Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Projekt Statutu Rady Republiki

Miejsce składnia projektów aktów prawnych i innych pism urzędowych skierowanych do Sekretarza Rady.

Re: Projekt Statutu Rady Republiki

Postprzez Julian FER 24 lip 2020, o 23:23

Jul napisał(a):
Führanka napisał(a):Problemem z aktualną konstytucją jest to, że nie przewidzieliśmy faktycznego działania po jej uchwaleniu. Mam na myśli, że nie określiliśmy konkretnie w jaki sposób ma działać rada, nadawanie obywatelstwa czy nawet symbole państwowe. choć to ostatnie mało ważne na ten moment. Trzeba się uderzyć w pierś i powiedzieć, że popełniliśmy parę błędów, które wyszły "w praniu". Zostały nam dwie drogi, albo poprawiamy konstytucje tak aby poprawka obejmowała wszystkie mankamenty albo brniemy w to dalej i próbujemy łatać konstytucję ustawami. Każdej z tych się podejmę, kwestia pomysłu i podejścia.

Firanka, no wiem, każdy wie, że popełniono parę błędów ;p Ale chyba trzeba wyciągnąć wnioski a nie popełniać drugi błąd, analogiczny :D serio, mieliśmy już epokę, gdzie osoba nieumiejąca pisać tworzyła prawo i nie sądzę, że chcemy powtórki z rozrywki ;p

A to dobre. Jeszcze do tej pory nikt nie dał ciała jak "obecny podstawowy baridajski (i nie tylko) legislator. Takiej żenady nie widziałam nigdy. Zawsze łatwiej pluć na innych i wytykać błędy niż samemu napisać coś mądrego co da się zastosować w praktyce. Cała ta Wasza Republika to jedna wielka porażka, która nic pożytecznego nie wnosi. jak tak dalej pójdzie to po półrocznej kadencji następny Prezydent będzie dalej tylko klepał prawo. Kraj bez pamięci o własnej historii, który nie celebruje głównych świąt i nie potrafi docenić zasług osób, którym laury się należą za ciężką pracę to żałosna imitacja państwa.
(-) Julian diuk Fer at Atera
kpt. rez. KSZ
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Führanka 25 lip 2020, o 17:28

Sami jako at Aterowie abdykowaliście, teraz nie robocie nic konkretnego, macie takie prawo. Cóż, przynajmniej staramy się wyprowadzić sytuację na prostą by nie popełniać waszych błędów. Nadal jako sekretarz jestem otwarty na współpracę czy to przy Kongregacji Panów Lennych czy KGB, czy nawet w Radzie, gdzie macie prawo zabierać głos i głosować jako obywatele i Baridajczycy. Bijąc się w pierś potrafię przyznać się do popełnionych błędów, pytanie czy Wy też umiecie i nawiążemy nić współpracy?

Co do braku celebracji rocznicy czy ciągłego nieuhonorowania trenera reprezentacji - bardzo nad tym ubolewam. Rozumiem, jednak że potrzeba była większa by przeprowadzić nie do końca udaną reformę prawno-ustrojową, te błędy widzimy sami i chcemy je naprawić. Jako poprzednia głowa państwa wywiązałem się ze swojej roli i wykonałem wszystkie założenia zgodnie ze swoim programem, a za największy sukces uznaję uchwalenie nowego traktatu między Baridasem i Sarmacją.

Jako republikanin jestem otwarty na propozycje współpracy i zapraszam gorąco do debaty stronnictwo monarchistyczne.
Obrazek
Królestwo Baridasu
Rada Ministrów

Postprzez Jul 27 lip 2020, o 17:37

Także uważam, że w pierwszej kolejności trzeba kompleksowo naprawić konstytucję.
Rada obecnie funkcjonuje - Firanka świetnie sprawdza się improwizując.
Juliette Alatriste
Rada Ministrów
Królestwo Baridasu

Poprzednia strona

Powrót do Kancelaria Sekretarza Rady