Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[D] Projekt uchwały wsparcia finansowego Galerii von Thorn

Zarchiwizowane wątki urzędowe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Obrazek

A V I X  A R Y O S S Á
R A D A   K R Ó L E S T W A

Re: Projekt uchwały wsparcia finansowego Galerii von Thorn

Postprzez Arsacjusz 7 sie 2016, o 14:00

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,

Galeria von Thorn nie jest baridajską inicjatywą. Uważam, że przede wszystkim powinniśmy wspierać, także finansowo, naszych rodzimych twórców. Należy zwrócić uwagę, że po zniesieniu subwencji nie mamy prawie żadnych przychodów. Proponowana kwota dotacji jest zbyt duża. Nie wiemy, w jaki sposób zostałaby wydana.
(—) Arsacjusz Arped
książę krwi Baridasu
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu

Re: [D] Projekt uchwały wsparcia finansowego Galerii von Tho

Postprzez Kristian Arped 7 sie 2016, o 14:17

Jaśnie Wielmożny Markizie,

kompletnie nie rozumiecie materii całego sporu.

Hohenzollern napisał(a):Czemu nie może? Rada Królestwa debatuje tu nad uchwałą, a nie wnioskiem opartym na przepisach ustawy Rady Królestwa o finansach publicznych. Co z tego że nie jest inicjatywą baridajską! Jednak promuje kulturę i historię Baridasu, czyżby tego Czcigodny Baron nie widział. Pokażmy że potrafimy docenić wkład osób spoza naszego samorządu, w pracy na rzecz promocji Baridasu.

Oczywiście, że debatuje nad uchwałą — co z tego? Jeżeli niegdyś Rada Królewska postanowiła w jaki sposób, komu i na jakich zasadach przyznawane będą dotacje i wsparcia finansowe, to należy się tych regulacji trzymać. Powtórzę raz jeszcze: kultura Baridasu promuje się sama (nawet w pozamikronacyjnych platformach) i nie potrzebujemy do tego żadnych zewnętrznych galerii. To, że nasze dzieła się w niej znajdują, jest naszym ukłonem w ich stronę, a nie na odwrót.

Jestem jak najbardziej za aby wspomóc Galerię Królewską. Tylko że w tym wypadku, ruch należy do dworu królewskiego, zarządców Galerii królewskiej, i przede wszystkim Kustosza Baridasu. Który powinien wyjść do ludu Baridasu z swymi planami, pomysłami etc.. Nie wiedząc jakie są zamierzenia, środki, aktywne kadry, trudno cokolwiek zrobić. Dziwnym jest fakt że kustosz o Galerii Królewskiej wspomina w momencie w którym debatujemy nad innego rodzaju wsparciem, i to dla instytucji spoza Baridasu. Nie mniej jednak dobrze się stało bo przynajmniej Kustosz częściowo naświetlił problem z jakim się zmaga.

Och widzę, że moja szpileczka zdziałała cuda, natomiast Wasza — zupełnie nie. Pozwolę sobie zacytować: „opiekę nad Galerią sprawuje Kasztelan Almery”. A może się sami zgłosicie i zaczniecie w końcu coś robić, poza krytykowaniem wszystkiego co się rusza? :)
Obrazek

K+N+B 2017
Królestwo Baridasu
Rada Nauki
Prefektura Sarmacji

Postprzez RCA 7 sie 2016, o 14:30

Wasza Królewska Wysokość,
Jaśnie Wielmożny Markizie, Prześwietni Hrabiowie,
Wielmożny Wicehrabio, Czcigodny Baronie,
Sławetny Baronecie, Poważany Kawalerze,

na wstępie pragnę podziękować Jaśnie Wielmożnemu markizowi von Hohenzollernowi za tę oddolną inicjatywę. To miłe obserwować, że są w Księstwie Sarmacji osoby, które doceniają ogrom wkładanej pracy w różne inicjatywy. To postawa godna naśladowania, tak bardzo dziś pożądana, tak bardzo przypominająca tę postawę, która w wczesnych dniach Księstwa legła u podstaw jego rozwoju i dała stabilny fundament, na którym Księstwo stoi do dziś. Dziękuję drogi Fryderyku.

