Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Zatwierdzenie Premiera — Arsacjusz Arped

Zarchiwizowane wątki urzędowe
Obrazek

A V I X  A R Y O S S Á
R A D A   K R Ó L E S T W A

Zatwierdzenie Premiera — Arsacjusz Arped

Postprzez Kristian Arped 1 wrz 2018, o 20:07

Wysoka Rado,

zarządzam 3-dniową debatę nad wnioskiem Jego Królewskiej Mości o zatwierdzenie JKW Arsacjusza Arpeda na urzędzie Premiera Rządu Jego Królewskiej Mości. Treść wniosku można znaleźć tutaj, a uchwały — poniżej:

My, Oświecona Rada Królestwa Baridasu
w składzie

[skład]

uchwalamy, co następuje:

§ 1.

Na podstawie art. 5 ust. 2 Praw Kardynalnych z dnia 21 sierpnia 2018 roku (Dz. P. poz. 9638),

zatwierdzamy

powołanego dnia 1 września 2018 roku przez JKM Konrada Jakuba

JKW Arsacjusza Arpeda (AF905)

na urzędzie Premiera Rządu Jego Królewskiej Mości.

§ 2.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Marszałek Dworu
Cristiã Marcasu’un Arped

Re: Zatwierdzenie Premiera — Arsacjusz Arped

Postprzez Hohenzollern 2 wrz 2018, o 12:26

Wasza Książęca Mość,
Wasza Królewska Wysokość,
Wysoka Rado,
Baridajki, Baridajczycy!

Pragnę zadać parę pytań do Poważanego Pana kandydata na premiera. W pierwszej kolejności ciekawią mnie plany Pow. P. Arpeda odnośnie prowadzenia polityki wewnętrznej Baridasu. Co będzie pierwszym priorytetem Poważanego Arpeda, uporządkowanie i zmiany w legislatywie baridajskiej, czy te może prace biurokratyczne i stopniowe porządkowanie forum. Chciałbym się również zapytać, jaka jest koncepcja Poważanego na prowadzenie, czy też współzarządzanie instytucjami baridajskimi w systemie DSG. Czy na tym polu są potrzebne jakieś zmiany, a jeśli tak to jakie? Czy Poważany kandydat w jakimś stopniu będzie chciał pobudzić kulturę w Baridasie, bądź ją wspierać - jeśli tak to w jaki sposób? Nie ukrywam również że chciałbym poznać stan osobowy przyszłego rządu, czyli kogo Poważany widzi na jakich stanowiskach? Myślę że odpowiedź na te pytanie jest dosyć istotna i ważna.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez IUdR 2 wrz 2018, o 17:19

JO Panie Hohenzollernie,

czy zapoznał się Pan z obecny ustrojem królestwa i dlaczego nie? Spora część pytań zupełnie by odpadła, gdyby się Pan zapoznał. Po pierwsze, po gwizdek ma premier porządkować i zmieniać legislatywę, jeśli dopiero co zrobił to nowowybrany król? Poza tym, to nie są premierowskie kompetencje - to już prędzej nasze, Rady, zadanie. Po trzecie i ostatnie wreszcie, skład osobowy nie jest aż tak istotny, jak się JO wydaje, gdyż rząd w naszym rozumieniu to po prostu całokształt samorządowej administracji z wyłączeniem dworu i obsługi legislatywy (Rady). Słowem - czy mam rozumieć, że uznaje JO za jedną z najważniejszych informacji, kto będzie pisał w heroldzie, a kto będzie liczył hajs?

Naromiast pozostałe dwa pytania są ok - i w zasadzie, jestem ciekaw odpowiedzi na nie.

W ukłonach
Król-Matka
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 2 wrz 2018, o 17:58

Wasza Królewska Mość!
Wysoka Rado!

W chwili obecnej nie widzę innej tak doświadczonej osoby, która ma odpowiednie kompetencje i umiejętności jak Poważny Arsacjusz Kawaler Arped. Chyba, że JO Fryderyk von Hohenzollern zechciałby stanąć w szranki.
Z wyrazami szacunku,

(-) Laurẽt Gedeon I
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Rada Ministrów

Postprzez Hohenzollern 2 wrz 2018, o 18:02

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Rado,
J.O Diuku,

Jestem w trakcie zapoznawania się z wszystkimi regulacjami prawnymi w Baridasie. Natomiast z nowymi Prawami Kardynalnymi zdążyłem się zapoznać przed zadaniem pytanie kandydatowi na premiera. Zresztą uważam że Artykuł 5, punkt 1, mówiący o prowadzeniu polityki wewnętrznej można spokojnie interpretować również jako wpływ na tworzone prawo, ba na tworzenie tego prawa. Bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić aby przyszły premier czy też jego następcy w jakiś sposób by nie modyfikowali prawa tak aby poprawić funkcjonowania podległych mu organów, czy też podniesienia komfortu życie mieszkańców Baridasu etc... Zresztą Artykuł III podpunkt 4. Praw Kardynalnych dobitnie pokazuje że premier również ma umocowanie prawne na podjęcie inicjatywy ustawodawczej, a więc nie widzę przeszkód aby z tego nie korzystać. Dlatego też prosiłbym, aby J.O Diuk nie zarzucał mi niewiedzy w pewnych kwestiach.

