Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wizyta delegacji Suderlandu

Na Sali Tronowej odbywają się uroczystości państwowe, podejmowani są goście zagraniczni, prowadzone są audiencje

Wizyta delegacji Suderlandu

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 7 kwi 2018, o 16:00

Lotnisko w Poddębicach, 07.04.2018

Na płycie lotniska ląduję właśnie rządowy samolot Republiki Suderlandu. Tłum ludzi cierpliwe oczekuję na delegacje z Suderlandu. Jedni z ciekawości, inni z obowiązku. W centrum zaś znajduje się Legatka Koronna i Marszałek Koronny. Jeden z nich daje dyskretnie znać orkiestrze stojącej obok nich, aby zaczynali grać. Wychodzą z niego Jego Ekscelencja Prezydent Republiki Suderlandu Ryszard Maj i Jego Ekscelencja Kierownik Resortu Spraw Zagranicznych Norbert Byfyj, gdy tylko pojawiają się ich postacie orkiestra stojąca niedaleko Marszałka Koronnego zaczyna grać hymn Suderlandu. Nagle na niebie pojawia się godło Suderlandu utworzone przez spadochroniarzy, jednocześnie rozlegają się wśród tłumu głośne rozmowy, na temat kultury Suderlandzkiej. Zaraz po tym dość niezwykłym występie do Dostojnych Gości podchodzi Marszałek i po krótkiej rozmowie klaszcze na ten znak, pojawia się trzyosobowa delegacja, która niesie Dostojnym Gościom srebrne szable stworzone przez najwybitniejszych rzemieślników z Sarmacji. Po przekazaniu prezentu Marszałek wraz z Jego Ekscelencją Prezydentem Republiki Suderlandu Ryszardem Majem i Jego Ekscelencją Kierownikiem Resortu Spraw Zagranicznych Norbertem Byfyjem. Skierował się do samochodu, w którym już czekała Legatka Dworu. W międzyczasie rozległy się wiwaty na cześć Jego Ekscelencji Prezydenta Republiki Suderlandu Ryszarda Maja i Jego Ekscelencji Kierownika Resortu Spraw Zagranicznych Norberta Byfyja.

Następnie kolumna samochodów skierowała się do Dworu Książęcego. Gdy kolumna zatrzymała się przy bramie Pałacu, Marszałek oprowadził gości po błoniach przed Pałacem. Następnie udali się do Sali Tronowej, gdzie czekał na nich Jego Książęca i Królewska Mość Robert Fryderyk. W nawach bocznych zebrał się cały Dwór i możnowładcy, którzy z tej okazji zjechali na Dwór Książęcy z całego kraju. Zgodnie z rytuałem i obyczajami. Przed rozpoczęciem audiencji, Książę wskazywał miejsca swym dworskim urzędnikom. Po chwili Książę i Dwór byli gotowi. Po lewej stronie Jego Książęcej i Królewskiej Mości stali Jaśnie Oświecony Diuk Magnum von Graudenz i Jaśnie Wielmożny Markiz Młynek Kawowy. Po prawej stronie stali Jaśnie Oświecona Diuczessa Rihanna Aureliuš-Sedrovski i Jaśnie Oświecony Diuk Gotfryd Slavik de Ruth.

Następnie do sali tronowej wszedł Jaśnie Wielmożny Markiz Daniel January von Tauer-Krak, po dokładnie pięćdziesięciu krokach i wykonaniu ukłonu baridajskiego. Zapowiedział wizytę Dostojnych Gości, następnie powtórzył zapowiedź w języku teutońskim i baridajskim. Po dokładnie minucie Jego Książęca i Królewska Mość kiwnął głową i uniósł na półtora cala berło. Na ten znak przy Marszałku pojawił się pachołek z buławą marszałkowską i złotymi kluczami. Następnie Marszałek cofną się i otworzył drzwi. Na ten znak weszli Jego Ekscelencja Prezydent Republiki Suderlandu Ryszard Maj i Jego Ekscelencja Kierownik Resortu Spraw Zagranicznych Norbert Byfyj, jednocześnie towarzyszył im dźwięk hymn Suderlandu, zaś po przekroczeniu połowy sali tronowej hymn Sarmacji. Kiedy skończył się akompaniament orkiestry Jego Ekscelencja Prezydent Republiki Suderlandu Ryszard Maj i Jego Ekscelencja Kierownik Resortu Spraw Zagranicznych Norbert Byfyj stanęli i rytuałowi towarzyszącemu stało się zadość.
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Daniel J. Tauer-Krak

Re: Wizyta delegacji Suderlandu

Postprzez Cudzoziemiec 1 7 kwi 2018, o 16:25

Wasza Ekscelencjo Panie Prezydencie!
Wasza Ekscelencjo Panie Kierowniku!
Szanowni Goście!