Chcę sprostować jedną rzecz. Inicjatywa Galerii von Thorn jest starsza niż Starosarmacja. Powstała już w 2008 roku, los zechciał, że na lata zniknęła. W tym roku się jedynie odrodziła. Inicjatywa ta była nagrodzona Książęcym Znakiem Jakości jeszcze przez JKW Piotra Mikołaja. To nigdy nie była, nie jest i nie będzie inicjatywa ograniczona w swym działaniu do jednego samorządu — nie można więc mówić, że to inicjatywa Starosarmatów. Sarmatów, tak. Starosarmatów, nie. To detal, ale ważny. Dziś Galeria nasza wychodzi znacznie poza granice Starosarmacji, a nawet rzeczpospolitej sarmackiej. Naszą ambicją jest, i to się już udaje, pozyskiwać i archiwizować dzieła wszelakie kultury mikronacyjnej (obrazy, wystawy, słowo pisane, strony, etc.) jak świat wirtualny długi i szeroki. To jest fakt.

Galeria nasza cały czas się rozwija. Cały czas przybywają w niej nowe elementy. Z różnych zakątków, z różnych krain. Chcemy by było ich jak najwięcej, także z Królestwa Baridasu. Stąd właśnie kilka dni temu zaproponowałem współpracę Galerii Królewskiej, która polegać miała na wymianie dzieł, umożliwieniu pokazania dzieł zebranych przez GK w GvT, promocji GK poprzez GvT. Co w tej sprawie zdecydujecie dopiero się okaże. Ufam, że taka współpraca będzie możliwa. Równolegle prowadzimy rozmowy z innymi osobami, krajami, wciąż pozyskiwane i przekopywane są różnorodne archiwa sarmackie, nawet dziś uzyskaliśmy dostęp do ogromnych archiwaliów sarmackich, które dotąd nie były dla nas dostępne. Zgodę na ten dostęp wydał bezpośrednio Jego Książęca Mość.

100 000 to kwota bardzo niska, jak na wydatki jakie w ostatnich tygodniach Galeria poniosła (w sumie to około 2,5-3 milionów libertów) na pozyskanie znaczków do zbieranej przez nas kolekcji znaczków. Jednak działalność naszej galerii to nie tylko biblioteka, wystawy czy klaser ze znaczkami, to także stypendia. Stypendystką Galerii von Thorn była m.in diuczessa-wspomożycielka Karolina von Lichtenstein, która wsparcie finansowe związane ze swą wydawniczą działalnością otrzymywała przez 5 miesięcy. Galeria von Thorn nie pobiera opłat za dostęp do swych kolekcji, są one w pełni otwarte i dostępne każdemu mieszkańcowi wirtualnego świata. Nie pobieramy i nie będziemy pobierać takich opłat. Naszą dotychczasową działalność sfinansowaliśmy głównie ze środków Rodu von Thorn (ok. 2 mln libertów), dotacji (100 000 libertów z Starosarmacji) czy datków i dobrego serca naszych darczyńców — Mecenasów (ok. 500 000 libertów). Tak też utrzymywać się będziemy dalej. I o ile środki Rodu są na wykończeniu, tak dobre serce u ludzi zawsze da o sobie znać.

Pisząc ten list chcę Wam podziękować za pochylenie się nad wnioskiem Jaśnie Wielmożnego Markiza von Hohenzollern. Jednakże, jeśli takie wnioski budzą kontrowersje, a nasza działalność nie jest dostatecznym dowodem na nasze intencje, to nie ma sensu byście procedowali dalej. Fryderyku, przyjacielu, wycofaj ten projekt. Nie twórzmy linii konfliktu. Nie o to w Sarmacji chodzi.

Kłaniam się nisko. Z poważaniem,

(—) Robert Janusz wicehrabia von Thorn
Pozdrawiam,
Robert Fryderyk
Książę-senior Sarmacji

Postprzez Hohenzollern 7 sie 2016, o 14:47

Oczywiście, że debatuje nad uchwałą — co z tego? Jeżeli niegdyś Rada Królewska postanowiła w jaki sposób, komu i na jakich zasadach przyznawane będą dotacje i wsparcia finansowe, to należy się tych regulacji trzymać. Powtórzę raz jeszcze: kultura Baridasu promuje się sama (nawet w pozamikronacyjnych platformach) i nie potrzebujemy do tego żadnych zewnętrznych galerii. To, że nasze dzieła się w niej znajdują, jest naszym ukłonem w ich stronę, a nie na odwrót.

Szkopuł w tym że ustawa Rady Królestwa o finansach publicznych, nie zawiera przepisów odnoszących się do wsparcia finansowego dla osób, instytucji spoza Baridasu. Czyli ja to rozumuje tak, to co nie jest zabronione przez prawo, jest dopuszczalne. I uważam że można, należy, wspomagać sensowne inicjatywy nawet te wychodzące spoza Baridasu.

