
...Prezes FPKT powoływany i odwoływany przez Króla...
dla mnie to nie jest polityczne, a dla Diuka?

O ten poziom mi chodziło, a nie o regulacje centralne. Każdy kraj stanowi własne prawo i chyba nie ma w tym nic złego by tak było dalej. Czy się mylę?

Z poważaniem
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez t.demollari 1 lip 2017, o 20:35

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,
JO diuku,

O ten poziom mi chodziło, a nie o regulacje centralne. Każdy kraj stanowi własne prawo i chyba nie ma w tym nic złego by tak było dalej. Czy się mylę?

A ja cały czas próbuję wyjaśnić, że działalność samorządnego związku nie powinna być przedmiotem regulacji państwowych. Stąd też uważam, że związek teutoński ze statutem narzuconym dekretem króla również nie spełnia wymagań MUP, w przeciwieństwie do związku sarmackiego i sclavińskiego, powstałych oddolnie.

To mój ostatni post, narysowałem już tu wystarczająco wiele krów i nic nie poradzę, jeśli inni widzą zebry. :)
Timan Demollari

t.demollari
Królestwo Teutonii

Postprzez Laurencjusz 1 lip 2017, o 20:48

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,
JO diuku,

t.demollari napisał(a):A ja cały czas próbuję wyjaśnić, że działalność samorządnego związku nie powinna być przedmiotem regulacji państwowych. Stąd też uważam, że związek teutoński ze statutem narzuconym dekretem króla również nie spełnia wymagań MUP, w przeciwieństwie do związku sarmackiego i sclavińskiego, powstałych oddolnie.

To mój ostatni post, narysowałem już tu wystarczająco wiele krów i nic nie poradzę, jeśli inni widzą zebry. :)

No nie wiem. Jeśli chodzi o Konsulat Sclawinii to oprócz zamieszczonego statutu w MUP, o którym JO Diuk wspomniał są jeszcze odzwierciedlenia tego faktu w prawie sclavińskim:

1. Rozporządzenie Konsulów o Sclavińskim Związku Piłki Nożnej z 22.11.2014,
2. Rozporządzenie Kolegium Stałego o ustanowieniu Sclavińskiego Związku Piłki Nożnej z 24.03.2016
Nie wiem jak te dwa akty prawa mają się do tego sclavińskiego statutu z MUP, w którym i tak jest napisane:
W przypadku gdy związek posiada mniej niż 3 członków, ewentualny spór przy wyborze prezesa rozstrzyga Konsul.

i
W przypadku gdy związek posiada mniej niż 3 członków, ewentualny spór przy wyborze selekcjonera rozstrzyga Konsul.

Pisałem powyżej o jednej istotnej rzeczy, która wyróżnia Statut BZPN. Otóż Statut i jego wcześniejsza zmiana to było dzieło członków BZPN, a Rada Królestwa tylko potwierdziła ten fakt w akcie prawnym. Nic nie było wcześniej narzucone, a moje obecne propozycje nie uważam za coś narzuconego tylko jako wentyl bezpieczeństwa, bo kto teraz ma zarządzić wybór nowego Prezesa?

Bardzo dziękuję JO Diukowi za dyskusje i poświęcony czas, a na zakończenie dodam, że jeśli członkowie BZPN nadal pozostaną bierni w tej sprawie to dnia 2 lipca br. o godzinie 18.00 zamknę obrady i ze spokojnym sumieniem pozostawię sprawę bez rozwiązania, bo na siłę nie zamierzam nic robić.

Z poważaniem

(-) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
Marszałek Baridasu
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Laurencjusz 1 lip 2017, o 22:13

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,

Jednak jeszcze raz pochylę się nad tym projektem, bo leży mi na sercu dobro baridajskiej piłki. Z uwagi na fakt, że nikt do chwili obecnej nie złożył propozycji zmiany podkreślającej apolityczność BZPN to spróbuję nanieść poprawkę w tym zakresie w kolorze granatowym.

Projekt Uchwały napisał(a):
Uchwała Rady Królestwa
o wprowadzeniu statutu Baridajskiego Związku Piłki Nożnej

MY, OŚWIECONA RADA KRÓLESTWA BARIDASU

[skład]

uchwalamy, co następuje:

Art. 1.

Traci moc Statut Baridajskiego Związku Piłki Nożnej z 30 maja 2016 r. oraz wcześniejsze uchwały w sprawach statutów BZPN.

Art. 2.

Statut Baridajskiego Związku Piłki Nożnej określa załącznik.

Art. 3.

Uchwała wchodzi w życie z dniem ogłoszenia

ZAŁĄCZNIK
Statut Baridajskiego Związku Piłki Nożnej

Art. 1. [Postanowienia Ogólne]

1. Baridajski Związek Piłki Nożnej, zwany dalej „Związkiem” lub „BZPN”, to samorządna i niezależna federacja piłkarska funkcjonująca na terenie Królestwa Baridasu, kraju Korony Księstwa Sarmacji.
2. Siedziba władz Związku znajduje się przy ulicy Kibicowskiej 18 w Królewskim Mieście Almerze.
3. Związek zrzesza menedżerów klubów mających swoją siedzibę na terenie Królestwa Baridasu.
4. Drużyny skupione w Związku mają prawo brać udział w dowolnej mikronacyjnej lidze piłkarskiej.
5. Barwami Związku są kolory: ciemno-niebieski oraz biały.

