Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór Wicekróla

Zarchiwizowane wątki urzędowe

Moderator: Królestwo Baridasu: władze

Obrazek

A V I X  A R Y O S S Á
R A D A   K R Ó L E S T W A

Wybór Wicekróla

Postprzez Konrad Jakub 17 cze 2018, o 22:08

Wysoka Rado,

otwieram debatę w sprawie wyboru Wicekróla. Nie ma określonej ścieżki postępowania w przepisach, wobec czego nie obowiązują nas żadne procedury.

Postanawiam więc określić je samodzielnie — czekam na zgłoszenia kandydatur do końca 20 czerwca. Następnie przeprowadzimy debaty nad kandydaturami. Ich czas oraz sposób przeprowadzania ustalimy w zależności od tego, ile dostaniemy propozycji.

Można zgłaszać się samodzielnie, można też zgłosić swojego kandydata. Wymogiem uwzględniania go w głosowaniu będzie złożenie oświadczenia o zgodzie na kandydowanie.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Re: Wybór Wicekróla

Postprzez Julian FER 19 cze 2018, o 15:37

Wasza Królewska Mość!
Wielmożny Przewodniczący!
Wysoka Rado!

Skoro nie zgłosił się i nie został zgłoszony żaden kandydat, a Wicekról jest nam tak bardzo potrzebny to zgłaszam JO Laurencjusza MaHi at Aterę. Być może kolejny raz podejmie to wezwanie jeśli otrzyma poparcie społeczne.
(-) Julian markiz Fer at Atera
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Laurencjusz 19 cze 2018, o 17:04

Wasza Królewska Mość!
Wysoka Rado!

Gdybym otrzymał wsparcie Narodu to mogę się podjąć tego wyzwania. Myślę, że bez poparcia po prostu nie ma sensu.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Ostatni Wicekról Baridasu.
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Kristian Arped 19 cze 2018, o 18:08

Wysoka Rado,

zgłaszam kandydaturę Konrada Jakuba Arpeda-Friedmana. Wierzę, że osoby naszego Przewodniczącego nie muszę nikomu przedstawiać.
Obrazek

K+N+B 2017
Królestwo Baridasu
Rada Nauki

Postprzez Sorcha 19 cze 2018, o 21:07

Laurencjusz napisał(a):Wasza Królewska Mość!
Wysoka Rado!

Gdybym otrzymał wsparcie Narodu to mogę się podjąć tego wyzwania. Myślę, że bez poparcia po prostu nie ma sensu.

Popieram tę kandydaturę.
Obrazek
Wiedźmia Hrabina, hrabstwo Ravenspell
Almerska zielarka
Arcywiedźma Kowenu

Postprzez Tomasz Liberi 20 cze 2018, o 17:33

Laurencjusz napisał(a):Wasza Królewska Mość!
Wysoka Rado!

Popieram
ppłk Tomasz Liberi
Komendant Książęcej Żandarmerii Wojskowej
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Konrad Jakub 25 cze 2018, o 15:39

Wysoka Rado,

dziękuję za zgłoszenia. Poczekałem kilka dni w celu ewentualnych nowych zgłoszeń oraz zapoznania się ze złożonymi kandydaturami. Ze swojej strony, oczywiście potwierdzam propozycję złożoną przez Kristiana Arpeda.

Rozpoczynam tydzień zbiorczej debaty nad kandydaturami. Po tym czasie, przejdziemy do głosowania.
Konrad Jakub, z łaski Urusa i woli Narodu Król Baridasu, Najwyższy Kapłan Málauski, wielki książę Arped etc. etc.
Królestwo Baridasu
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez Laurencjusz 25 cze 2018, o 21:06

Wysoka Rado,

również potwierdzam propozycję zgłoszoną przez JWP Juliana Fer at Atera.
Obrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Jul 25 cze 2018, o 21:23

Fare aryon,
Pozwolę sobie zadać pytań parę.

Wielmożny Konradzie,
1. Czy mnogość podjętych obowiązków na terenie Sarmacji i Baridasu pozwoli efektywnie kierować Księstwem?
2. Jak z zamiłowaniem do cytrynówki? Czy nadmierne jej spożywanie nie sprawi problemów w sprawowaniu władzy?

Jaśnie Oświecony Laurencjuszu,
1. Jak zaopatrujesz się na współpracę z ludnością baridajską? Przypomnę historię z niedokończonym wywiadem dla Herolda. Może pora to wyjaśnić?
2. Wielokrotnie publicznie oskarżałeś JKM o kłamstwa. Jak wyobrażasz sobie teraz współpracę po czymś takim? Mi osobiście byłoby niesamowicie niekomfortowo i najzwyczajniej w świecie wstyd.

Dziękuję z góry za udzielone odpowiedzi.
Juliette Alatriste

Postprzez Laurencjusz 25 cze 2018, o 21:47

Jul napisał(a):1. Jak zaopatrujesz się na współpracę z ludnością baridajską? Przypomnę historię z niedokończonym wywiadem dla Herolda. Może pora to wyjaśnić?
2. Wielokrotnie publicznie oskarżałeś JKM o kłamstwa. Jak wyobrażasz sobie teraz współpracę po czymś takim? Mi osobiście byłoby niesamowicie niekomfortowo i najzwyczajniej w świecie wstyd.

Sławetna Baronetesso,

jeśli chodzi o wywiad to miałem i mam mieszane odczucia i do tej pory nie wiem po co był prowadzony skoro nie został opublikowany. Ciekaw jestem do czego Baronetessa zmierza?

Jeśli chodzi o współpracę ze społeczeństwem, co pojawiło się w sumie w obu pytaniach to w chwili obecnej mogę dodać tylko tyle, że chęci muszą być po obu stronach.

Jeśli chodzi o oskarżenia przeciwko JKM to mi też z wielu powodów było wstyd i przyznam się, że bardzo się zdziwiłem gdy kiedy wszyscy pozostali odmawiali urzędu czekając gdy sami będą mogli wybrać Wicekróla to baronetessa się zgodziła.

JKM i kłamstwa. Po prostu chodziło o dotrzymanie słowa. Szkoda, że trwało to tak długo, ale jak widać w końcu Król chyba słowa dotrzyma, bo ostatnie działania JKM są skierowane w całkiem inną stronę niż na początku sporu, za co mu jestem wdzięczny.

Z poważaniem
Obrazek

Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Następna strona

Powrót do Archiwum Rady