Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Oświadczenie SDJKM w sprawie sytuacji w Bialenii

Na Sali Tronowej odbywają się uroczystości państwowe, podejmowani są goście zagraniczni, prowadzone są audiencje

Oświadczenie SDJKM w sprawie sytuacji w Bialenii

Postprzez Remigiusz L. 13 lip 2018, o 09:18

Oświadczenie Służby Dyplomatycznej Jego Książęcej Mości w sprawie sytuacji politycznej Republiki Bialeńskiej


Księstwo Sarmacji odnotowało działania, które od wczoraj mają miejsce w Wolnogradzie i innych miastach Republiki Bialeńskiej, a które już zyskały swą nazwę "Przewrót Lipcowy". Z ubolewaniem obserwowaliśmy i obserwujemy spadek aktywności i trudności wewnętrzne naszych najbliższych Przyjaciół i Sojuszników. Księstwo Sarmacji nie wtrąca się jednak w wewnętrzne sprawy Wolnych Narodów i za wewnętrzną sprawę Republiki Bialeńskiej uważa wydarzenia, które mają w niej właśnie miejsce.

Księstwo Sarmacji stoi na stanowisku, że dopóki najwyższe władze Republiki nie zdecydują inaczej, jesteśmy zobowiązani wobec naszych Przyjaciół i Sojuszników zgodnie z zawartymi traktatami, a żaden z nich nie upoważnia Księstwa Sarmacji do interwencji w sytuacji wewnętrznych wydarzeń.

Księstwo Sarmacji dostrzega wydarzenia mające miejsce w Bialenii, obserwuje je, i respektuje prawo Narodu Bialeńskiego do samostanowienia. Jednocześnie jednak pragniemy zaapelować o uwolnienie wszystkich więźniów politycznych, którzy w wyniku wczorajszych wydarzeń znaleźli się w odosobnieniu, i apelujemy i poszanowanie ich praw obywatelskich.

Księstwo Sarmacji składa stronom zaangażowanym w tzw. "Zamach Lipcowy" — zarówno po stronie dokonującej przejęcia władzy, jak i stronie, która władzę nad krajem straciła, propozycję podjęcia się mediacji między nimi celem jak najszybszego zakończenia niepokojów, które wstrząsnęły Wolnogradem i całą Republiką.

Księstwo Sarmacji przekazuje najserdeczniejsze życzenia dla Narodu Bialeńskiego i wiarę, że zawirowania polityczne w kraju szybko się zakończą.

z up. JKM Roberta Fryderyka
PP Remigiusz hrabia Lwowski von Hochenhaüser,
Legat Koronny
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Avatar użytkownika
Starosarmacja
 

Powrót do Pałac Książęcy — Sala Tronowa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości