Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

[D] Projekt uchwały wsparcia finansowego Galerii von Thorn

Zarchiwizowane wątki urzędowe
Obrazek

A V I X  A R Y O S S Á
R A D A   K R Ó L E S T W A

[D] Projekt uchwały wsparcia finansowego Galerii von Thorn

Postprzez Hohenzollern 7 sie 2016, o 09:57

Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Rado,
Czcigodny Przewodniczący!

W imieniu Baridajskiej Akcji Integralistycznej, pragnę przedstawić projekt uchwały dotujący Galerie von Thorn. Instytucję prywatną zajmującą się kompletowaniem oraz wystawianiem, wszelkiej maści zbiorów o wysokim znaczeniu kulturowym, w tym również tych baridajskich.

Powyższą propozycję pragnę uzasadnić faktem iż taki zbiór dzieł, jest bardzo pożyteczny. W związku z faktem iż cały czas jest on do wglądu, i jest doskonałym źródłem historii o Sarmacji, ale też o Baridasie. W Galerii von Thorn, znajdziemy wiele dzieł autorstwa pióra baridajskich autorów, co powinno nas napawać dumą, oraz szacunkiem dla osób prowadzących galerie. Z racji, faktu, że pomimo różnych uprzedzeń nie zapominają o baridjskim wkładzie w Sarmacki Krąg Kulturowy. Myślę że Baridajczycycy, samorządy, Baridas powinny wspierać takie inicjatywy. Takim wsparciem może być jednorazowa dotacja pieniężna, którą poniżej przedstawię. Wpierw jednak, chciałbym jeszcze wrócić ,do uzasadnienia tej uchwały. Nie ma co ukrywać, że ostatnim czasie, co niektóre osoby, starają się przypiąć Baridajczykom złowieszczą łatkę krwiożerczych i nienawistnych nacjonalistów - żeby nie posunąć się do gorszych określeń. Faktem jest że odżywiają idee tzw ”regionalnych nacjonalizmów”, niestety nie którzy uważają to za zło całego świata. Dlatego dobrze było by pokazać że baridajski nacjonalizm, ”koronny szowinizm”, ”baridajski integralizm”, nie jest złowrogi. Potrafi docenić inicjatywy służące promocji kultury i historii. Ba, wspiera nawet projekty spoza swego samorządu, gdyż nie ma kompleksów, i potrafi dostrzec, wysiłek i wkład osób zamieszkujących Księstwo Sarmacji, a nie tylko Baridasu.

W związku z powyższym pragnę szanownym członkom Rady Królestwa Baridasu, przedstawić projekt uchwały, dotyczącym jednorazowego wsparcia finansowego Galerii von Thorn.

Uchwała Rady Królestwa
ws jednorazowego wsparcia finansowego dla Galerii von Thorn.

MY, OŚWIECONA RADA KRÓLESTWA BARIDASU
w składzie:
Jego Królewska Wysokość Arsacjusz Arped
Jaśnie Wielmożny Fryderyk von Hohenzollern
Prześwietny Hrabia Siergiusz Asketil
Prześwietny Hrabia Adrien Eryk Esjar Józef Alatriste
Wielmożny Wicehrabia Ivan von Lichtenstein
Czcigodny Baron Krystian Arped
Sławetny Baronett Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Poważany Kawaler Tomasz Mancini.

kierujemy uprzejmą prośbę do Jego Królewskiej Wysokości Arsacjusza Arpeda, wicekróla Baridasu
o wyasygnowanie środków w wysokości 100 000 libertów, na jednorazowe wsparcie finansowe Galerii von Thorn, za promocję kultury i historii Królestwa Baridasu.

