Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Uchwała w sprawie założenia miejscowości w systemie

Miejsce obrad Rady

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Obrazek

A V I X  A R Y O S S Á
R A D A   K R Ó L E S T W A

Uchwała w sprawie założenia miejscowości w systemie

Postprzez KJAF 29 kwi 2019, o 21:48

Oświecona Rado,

chciałbym poprosić o uchwalenie dokumentu, który byłby podstawą do złożenia przez Króla / Wicekróla wniosku, w sprawie założenia miejscowości w systemie informatycznym. Chciałbym powołać do życia w DSG miasto Eslimar, czyli stolicę mojego lenna. Byłoby to miasto prywatne.

Powodem jest to, że w Baridasie miast mamy bodaj najmniej, a o ile nie ma w zasadzie potrzeby tworzyć ich na użytek "publiczny" i mnożyć ich w nieskończoność, tak jeżeli chodzi o jednostki prywatne, miejsce chyba by się jeszcze znalazło, skoro mamy miasta słownie dwa, w tym właśnie jedno prywatne. Koszty utrzymania, industralizacji oraz uzupełniania kantyn ponosiłbym osobiście. Jestem człowiekiem na tyle majętnym, że założenie miasta i jego prowadzenie, nie stanowi dla mnie większego problemu, nawet biorąc pod uwagę fakt, że cena założenia miejscowości w DSG ostatnio wzrosła.

Nie chcę składać wniosku do Rady Ministrów jako Król, gdyż byłoby to działanie we własnej sprawie. Tak samo jak i nie chcę, żeby wniosek składał ktoś inny, dla kogo byłaby to decyzja indywidualna, a nie będąca efektem zgody Baridajczyków. Stąd projekt uchwały, który byłby apelem / zezwoleniem dla władz Królestwa, żeby skierować sprawę do Rządu Sarmacji.

Uchwała Rady Królestwa
z dnia …
w sprawie zgody na założenie miejscowości w systemie

My, Oświecona Rada Królestwa Baridasu

w składzie:

[skład]

uchwalamy, co następuje:

Wyrażamy aprobatę wobec złożenia wniosku przez Jego Królewską Mość do władz Księstwa Sarmacji, w przedmiocie założenia miejscowości w systemie informatycznym, na terenie Królestwa Baridasu.

Nazwą miasta będzie "Hradle Eslimar" i będzie ono odzwierciedleniem w systemie informatycznym miasta o tej samej nazwie, leżącego na terenie Hrabstwa Márivar, w Kantonie Królewskim.

Właścicielem miasta będzie JKMość Konrad Jakub (AF891), a środki na założenie oraz utrzymanie miejscowości będą pochodziły z Jego prywatnego majątku.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury

Re: Uchwała w sprawie założenia miejscowości w systemie

Postprzez Laurencjusz 29 kwi 2019, o 22:28

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,

odkładając na bok nasze wzajemne uprzedzenia uważam, że zakładanie kolejnych miejscowości w obecnej sytuacji niżu demograficznego nie ma sensu.

Poza tym utrzymanie miasta prywatnego dużo kosztuje i o tym WKM powinien wiedzieć gdy dofinansowywał Ciuad dr Braci z budżetu Baridasu. Sam też cały czas do tego miasta dokładam, bo 50 000 (o ile dobrze pamiętam kwotę) zeszło dość szybko.

Mogę do tego dodać też, że wcześniej również starałem się by Gideona była miastem systemowym, a ówczesne władze wybiły mi ten pomysł z głowy.

Jako, że autorem jest Kròl Baridasu to zadam jedno kluczowe pytanie. Co WKM zrobi gdy pozostali również zechcą mieć swoje miasto?

Z poważaniem,

(-) Laurencjusz diuk MaHi at Stera
Pan w Gidenie
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 29 kwi 2019, o 22:35

Może uszanujmy prawo i poczekajmy aż PRK zarządzi debatę?

Postprzez Kristian Arped 29 kwi 2019, o 22:43

Składam podpis pod projektem.
Obrazek

K+N+B 2017

Obrazek
Królestwo Baridasu

Postprzez Laurencjusz 29 kwi 2019, o 23:41

Konrad Jakub napisał(a):Może uszanujmy prawo i poczekajmy aż PRK zarządzi debatę?

Wasza Królewska Mość,

jedno nie wyklucza przecież drugiego, a poza tym chyba nie jest to zakazane tak samo jak podpis pod projektem poniżej.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez KJAF 30 kwi 2019, o 12:24

Projekt jest składany jako prywatny, nie królewski. Stąd obowiązuje zasada wymogu dwóch członków Rady do jego skutecznego złożenia. Dlatego dopóki Kristian nie złożył podpisu, wniosek w ogóle nie miał prawa być procedowany i dyskutowany. Jest tak i nadal, z racji wymogu weryfikacji poparcia przez PRK i zarządzenia dopiero debaty.