Tak, zgadzam się w pełni że kwestie legislatywy baridajskie to w znacznej mierze zadanie dla Rady, czyli dla nas. Na prawdę nie rozumiem, nie wiem skąd te obruszenie że zadano w tym wątku pytanie, po to jest chyba debata aby kandydat na premiera podzielił się swoimi planami względem współkierowania samorządem. Tak aby mógł uzyskać nasze wsparcie i przychylność dla planów jakie zamierza wdrożyć.

Tak uważam że skład osoby przyszłego rządu jest tu ważny, w ogóle chciałbym się dowiedzieć czy ktoś znajdzie się chętny na Pisarza, Podskarbiego, Kustosza, Pretora etc.. Nie ma co ukrywać sprawność działania danego organu zależy głównie od człowieka który je piastuje. Dwa nie ma co ukrywać że obecna kondycja mikroświata, Sarmacji, w końcu i Baridasu jeśli chodzi o aktywność, oraz napływ nowych ludzi nie jest najlepsza. Stąd też pytanie dotyczące kadr.

Edit/

W chwili obecnej nie widzę innej tak doświadczonej osoby, która ma odpowiednie kompetencje i umiejętności jak Poważny Arsacjusz Kawaler Arped. Chyba, że JO Fryderyk von Hohenzollern zechciałby stanąć w szranki.

J.O Diuku at Atera, nie zamierzam. Po prostu chciałbym się dowiedzieć nieco o planach kandydata na premiera, jakie są jego priorytety, jaką ma koncepcję rządzenia, z kim zamierza współpracować w ramach rządu etc.. To chyba nic złego, prawda?

Z wyrazami szacunku;
(-)Fredrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

(—) Jaśnie Oświecony Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern herbu LaurZwycięski, Diuk Zollern.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Arsacjusz 3 wrz 2018, o 17:09

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,

w celu zapewnienia — odpowiem na zadane pytania dzisiaj wieczorem.

(—) Arsacjusz Arped
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem

Postprzez Arsacjusz 3 wrz 2018, o 18:56

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,

na wstępie chciałbym podziękować Jego Królewskiej Mości za okazane zaufanie. Nie przedłużając, przejdę do odpowiedzi na zadane pytania.

W pierwszej kolejności ciekawią mnie plany Pow. P. Arpeda odnośnie prowadzenia polityki wewnętrznej Baridasu. Co będzie pierwszym priorytetem Poważanego Arpeda, uporządkowanie i zmiany w legislatywie baridajskiej, czy te może prace biurokratyczne i stopniowe porządkowanie forum.

Z doświadczenia wiem, że planowanie długofalowych działań w mikronacjach mija się z celem. Jednym z głównych zadań Premiera — zgodnie z Prawami Kardynalnymi — jest prowadzenie bieżącej administracji państwowej, dlatego na tym się skupię. Odnośnie do kwestii legislacyjnej — nie przewiduję większych zmian. Należy jednak pamiętać, że czasami podczas stosowania prawa wychodzą pewne niedociągnięcia w przepisach, dlatego nie wykluczam możliwości skorzystania z prawa inicjatywy ustawodawczej, aby skorygować ewentualne błędy.

Chciałbym się również zapytać, jaka jest koncepcja Poważanego na prowadzenie, czy też współzarządzanie instytucjami baridajskimi w systemie DSG. Czy na tym polu są potrzebne jakieś zmiany, a jeśli tak to jakie?

Uważam, że nie są potrzebne zmiany w kwestii zarządzania instytucjami należącymi do Królestwa Baridasu w państwowym systemie informatycznym DSG.

Czy Poważany kandydat w jakimś stopniu będzie chciał pobudzić kulturę w Baridasie, bądź ją wspierać - jeśli tak to w jaki sposób?

Oczywiście. Jeśli Baridajczycy wyrażą zainteresowanie wydarzeniami kulturalnymi, to nie widzę przeszkód, aby je zorganizować. Myślę, że dobrym pomysłem byłaby współpraca Dworu Królewskiego z Rządem, szczególnie w sprawie religii málauskiej.

Nie ukrywam również że chciałbym poznać stan osobowy przyszłego rządu, czyli kogo Poważany widzi na jakich stanowiskach?

Chętne osoby. Obecnie nie mamy obsadzonych wszystkich urzędów w administracji rządowej, dlatego po zatwierdzeniu niezwłocznie zamieszczę informację o wolnych stanowiskach w widocznym miejscu.

Na końcu — bez większego związku z dyskusją — chciałbym poruszyć sprawę tytulatury. Otóż każdy kawaler jest poważany, ale nie każdy poważny. ;-)
(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem

Postprzez Hohenzollern 5 wrz 2018, o 05:11

Wasza Książęca Mość,
Wysoka Rado,
Poważany Kawalerze,

Z doświadczenia wiem, że planowanie długofalowych działań w mikronacjach mija się z celem. Jednym z głównych zadań Premiera — zgodnie z Prawami Kardynalnymi — jest prowadzenie bieżącej administracji państwowej, dlatego na tym się skupię. Odnośnie do kwestii legislacyjnej — nie przewiduję większych zmian. Należy jednak pamiętać, że czasami podczas stosowania prawa wychodzą pewne niedociągnięcia w przepisach, dlatego nie wykluczam możliwości skorzystania z prawa inicjatywy ustawodawczej, aby skorygować ewentualne błędy. ]

Czyli jak dobrze rozumiem będziecie działać na bieżąco, z dnia na dzień - jak dobrze rozumiem nie macie szerszej koncepcji na współzarządzanie administracją.

Uważam, że nie są potrzebne zmiany w kwestii zarządzania instytucjami należącymi do Królestwa Baridasu w państwowym systemie informatycznym DSG.

Przykro to nie co słyszeć. Liczyłem tu że będziecie współpracować z Królem w tej kwestii, choćby tak aby pouzupełniać opisy instytucji aby były przyjaźniejsze dla nowego mieszkańca i przyciągały do Baridasu - tak aby były tam zawarte najistotniejsze informacje o naszej ojczyźnie.

Chętne osoby. Obecnie nie mamy obsadzonych wszystkich urzędów w administracji rządowej, dlatego po zatwierdzeniu niezwłocznie zamieszczę informację o wolnych stanowiskach w widocznym miejscu.

Czyli jak dobrze rozumiem powracamy do klasycznych ogłoszeń o pracę w Urzędzie pracy. Może to nie co martwić ponieważ jeżeli kandydat na premiera nie chce, bądź nie widzi takiej potrzeby żeby rozmawiać z obywatelami Baridasu aby poświęcili się służbie krajowi. Może się wydawać że podchodzi do swoich przyszłych obowiązków lekceważąco bądź nie przywiązuje do nich odpowiednie wagi.

Na końcu — bez większego związku z dyskusją — chciałbym poruszyć sprawę tytulatury. Otóż każdy kawaler jest poważany, ale nie każdy poważny. ;-)

Mea culpa!

Reasumując, w mojej opinii Poważany Kawaler nie przedstawił żadnych konkretnych planów. Dlatego też w chwili obecnej nie może liczyć na moje poparcie - jednak aby nie podkładać kłód pod nogi wstrzymam się od głosu tak abyście mogli działać.
Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Markus 5 wrz 2018, o 11:14

Wasza Królewska Mość,
Wysoka Rado,

przechodzimy do drugiego czytania projektu; potrwa do piątku, 7 września, godz. 15.00. Zgodnie z art. 10 ust. 1 dekretu królewskiego o porządku obrad Rady Królestwa obejmuje ono wysłuchanie oświadczeń końcowych przedstawicieli klubów politycznych, familii i niezrzeszonych radnych oraz Króla i Rządu.

(—) Markus Arped
(—) Marc Miquaiasu’un Arped,
król ojciec Baridasu

Postprzez KJAF 5 wrz 2018, o 22:51

Wysoka Rado,

popieram przedstawioną kandydaturę. Jest to osoba, z którą chętnie będę współpracował jeżeli chodzi o sprawowanie rządów w Królestwie.

Co się tyczy kwestii legislacyjnych, z jednej strony nie ma za bardzo w czym robić porządków, ponieważ dokonałem tego we własnym zakresie, porządkując na nowo kategorie w DP oraz zmieniając czy uchylając to, co było potrzebne. Zostało przyjrzeć się mniej pilnym aktom typu podział administracyjny czy symbole KB, co znowu również robię samodzielnie.

Z drugiej zaś strony, pytanie kandydata o legislację nie jest pozbawione sensu, ponieważ słusznie zauważono, że Premier posiada inicjatywę ustawodawczą. Mało tego, ma możliwość wydawania dekretów oraz nawet ordonansów. Co prawda z kontrasygnatą Króla, ale ma dość szeroki wpływ na ustrój i prawo baridajskie.

Przypominam również, że Rada pełni funkcję kontrolą względem Premiera i Rządu. Ma możliwość składania interpelacji, a nawet przedkładania Królowi wniosków o odwołanie Premiera z urzędu. Co prawda Król i tak ma ostateczne zdanie co do odwołania szefa rządu, jednak jak zapowiadałem, będę szanował zdanie Rady oraz jej decyzje. Zachęcam więc do korzystania ze swoich uprawnień — nie chodzi o zachęcanie do odwołania Premiera, ale do czuwania nad pracami Rządu i urzędników Królestwa. Po raz pierwszy obywatele nie muszą patrzeć na kierowników administracji i co najwyżej marudzić pod nosem że czyjaś praca komuś nie odpowiada. Wreszcie można wyciągać konsekwencje i samemu przejąc stery rządów.

Jeżeli Rada w przyszłości uzna, że obecny kandydat jej nie odpowiada i ma lepszego, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, żeby dokonać zmian.

Następna strona

Powrót do Archiwum Rady