Och widzę, że moja szpileczka zdziałała cuda, natomiast Wasza — zupełnie nie. Pozwolę sobie zacytować: „opiekę nad Galerią sprawuje Kasztelan Almery”. A może się sami zgłosicie i zaczniecie w końcu coś robić, poza krytykowaniem wszystkiego co się rusza? :)

Mea Culpa, mea culpa , mój błąd, szczerzę przepraszam. Nie spojrzałem w dziennik praw. Nie mniej jednak, szkoda że Kustosz nie zajmuje się galerią tylko dlatego że nie leży to w jego kompetencjach, zwłaszcza kiedy jest wakat na urząd Kasztelana.

Miło słyszeć że jako pisarza Królestwa Baridasu nic nie robię, elegancko. Super że od swojego powrotu do Baridasu, nic nie robię, nic nie przedstawiam, a tylko krytykuje! Szalenie cieszę się to słysząc!

Mówiliście coś szpilkach Czcigodny Baronie? To ja może przejdę od razu do krokwioków, takich długich gwoździ służących do prac ciesielskich, a zwłaszcza dekarskich.

Czcigodny Baronie, pozwolę się z wami podzielić brutalną prawdą. Prawda jest taka że w Baridas bawią się zaledwie 3/4 osoby wywodzące się z rodu Arpedów, i może w powiewach 4 do 5 osób, które od dawna zamieszkują nasz samorząd wraz zemną. A na przestrzeni lat, jakie zamieszkuje Baridas, było wiele więcej ludzi. Jednak odeszli, z różnych to powodów. Decydującym był jednak głównie jeden , izolacja, oraz zamknięcie się na nowe pomysły ośrodka decyzyjnego głównej władzy. Ba, czynnikiem były też konflikty personalne, i dlatego jest teraz tylu ilu jest. A mentalność pozostała ta sama!

Nie mniej dziękuję za jakże miłą i pouczającą dyskusję! Powodzenia w promowaniu koronnego szowinizmu.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kristian Arped 7 sie 2016, o 15:07

Hohenzollern napisał(a):Szkopuł w tym że ustawa Rady Królestwa o finansach publicznych, nie zawiera przepisów odnoszących się do wsparcia finansowego dla osób, instytucji spoza Baridasu. Czyli ja to rozumuje tak, to co nie jest zabronione przez prawo, jest dopuszczalne. I uważam że można, należy, wspomagać sensowne inicjatywy nawet te wychodzące spoza Baridasu.

Myślałem, że to oczywiste, że wówczas intencją Rady Królestwa było uniemożliwienie udzielania wsparcia finansowego ludziom niebędącymi obywatelami baridajskimi.

Hohenzollern napisał(a):Miło słyszeć że jako pisarza Królestwa Baridasu nic nie robię, elegancko. Super że od swojego powrotu do Baridasu, nic nie robię, nic nie przedstawiam, a tylko krytykuje! Szalenie cieszę się to słysząc!

Prawda jest taka, że 3 artykuły w ciągu nieco ponad trzech miesięcy to nieporównywalnie mniej, jeżeli chodzi o ilość soczystych oskarżeń o nieróbstwo, wysuniętych przez Jaśnie Wielmożnego w stronę innych członków Dworu Królewskiego.

Nie chodzi o to, że nie doceniam Waszej pracy. Doceniam, ba — niejednokrotnie kibicowałem, namawiałem, trochę chyba pomagałem przy kolejnych publikacjach, chociażby zbierając materiały. Prosiłbym tylko o mniej kwasu w stosunku do innych, bo to — naprawdę — zniechęca oraz prowokuje do takich zachowań jak np. moich przed chwilą. Dodatkowo, jest taka przyjęta społeczna zasada, że do własnego gniazda się nie… No. :)

Hohenzollern napisał(a):Prawda jest taka że w Baridas bawią się zaledwie 3/4 osoby wywodzące się z rodu Arpedów, i może w powiewach 4 do 5 osób, które od dawna zamieszkują nasz samorząd wraz zemną. A na przestrzeni lat, jakie zamieszkuje Baridas, było wiele więcej ludzi. Jednak odeszli, z różnych to powodów. Decydującym był jednak głównie jeden , izolacja, oraz zamknięcie się na nowe pomysły ośrodka decyzyjnego głównej władzy. Ba, czynnikiem były też konflikty personalne, i dlatego jest teraz tylu ilu jest. A mentalność pozostała ta sama!

Zarówno Jego Królewska Wysokość, jak i ja, jesteśmy mikronautami relatywnie młodymi. Ach, no tak, jesteśmy z Królewskiego Rodu Arpedów-Muzyków. Na pohybel!