Jeszcze raz proszę o trzymanie się porządku i nie robienie zamieszania. Będzie debata, to podebatujemy.

Postprzez Januszek vH-P 30 kwi 2019, o 12:29

(-) [maznąłem piórem podpisik]
(-) Januszek von Hippogriff-Pałasz
W stopniu Kaprala (czynny),
Baron Sarmacki,
Magister medycyny net.

Więcej informacji na moim profilu. Chcesz, zobacz!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Arsacjusz 30 kwi 2019, o 17:15

Wysoka Rado,

na podstawie art. 2 ust. 5 oraz art. 8 ust. 2 uniwersału Rady Królestwa z dnia 28 września 2018 r. o porządku obrad Rady Królestwa (Dz. P. poz. 10419) zarządzam pierwsze czytanie projektu uchwały Rady Królestwa w sprawie zgody na założenie miejscowości w systemie, które potrwa do 4 maja 2019 roku, godziny 14.00.

Arsacjusz Arped
Przewodniczący Rady
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Prefektura Sarmacji
Królestwo Baridasu

Postprzez AFvTD 30 kwi 2019, o 17:19

Wysoka Rado
WKM

Dołączę się do wątpliwości JKW Laurencjusza MaHi at Atery, wyrażonych jeszcze przed debatą. Co zrobi WKM, gdy inni obywatele Baridasu również zechcą posiadać w systemie swoje miasto? Sam również planowałem ze swojego lenna uczynić miasto systemowe, natomiast obecnie jedyne co mi nie pozwalało złożyć wniosku, to finanse. Czy zamierza WKM blokować innych Baridajczyków, czy jednak będzie wyrażał aprobatę dla takich działań?

Z wyrazami szacunku
magister net Alfred Fabian wicehrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez KJAF 30 kwi 2019, o 20:41

Oświecona Rado,

przyznam szczerze, że pomimo całkiem burzliwej debaty, ilość argumentów przeciw mojemu wnioskowi, wynosi nadal… równe zero. Nikt za bardzo nie potrafi wskazać jaki negatywny wpływ miało by to na Królestwo i jego obywateli, jest natomiast kilka wątpliwości natury formalno-technicznej, które można dość łatwo skontrować.

Na początku kwestia tego, co zrobiłbym hipotetycznie, gdyby "inni też chcieli". Pytanie jest niecelowe, a to z jednego powodu — przecież nie ja podejmuję decyzję, i nie przychodzę do samego siebie. Wiedziałem, że gdybym sobie samemu zrealizował wniosek, to wtedy można by stawiać pytania, co jeżeli przyjdą inni. Ale tego nie zrobiłem, tylko czekam na opinię reszty. Co bym więc zrobił, gdyby pojawiło się więcej wniosków do mnie? No dokładnie to samo, czyli — złożył projekt uchwały w Radzie. Nie bardzo więc rozumiem dlaczego się pojawiają pytania "co zrobię", skoro nie robię nic i pytam, co Wy z tym zrobicie. Będzie więcej wniosków — to też Wy będziecie decydowali. Jeżeli będzie wniosek o trzecie miasto, za jakiś rok, a ktoś będzie majętny, to napiszę, że czemu nie. Jak będzie wniosków dwadzieścia, a każdy z nich będzie miał zerowe pokrycie finansowe — to wtedy będę przeciw. Jak pisałem — do każdej sytuacji trzeba podchodzić indywidualnie; osobno, w zależności od sytuacji.

A co, jeżeli wszystkie przypadki wsadzamy do jednego worka? Postaram się odpowiedzieć przykładem. Dlaczego postanowiłem wspomóc CdB pieniędzmi z Dworu? Gdybyśmy ustalali jednolitą ścieżkę postępowania do tego typu przypadków, to jedyna możliwość byłaby taka, że Baridas nie powinien do CdB dokładać ani liberta. Dlaczego więc to zrobił? Bo nie ma próśb o finansowanie miasta co tydzień, a miast nie ma dwudziestu. W tych akurat okolicznościach, można było zrobić wyjątek. Więc na pytanie, co jeżeli każdy by chciał mieć swoje miasto, odpowiedź jest prosta. Raz, że nie oszukujmy się, bo tak nie będzie. Chociażby z tego powodu, że mało kogo na to stać. A dwa — no to jak już będziemy mieli kilka / kilkanaście miast, to się będziemy zastanawiali i postępowali w zależności od okoliczności. Tak samo jak inaczej będziemy podchodzili do kwestii jednorazowego finansowania CdB, a inaczej, jak serio będzie to problemem.

Co do negatywnych konsekwencji nowego miasta, to nie usłyszałem żadnego argumentu. Nikt w żaden sposób nie wskazał, jaki faktyczny i namacalny skutek negatywny będzie miał z tego Baridas. Spadnie aktywność? Niższa demografia? Mniej pieniędzy? Nic z tych rzeczy. Jedyne co da się przeczytać, to że "to nie jest dobry pomysł", ale czemu — nie wiem. Nie oszukujmy się, na Baridas jako taki, ta decyzja nie będzie miała żadnego wpływu. Chyba że ktoś jakiś przestawi, ale póki co — tak się nie stało.

Na postawienie miasta i jego utrzymanie, stać mnie całkowicie. Jestem obecnie najbogatszym Sarmatą pod względem gotówki w banku. Nie ma żadnej możliwości, żeby w jakikolwiek sposób odbiło się to na finansach KB. A jeżeli jedank, za jakiś rok będę biedny? No to miasto w takiej sytuacji, z mocy samego prawa, podlega kwarantannie. I tyle. Nic się nie dzieje. O pieniądze od Baridasu żebrał nie będę. Najwyżej NIA je ukryje, zgodnie zresztą z prawem.

Co do argumentu, że CdB miało problemy i że Eslimar też może mieć — rozumiem, że w takim razie CdB likwidujemy?

Tak naprawdę większość zdań przeciw, to nic innego, niż mentalność psa ogrodnika — samemu nie mam, więc chociaż w żaden sposób mi to nie zaszkodzi — innemu też nie dam. Nie tędy droga. W ten sposób łatwo przyblokować każą inicjatywę.

Dlatego zbiorczo podsumowując — wiem ile to kosztuje i mam pieniędzy na tyle, że nie ma z tym problemu. Od Baridasu nie wezmę ani liberta. W razie podwinięcia nogi — NIA po prostu ukrywa miasto i nie dzieje się nic. Efektów negatywnych nie ma zupełnie żadnych, ani to nie będzie pozytywne dla aktywności i demografii, ani negatywne. Jak odpowiadać na podobne wnioski w przyszłości? Przede wszystkim, badać je indywidualnie, i jeżeli nie będzie przeszkód czy negatywnych skutków, żeby miasto zakładać, to je zakładajmy, a jak będą, to zwyczajnie zróbmy inaczej. Jak będę decydował w przyszłości? Tak jak teraz, czyli w ogóle — po to jest przecież ta debata.

A co z tym, że ktoś też by chciał? No to nie jest moją winą, że kogoś nie stać, albo że jak już będzie miał pieniądze, to wtedy będzie już miast na tyle, żeby ich nie zakładać. Według tego rozumowania, to najlepiej w ogóle nic nie mieć, tytułów, lenna, urzędu czy stanowiska, bo przecież inni też by chcieli, ale nie mogą. Księcia Sarmacji też zlikwidujmy, bo jest do tronu kolejka, ale nie każdy się tam dostanie. Równie dobrze mógłbym zapytać, skoro tak się trzymamy kwestii egalitaryzmu w tych kwestiach, to czemu JKW Piotr II Grzegorz może mieć miasto, a ja nie? I to mimo tego, że do CdB trzeba się dokładać, a do mnie nie trzeba będzie? Może zlikwidujemy to miasto, bo ktoś inny chciał mieć swoje, ale nie miał pieniędzy, albo władze mu to wybiły z głowy?

Założenie miasta nie odbije się w żaden sposób negatywnie na kimkolwiek z Was. Może za to pomóc w budowaniu narracji, gdyż zamierzam wziąć się na poważnie za lenno, w tym miasto Eslimar. Jestem na ukończeniu kilku artykułów i strony internetowej, która w zamierzeniu, ma być z miastem połączona. Miasto miałoby swój własny mini-system gospodarczy, mniej więcej takiej wielkości, jak Karczma czy GPW w Srebrnym Rogu. Skoro nic nie tracimy, a możemy potencjalnie zyskać, to decyzja może być w zasadzie tylko jedna. Mam nadzieję, że wniosek będzie rozpatrywany na poważnie, a nie w kategoriach zazdrości i zawiści, że inni też by chcieli. Ja bym chciał być diukiem, ale to nie znaczy, że jak JKM zrobi kolejną ankietę na temat tego ile komu wsi przyznać, to przy każdym nazwisku będę stawiał "zero". Mam nadzieję, że i Wy w ten sposób nie rozumujecie.

Następna strona

Powrót do Sala plenarna