Jest Nam niezmiernie miło gościć w pałacu naszym tak znamienitych gości, szczególnie, że okazja ku temu spotkaniu jest okazją niezwykłą. Księstwo Nasze przez lata konserwatywnie podchodziło do prowadzenia polityki zagranicznej i preferowało postawy izolacjonistyczne. Postanowiliśmy to zmienić i to, że dziś się spotykamy celem podpisania Traktatu o wzajemnym uznaniu, nawiązaniu stosunków dyplomatycznych, przyjaźni i współpracy między Księstwem a Republiką Suderlandu jest dla Nas powodem szczególnej radości.

Radujemy się też z tego powodu, że przyjęliście Nasze zaproszenie do zawarcia tego traktatu i otworzyliście się na Nasze Kraje. Niech więc powszechnie będzie wiadomym, iż witamy Was tu jako Przyjaciół wyrażając przy tym nadzieję, że to dopiero początek pięknej wspólnej drogi. Wasz Kraj jest interesującym przykładem na to, że w dobie, gdy wszyscy mówią o upadku mikronacji, można stworzyć ciekawy kraj, który przyciągnie nowe osoby, wiele tych osób,i pozwoli zbudować społeczność, która na równi konkuruje z tymi największymi i najstarszymi.

Witajcie! Za kilka minut poprosimy naszego Legata o przedłożenie Nam do podpisu traktatu, i z radością go oczywiście podpiszemy. Vivat Sarmacja! Vivat Suderland!

Robert Fryderyk
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Norbert Byfyj 7 kwi 2018, o 17:15

Wasza książęca mość
Szanowne ekscelencje i zgromadzeni goście

Dzisiejszego dnia przyszło mi wraz z Prezydentem Ryszardem Majem gościć mi w pałacu książęcym podczas uroczystości podpisania traktatu o wzajemnym uznaniu i stosunkach. Nie ukrywam, że przedstawienie propozycji o tym, aby rozpocząć negocjacje nad traktatem było dla mnie sporym zaskoczeniem. Jednakże dzisiaj mogę z zadowoleniem stwierdzić, że mogę uczestniczyć w tym ważnym dla Republiki Suderlandu wydarzeniu.

Jeszcze w dniu, w którym obejmowałem resort nie spodziewałbym się tego, abym miał stanąć przed negocjacjami z Księstwem Sarmacji, lecz właśnie taka niezwykła sytuacja zdarzyła w dniu objęcia przeze mnie resortu. Nie przypuszczałbym, że tak szybko dojdzie do tego wydarzenia, jednakże chciałbym serdecznie podziękować Sarmatom, za podjęcie decyzji o zmianie polityki zagranicznej. Dziękuję bardzo za zaproszenie i mam szczególną nadzieję, że będziemy mogli od tego momentu tylko rozwijać nasze wspólne relacje.

Chciałbym także poinformować ze smutkiem o spóźnieniu Prezydenta, wynikające z pewnych błędów wynikających z mojej strony za co niezmiernie przepraszam. Ryszard Maj powinien się zjawić około godziny 19:00.
Norbert Byfyj - Kierownik Resortu Spraw Zagranicznych Republiki Suderlandu

Postprzez Ryszard Maj 7 kwi 2018, o 18:30

Obrazek

Wasza Książęca Mość,
Szanowni Sarmaci,
Drodzy Goście,

na wstępie chciałbym przeprosić za moje spóźnienie. Powstało ono na skutek przeciwności sił natury, które skutecznie unieruchomiły nasz statek na kilka dni, gdzieś pośrodku bezkresu oceanu. Pozbawieni wiatru w żaglach, zmuszeni zostaliśmy przesiąść się na pokład rządowego samolotu i w ten sposób dokończyć podróż.

Przygoda ta uzmysłowiła mi, że przyjaźń z Sarmacją jest dla nas bardzo ważna. Pomimo niesprzyjających okoliczności podjęliśmy heroiczny wysiłek, aby dotrzeć do celu. Osobiście odbieram to wydarzenie jako rodzaj dobrej wróżby. Nie bacząc na przeszkody, relacje między naszymi państwami będą silne i priorytetowe, a każdy problem uda się rozwiązać.