Byłbym rad za wszelkie poprawki techniczne powyższej uchwały.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Re: Projekt uchwały wsparcia finansowego Galerii von Thorn

Postprzez Sierg 7 sie 2016, o 13:05

Wysoka Rado,

Mam dwa pytania do Jaśnie Wielmożnego wnioskodawcy:

— Ile dzieł autorstwa Baridajczyków znajduje się w Galerii von Thorn?
    — Na jaki cel przeznaczona zostałaby kwota 100 000 libertów?
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Führanka 7 sie 2016, o 13:20

Wysoka Rado,

Na pewno znajdują się moje dwa sonety o Ivanie. Mimo tego nie rozumiem dlaczego My jako naród i samorząd baridajski mamy wspierać prywatne inicjatywy Starosarmatów. Czy inne samorządy wspierały nas finansowo przy prywatnych inicjatywach?
Królestwo Baridasu

Postprzez Hohenzollern 7 sie 2016, o 13:29

Wysoka Rado,
Prześwietny Hrabio!

Z tego co udało mi się ustalić, na chwilę obecną jest 6 baridajskich pozycji w Bibliotece Galerii von Thorn. Dlatego dokładniejszej odpowiedzi należy się spodziewać za dwa, trzy dni.

Nie wiem na co przeznaczy wsparcie finansowe Galeria von Thron, mogę jedynie snuć domysły. To raczej pytanie do zarządców Galerii von Thorn.

Być może w uzasadnieniu, źle się wyraziłem. Jednak projekt uchwały dokładnie określa to jako jednorazowe wsparcie finansowe dla instytucji prywatnej spoza Baridasu. Dlatego też myślę że nie można w tym przypadku interpretować pod Artykuł 4 ustawy o finansach publicznych Królestwa Baridasu. Ponieważ tu nikt nie wnioskuje o dotacje, chodzi o wsparcie finansowe nie ujęte w ustawie o finansach publicznych Królestwa Baridasu, stąd też projekt uchwały, a nie wniosek.

W każdym razie byłby to miły gest z strony władz Baridasu. Na pewno zachęcający zarząd Galerii von Thorn do umieszczania więcej tzw pozycji baridajskich. Dwa Galeria mieści się na stronie głównej, więc jest też wizytówką Księstwa Sarmacji, i dobrze by było gdyby można tam było znaleźć baridajskie prace. Zresztą byłby to wyraz docenienia dotychczasowej pracy Galerii.

Na pewno znajdują się moje dwa sonety o Ivanie. Mimo tego nie rozumiem dlaczego My jako naród i samorząd baridajski mamy wspierać prywatne inicjatywy Starosarmatów. Czy inne samorządy wspierały nas finansowo przy prywatnych inicjatywach?

A czemu nie możemy wspierać? Co z toi na przeszkodzie. Wspomagajmy, dlatego że w tej prywatnej inicjatywie promuje się twórczość baridajską, co dla mnie jest wystarczającym powodem Prześwietny Hrabio! Apeluje, nie zachowujmy się jak jakieś zaściankowe plemię, bądźmy raczej otwarci. Wyciągnijmy rękę, zobaczymy co to nam przyniesie. To że inne samorządy nie nas nie wspierały przy jakiś projektach, o ile takowe w ogóle były. To nie oznacza że nie powinniśmy wspierać sensownych inicjatyw gdzie promuje się baridajskość!
Ostatnio edytowano 7 sie 2016, o 13:39 przez Hohenzollern, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Kristian Arped 7 sie 2016, o 13:31

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,

zarządzam pierwsze czytanie projektu, które potrwa do 12 sierpnia 2016 r., do godziny 15.00.

(—) Cristiã Marcasu’un Arped,
Przewodniczący Rady Królestwa

Re: [D] Projekt uchwały wsparcia finansowego Galerii von Tho

Postprzez Sierg 7 sie 2016, o 13:41

Jaśnie Wielmożny Panie,

Z tego co udało mi się ustalić, na chwilę obecną jest 6 baridajskich pozycji w Bibliotece Galerii von Thorn.

6 na 1000+ wszystkich pozycji?
Obrazek

Postprzez Kristian Arped 7 sie 2016, o 13:42

Wysoka Rado,

wydaje mi się, że nie bez powodu ustawa Rady Królestwa z dnia 10 sierpnia 2015 r. o finansach publicznych umożliwia udzielenie wsparcia finansowego tylko i wyłącznie obywatelowi baridajskiemu. Galeria von Thorn, z całym szacunkiem dla niej i dla jej twórców i zarządców, nie jest inicjatywą baridajską, a więc nie należy jej się wsparcie z kieszeni baridajskich podatników.

Jestem przekonany, że dzieła Baridajczyków promują się w mikroświecie wystarczająco dobrze, a umieszczenie ich w Galerii nie jest jej dobrą wolą, a raczej dlań pewnym prestiżem.

Na marginesie — zamiast wspomagać innych, może pomóżmy naszej Galerii Królewskiej? Kadrowo, nie finansowo.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek

Postprzez Hohenzollern 7 sie 2016, o 13:44

Prześwietny Hrabio,

Plus około 30 zamieszczonych archiwach sztuki ulicznej udostępnionych do tej pory.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Orjon 7 sie 2016, o 13:46

Szanowni,

pragnę tu złożyć pewne sprostowanie.
Galeria von Thorn to nie tylko biblioteka - Galeria to też obrazy, wystawy, strony internetowe etc. Biblioteka to zaledwie skrawek z tego, co posiadamy.
ObrazekObrazekObrazek

Obrazek

AF972. Archiwizuję stare rzeczy w ramach Galerii von Thorn - i podobno nawet dobrze to robię.

gg 52656478
mail: kacskrz@gmail.com

Postprzez Hohenzollern 7 sie 2016, o 13:57

Wysoka Rado,
Czcigodny Baronie!

Wysoka Rado,

wydaje mi się, że nie bez powodu ustawa Rady Królestwa z dnia 10 sierpnia 2015 r. o finansach publicznych umożliwia udzielenie wsparcia finansowego tylko i wyłącznie obywatelowi baridajskiemu. Galeria von Thorn, z całym szacunkiem dla niej i dla jej twórców i zarządców, nie jest inicjatywą baridajską, a więc nie należy jej się wsparcie z kieszeni baridajskich podatników.

Jestem przekonany, że dzieła Baridajczyków promują się w mikroświecie wystarczająco dobrze, a umieszczenie ich w Galerii nie jest jej dobrą wolą, a raczej dlań pewnym prestiżem.

Na marginesie — zamiast wspomagać innych, może pomóżmy naszej Galerii Królewskiej? Kadrowo, nie finansowo.

Czemu nie może? Rada Królestwa debatuje tu nad uchwałą, a nie wnioskiem opartym na przepisach ustawy Rady Królestwa o finansach publicznych. Co z tego że nie jest inicjatywą baridajską! Jednak promuje kulturę i historię Baridasu, czyżby tego Czcigodny Baron nie widział. Pokażmy że potrafimy docenić wkład osób spoza naszego samorządu, w pracy na rzecz promocji Baridasu.

Jestem jak najbardziej za aby wspomóc Galerię Królewską. Tylko że w tym wypadku, ruch należy do dworu królewskiego, zarządców Galerii królewskiej, i przede wszystkim Kustosza Baridasu. Który powinien wyjść do ludu Baridasu z swymi planami, pomysłami etc.. Nie wiedząc jakie są zamierzenia, środki, aktywne kadry, trudno cokolwiek zrobić. Dziwnym jest fakt że kustosz o Galerii Królewskiej wspomina w momencie w którym debatujemy nad innego rodzaju wsparciem, i to dla instytucji spoza Baridasu. Nie mniej jednak dobrze się stało bo przynajmniej Kustosz częściowo naświetlił problem z jakim się zmaga.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Następna strona

Powrót do Archiwum Rady