To już śpiewali, że „Arped zepsuł”. Proszę wymyślić coś nowego i możliwie merytorycznego. Wiem, że Was stać, Jaśnie Wielmożny Markizie.

Hohenzollern napisał(a):Powodzenia w promowaniu koronnego szowinizmu.

*Krajkoronnego. Dziękuję serdecznie!
Obrazek

K+N+B 2017
Królestwo Baridasu
Rada Nauki
Prefektura Sarmacji

Postprzez Hohenzollern 7 sie 2016, o 15:32

"Prawda jest taka, że 3 artykuły w ciągu nieco ponad trzech miesięcy to nieporównywalnie mniej, jeżeli chodzi o ilość soczystych oskarżeń o nieróbstwo, wysuniętych przez Jaśnie Wielmożnego w stronę innych członków Dworu Królewskiego. "

Czcigodny Baronie, gdzie kogokolwiek oskarżyłem o nieróbstwo? Udowodnijcie te oskarżenia, albo przeproście , ta jak by to zrobił poczciwy człowiek. Bo jeżeli zapytania obywatelskie, odbieracie jako jakieś oskarżenia, to coś jest tu nie halo. Zresztą proponuję przenieść tą rozmowę jeśli chcecie jeszcze udowadniać swoje racje, albo ją zakończyć!

Nie chodzi o to, że nie doceniam Waszej pracy. Doceniam, ba — niejednokrotnie kibicowałem, namawiałem, trochę chyba pomagałem przy kolejnych publikacjach, chociażby zbierając materiały. Prosiłbym tylko o mniej kwasu w stosunku do innych, bo to — naprawdę — zniechęca oraz prowokuje do takich zachowań jak np. moich przed chwilą. Dodatkowo, jest taka przyjęta społeczna zasada, że do własnego gniazda się nie… No. :)

No to zastanówcie się Czcigodny Baronie co piszecie, weźcie chociaż raz odpowiedzialność za słowa. Mówię to zwłaszcza w kontekście waszej wcześniejszej wypowiedzi:

A może się sami zgłosicie i zaczniecie w końcu coś robić, poza krytykowaniem wszystkiego co się rusza? :)

To już śpiewali, że „Arped zepsuł”. Proszę wymyślić coś nowego i możliwie merytorycznego. Wiem, że Was stać, Jaśnie Wielmożny Markizie.
[/quote]

Nie wkładajcie mi do ust, słów których dawno, od bardzo dawna nie wypowiadałem, nawet w tonie żartobliwym. Pisałem o pewnej mentalności, i formie zamknięcia izolacji. A nie krzyczałem że Arped zepsuł, położyłem nacisk na to że jest to wina pewnych przyzwyczajeń, i dość konserwatywnego podejścia do zmian.

Krajkoronnego. Dziękuję serdecznie!
Moja wina!
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: Projekt uchwały wsparcia finansowego Galerii von Thorn

Postprzez Kristian Arped 13 sie 2016, o 13:40

Wasza Królewska Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Rado,

informuję, że w skład Rady Królestwa, w związku z niespełnieniem przez Baridajską Akcję Integralistyczną wymogu określonego w art. 13 ust. 1 Ordonansu Króla Baridasu z dnia 7 lipca 2016 r. — Kodeksu społecznego, wchodzą tylko członkowie Partii Baridajskiej.

Przy okazji chciałbym zaznaczyć, że wyjątkowo — w związku ze złożeniem projektu w imieniu BAI, a więc w domyśle w imieniu 3 osób — procedujemy nad projektem w ten sposób. W następnych przypadkach będę wymagał fizycznego złożenia podpisu.

Przystępujemy do głosowania nad projektem uchwały, które potrwa do 16 sierpnia, do godziny 15.30.

(—) Cristiã Marcasu’un Arped,
Przewodniczący Rady Królestwa
Królestwo Baridasu
Rada Nauki
Prefektura Sarmacji

Postprzez Kristian Arped 13 sie 2016, o 13:40

Wysoka Rado,

głosuję przeciw.
Obrazek

K+N+B 2017
Królestwo Baridasu
Rada Nauki
Prefektura Sarmacji

Postprzez Hohenzollern 13 sie 2016, o 17:31

Wysoka Rado!

Głosuje za!
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Arsacjusz 13 sie 2016, o 18:27

Wysoka Rado,

głosuję przeciw.
(—) Arsacjusz Arped
książę krwi Baridasu
Królestwo Baridasu

Poprzednia stronaNastępna strona