Przechodząc jednak do meritum, chciałbym wyrazić moje poczucie dumy z traktatu, który zostanie dzisiaj oficjalnie podpisany. Księstwo Sarmacji jest jedną z najważniejszych mikronacji, a Jej imię symbolizuje prestiż i klasę samą w sobie. Suderlandczycy doceniają wkład Księstwa w rozwój wirtualnego świata i z podziwem patrzą na sarmackie osiągnięcia. Tym bardziej cieszy fakt, że będą nas łączyć relacje przyjacielskie i partnerskie. Sarmackie uznanie jest dla nas sporym wyróżnieniem.

Jednakże żywię równocześnie nadzieję, że nawiązanie stosunków jest zaledwie początkiem długiej przygody, która nas czeka. Chciałbym, aby nasze kontakty rozwijały się nadal, a nasze państwa czerpały z nich obustronne korzyści. Z mojej strony mogę obiecać zaangażowanie i dołożenie wszelkich sił.

Na koniec pragnę podziękować wszystkim, którzy dołożyli starań, aby do podpisania wspominanego traktatu doszło. Przede wszystkim dziękuję Panu Norbertowi Byfyjowi, który aktywnie działał po stronie suderlandzkiej. Gdyby nie on, do dzisiejszego spotkania by nie doszło. Dziękuję również przedstawicielom Sarmacji, którzy prowadzili negocjacje i wyszli z propozycją nawiązania stosunków dyplomatycznych.

Z wyrazami szacunku
Ryszard Maj
Obrazek
Ambasador Republiki Suderlandu w Księstwie Sarmacji

Postprzez Cudzoziemiec 1 7 kwi 2018, o 18:40

Wasza Ekscelencjo Panie Prezydencie,
Wasza Ekscelencjo Panie Kierowniku,
Szanowni Goście!

bardzo Wam dziękujemy za te miłe słowa skierowane do Sarmacji i Sarmatów, z pewnością zostaną one odebrane bardzo ciepło w naszym kraju, i stanowią wróżbę prawdziwej przyjaźni, której dziś siejemy ziarno. Jest nam zatem niezmiernie miło poinformować, iż poprosiłem już Legat Koronną o przedłożenie mi treści traktatu, zapraszam Pana Prezydenta do stanięcia przed nim wraz ze mną. W teczkach znajdują się kopie traktatu dla obu naszych krajów.

Traktat o wzajemnym uznaniu, nawiązaniu stosunków dyplomatycznych, przyjaźni i współpracy
pomiędzy Księstwem Sarmacji a Republiką Suderlandu

Wysokie Układające się Strony:

Jego Książęca i Królewska Mość Robert Fryderyk, Książę Sarmacji i Król Baridasu
w imieniu Księstwa Sarmacji i Królestwa Baridasu

oraz

Jego Ekscelencja Ryszard Maj, Prezydent Republiki Suderlandu
w imieniu Republiki Suderlandu

zawierają niniejszy traktat:

Art. 1.
Wysokie Układające się Strony uznając wzajemnie swoje istnienie jako suwerennych państw i podmiotów prawa międzynarodowego, wyrzekają się przemocy we wzajemnych stosunkach i postanawiają wszelkie spory rozwiązywać na drodze dyplomatycznej.

Art. 2.
  1. Wysokie Układające się Strony nawiązują niniejszym stosunki dyplomatyczne, otwierając placówki dyplomatyczne.
  2. Interesy Stron na terenach znajdujących się pod zwierzchnią władzą Strony drugiej reprezentuje Ambasador, powoływany zgodnie z prawem wewnętrznym Strony.
  3. Wysoka Układająca się Strona wysyłająca swojego przedstawiciela obowiązana jest uprzednio wystąpić o agrément dla kandydata na ambasadora (nie dotyczy to głowy państwa).
Art. 3.
  1. Ambasadorowi przysługuje immunitet na terenie państwa przyjmującego. W ramach immunitetu, na terenie państwa przyjmującego, ambasador:
    1. nie podlega jurysdykcji karnej państwa przyjmującego,
    2. nie podlega jurysdykcji cywilnej państwa przyjmującego, chyba że sprawa dotyczy ich działalności niezwiązanej
    3. zupełnie z pełnioną misją, a sprawa dotyczy interesów prawnych osób trzecich, podległych jurysdykcji państwa przyjmującego,
    4. korzysta ze swobody poruszania się po obszarze państwa przyjmującego,
    5. nie jest zobowiązany do składania zeznań w charakterze świadka.
  2. Wysokie Układające się Strony zobowiązują się rozstrzygać na drodze dyplomatycznej spory wynikłe na tle postępowania ambasadorów, z zastrzeżeniem dopuszczalności drogi sądowej w sytuacji, o której mowa w ust. 1 pkt. 2.
Art. 4.
  1. Ambasador może zrzec się immunitetu.
  2. Wydalenie ambasadora z państwa przyjmującego następuje poprzez uznanie go za persona non grata.
  3. W przypadku wydalenia ambasadora państwo przyjmujące zobowiązuje się do złożenia wyjaśnień i przedstawienia powodu wydalenia ambasadora państwa wysyłającego.
  4. Misja ambasadora kończy się, między innymi, gdy:
    1. państwo wysyłające notyfikuje drugiej Stronie o odwołaniu ambasadora ze stanowiska,
    2. państwo przyjmujące notyfikuje państwu wysyłającemu odmowę udzielenia agrémentu,
    3. państwo przyjmujące uzna ambasadora za persona non grata.
Art. 5.
  1. Wysokie Układające się Strony zobowiązują się wzajemnie do podejmowania działań zmierzających do rozwoju wzajemnych stosunków, a także będą aktywnie sprzyjać rozszerzaniu kontaktów między ich obywatelami.
  2. Wysokie Układające się Strony będą sprzyjać rozwojowi współpracy we wszelkich możliwych dziedzinach, w szczególności wojskowości, kultury i sportu, gospodarki, oświaty i nauki.
Art. 6.
  1. Każda z Wysokich Układających się Stron może wypowiedzieć niniejszy traktat.
  2. W przypadku wypowiedzenia niniejszego traktatu traci on swoją moc z upływem trzeciego dnia następującego po dniu notyfikacji wypowiedzenia traktatu drugiej stronie.
Art. 7.
Niniejszy traktat wchodzi w życie z dniem ratyfikowania go przez Wysokie Układające się Strony.

Panie Prezydencie! Traktat ów niniejszym podpisujemy i pieczęcią swoją opatrzamy.

Obrazek

Obrazek

Postprzez Ryszard Maj 7 kwi 2018, o 18:49

Traktat o wzajemnym uznaniu, nawiązaniu stosunków dyplomatycznych, przyjaźni i współpracy
pomiędzy Księstwem Sarmacji a Republiką Suderlandu

Wysokie Układające się Strony:

Jego Książęca i Królewska Mość Robert Fryderyk, Książę Sarmacji i Król Baridasu
w imieniu Księstwa Sarmacji i Królestwa Baridasu

oraz

Jego Ekscelencja Ryszard Maj, Prezydent Republiki Suderlandu
w imieniu Republiki Suderlandu

zawierają niniejszy traktat:

Art. 1.
Wysokie Układające się Strony uznając wzajemnie swoje istnienie jako suwerennych państw i podmiotów prawa międzynarodowego, wyrzekają się przemocy we wzajemnych stosunkach i postanawiają wszelkie spory rozwiązywać na drodze dyplomatycznej.

Art. 2.
  1. Wysokie Układające się Strony nawiązują niniejszym stosunki dyplomatyczne, otwierając placówki dyplomatyczne.
  2. Interesy Stron na terenach znajdujących się pod zwierzchnią władzą Strony drugiej reprezentuje Ambasador, powoływany zgodnie z prawem wewnętrznym Strony.
  3. Wysoka Układająca się Strona wysyłająca swojego przedstawiciela obowiązana jest uprzednio wystąpić o agrément dla kandydata na ambasadora (nie dotyczy to głowy państwa).
Art. 3.
  1. Ambasadorowi przysługuje immunitet na terenie państwa przyjmującego. W ramach immunitetu, na terenie państwa przyjmującego, ambasador:
    1. nie podlega jurysdykcji karnej państwa przyjmującego,
    2. nie podlega jurysdykcji cywilnej państwa przyjmującego, chyba że sprawa dotyczy ich działalności niezwiązanej
    3. zupełnie z pełnioną misją, a sprawa dotyczy interesów prawnych osób trzecich, podległych jurysdykcji państwa przyjmującego,
    4. korzysta ze swobody poruszania się po obszarze państwa przyjmującego,
    5. nie jest zobowiązany do składania zeznań w charakterze świadka.
  2. Wysokie Układające się Strony zobowiązują się rozstrzygać na drodze dyplomatycznej spory wynikłe na tle postępowania ambasadorów, z zastrzeżeniem dopuszczalności drogi sądowej w sytuacji, o której mowa w ust. 1 pkt. 2.
Art. 4.
  1. Ambasador może zrzec się immunitetu.
  2. Wydalenie ambasadora z państwa przyjmującego następuje poprzez uznanie go za persona non grata.
  3. W przypadku wydalenia ambasadora państwo przyjmujące zobowiązuje się do złożenia wyjaśnień i przedstawienia powodu wydalenia ambasadora państwa wysyłającego.
  4. Misja ambasadora kończy się, między innymi, gdy:
    1. państwo wysyłające notyfikuje drugiej Stronie o odwołaniu ambasadora ze stanowiska,
    2. państwo przyjmujące notyfikuje państwu wysyłającemu odmowę udzielenia agrémentu,
    3. państwo przyjmujące uzna ambasadora za persona non grata.
Art. 5.
  1. Wysokie Układające się Strony zobowiązują się wzajemnie do podejmowania działań zmierzających do rozwoju wzajemnych stosunków, a także będą aktywnie sprzyjać rozszerzaniu kontaktów między ich obywatelami.
  2. Wysokie Układające się Strony będą sprzyjać rozwojowi współpracy we wszelkich możliwych dziedzinach, w szczególności wojskowości, kultury i sportu, gospodarki, oświaty i nauki.
Art. 6.
  1. Każda z Wysokich Układających się Stron może wypowiedzieć niniejszy traktat.
  2. W przypadku wypowiedzenia niniejszego traktatu traci on swoją moc z upływem trzeciego dnia następującego po dniu notyfikacji wypowiedzenia traktatu drugiej stronie.
Art. 7.
Niniejszy traktat wchodzi w życie z dniem ratyfikowania go przez Wysokie Układające się Strony.

Również i ja, uzyskawszy zgodę Senatu Republiki Suderlandu, podpisuję niniejszy traktat.

- Ryszard Maj
Obrazek

Postprzez Cudzoziemiec 1 7 kwi 2018, o 18:53

Vivat!

Bardzo dziękuję i cieszę się, że wstąpiliśmy dziś na nową drogę. Podpisany traktat niezwłocznie, choć po weekendzie, skieruję na ścieżkę ratyfikacji i jak tylko się ona zakończy z radością o tym poinformuję.

Zapraszam do zwiedzania Sarmacji, chętnie odpowiem również na wszelkie pytania, moi dworzanie też chętnie pomogą. Jak Wam się podoba w Grodzisku Wasza Ekscelencjo?

Postprzez Ryszard Maj 7 kwi 2018, o 19:08

Być może zbyt wcześnie założyłem równoległy temat w dziale przywitań. Jak na kulturalny kraj przystało, chciałem jednak powiedzieć wszystkim Sarmatom "dzień dobry" i rozpocząć tym samym naszą relację przyjacielskim gestem. W tamtym miejscu opisałem trochę szerzej naszą nieszczęsną przygodę na wodach, więc zapraszam aby tam zajrzeć.

Moje zwiedzanie Grodziska, jak i całej Sarmacji, dopiero mam zamiar zacząć. Czy mogę w związku z tym poprosić o polecenie mi najciekawszych miejsc? Od czego powinienem zacząć i na co najlepiej zwrócić uwagę?
Obrazek

Postprzez Cudzoziemiec 1 7 kwi 2018, o 19:13

Wasza Ekscelencjo,

jak najbardziej się cieszę z tego drugiego wątku, proszę się nie krępować i tam również rozmawiać z naszymi mieszkańcami. Co do miejsc w Grodzisku wartych zobaczenia to polecam pomniki kultury naszej stolicy.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Rihanna 7 kwi 2018, o 19:17

Wasza Ekscelencjo,

z miłą chęcią będę towarzyszyć w podróży po Grodzisku. Zapraszam serdecznie do limuzyny i będziemy mogli ruszyć do najważniejszych i najbardziej ciekawych miejsc stolicy.
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Następna strona

Powrót do Pałac Książęcy — Sala Tronowa