Art. 2. [Cele]

Celami Związku są:

1. Popularyzacja idei gry zespołowej — piłki nożnej i wspieranie ducha zdrowej, sportowej rywalizacji;
2. Prowadzenie reprezentacji narodowej Królestwa Baridasu;
3. Organizowanie rozgrywek piłkarskich na terenie dla siebie właściwym oraz zapewnianie im odpowiedniej narracji i oprawy medialnej;
4. Prowadzenie konta bankowego w sarmackim systemie DSG, pozyskiwanie środków do realizacji powyższych celów.

Art. 3. [Władze Związku]

1. Na czele Związku stoi Prezes.
2. Prezes jest wybierany i odwoływany przez członków Związku. Jeżeli ilość członków jest mniejsza lub równa trzem, wyboru i odwołania dokonuje Rada Królestwa Baridasu.
3. W przypadku gdy ustępujący Prezes nie zarządzi głosowania lub gdy głosowanie nie przyniesie rozstrzygnięcia, a Wiceprezes nie był powołany to kolejne głosowanie w celu wyłonienia władz BZPN prowadzi się w Radzie Królestwa Baridasu, a w głosowaniu biorą udział wyłącznie członkowie BZPN.
4. Jeśli nie postanowiono inaczej, Prezes Związku pełni jednocześnie funkcję delegata głównego w Mikroświatowej Unii Piłkarskiej.
5. Prezes wybiera Wiceprezesa, który zastępuje go podczas nieobecności oraz w zakresie ustalonego podziału obowiązków.
6. Do zadań Prezesa należy:
a. rozstrzyganie we wszystkich sprawach związanych z funkcjonowaniem Związku;
b. koordynowanie pracy osób zrzeszonych w Związku, zwanych dalej „członkami Związku”;
c. wyznaczanie delegatów pomocniczych reprezentujących Związek w Mikroświatowej Unii Piłkarskiej;
d. współpraca z selekcjonerem reprezentacji narodowej, jeżeli sam nie pełni tej funkcji;
e. prowadzenie aktualnego wykazu menadżerów oraz klubów sportowych.
6. Selekcjoner reprezentacji narodowej jest wybierany i odwoływany przez Prezesa Związku.
7. W szczególnym przypadku o powołaniu lub odwołaniu selekcjonera reprezentacji narodowej mogą zadecydować członkowie Związku wielkością głosów.

Art. 4. [Przepisy końcowe]

1. Zmiana niniejszego statutu wymaga podjęcia stosownej uchwały Rady Królestwa Baridasu lub woli Króla wyrażonej w innym akcie prawa.
2. Treść Statutu BZPN ustalają, zmieniają i głosują członkowie tego związku w miejscu pracy przeznaczonym dla BZPN.
3. Rada podejmuje uchwałę wyłącznie w oparciu o większość głosów Członków BZPN. W przypadku gdy większości głosów nie da się uzyskać dodatkowy głos ma Prezes BZPN, a w sytuacji gdy jest to niemożliwe dodatkowym głosem dysponuje prowadzący obrady.
4. Statut wchodzi w życie z dniem ogłoszenia Uchwały Rady Królestwa o zmianie statutu Baridajskiego Związku Piłki Nożnej
.

PS: Jeśli jest jeszcze coś do poprawy co mogłem przeoczyć to do dnia jutrzejszego do 18.00 jest jeszcze czas by to poprawić o ile chęci dopiszą i czas pozwoli.

Z poważaniem

(-) Laurencjusz diuk MaHi at Atera
Marszałek Baridasu
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Wespucci 2 lip 2017, o 14:11

Kochana Rado,

Projekt przedstawiony przez Jaśnie Oświeconego jest na tyle odpolityczniony, że chyba bardziej się nie da! Trzeba było tak od razu! Popieram.
/-/ bosman Henryk Wespucci
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Julian FER 2 lip 2017, o 15:00

Wysoka Rado!

Zgadzam się za stanowiskiem Czcigodnego Radnego, a zarazem Menadżera Smoków z Gideny. Chyba więcej się nie da zrobić i dlatego nie zgłaszam własnych poprawek.

Z powaźaniem
(-) Julian markiz Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez AFvTD 2 lip 2017, o 17:43

Szanowna Rado.

Art. 3. Punkt 7 końcówka zdania.

Napisane jest wielkością głosów zamiast większością.

Poza tym uważam że statut nie powinien byc zmieniany przez Rade Królestwa, ani tym bardziej Króla, a jedynie przez członków BZPN w szczególnych wypadkach przez prezesa.

Z poważaniem.
Pisarz dworu, trener Sarmatów z Yalen.
(-) Jihymed Niezyd
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Dobry Obywatel
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji

Poprzednia stronaNastępna strona