Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Odnowienia przysiąg

Na Sali Tronowej odbywają się uroczystości państwowe, podejmowani są goście zagraniczni, prowadzone są audiencje

Moderator: Prezydium Dworu Książęcego

Odnowienia przysiąg

Postprzez Heweliusz Popow 10 lut 2018, o 21:02

Czcigodni Państwo!

Dawno temu w Księstwie Sarmacji istniał obowiązek składania przysiąg szlacheckich i arystokratycznych. Istniał również obowiązek ich odnawiania w dniu (tygodniu) koronacji kolejnego Księcia. Upływ czasu sprawił, iż obowiązek ów stopniowo przemienił się tylko w zwyczaj, a z czasem ostatecznie niemal zanikł.

Dziś, korzystając z tej niezwykłej okazji jaką jest Koronacja Książęca, pragniemy zaprosić sarmacką szlachtę i arystokrację do składania i odnawiania przysiąg, wedle dawnej tradycji. Oczywiście w sposób nieobowiązkowy i całkowicie dobrowolny. Dobre zwyczaje i tradycje warto pielęgnować!

Niniejszy wątek właśnie temu ma służyć, zatem wszystkie inne wypowiedzi będą wydzielane. Zapraszamy do składania i odnawiania swych przysiąg!

Łączę wyrazy szacunku,
(—) Heweliusz Popow-Chojnacki,
Marszałek Koronny.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Re: Odnowienia przysiąg

Postprzez Peter West 10 lut 2018, o 21:11

Wasza Książęca Mość,
Przyjmij hołd Petera z rodu West, Kawalera Księstwa Sarmacji.
Chorągiew moja kłania się na znak uznania oraz aktu poddania WKM.
Vivat Książę!
Vivat Król!
Vivat Robert Fryderyk!
(-) Peter West

Obrazek
Korona Księstwa Sarmacji
Rada Ministrów

Postprzez Roland 10 lut 2018, o 21:23

Ja, Roland Heach-Romański, hrabia Księstwa Sarmacji, w obliczu Senatu Doczesnego i Wiecznego, Pierwszego Senatora, Księcia Sarmacji oraz wszystkich Jego poddanych, przysięgam wierność Księciu Sarmacji, Księstwu Sarmacji oraz Jego Prawom. We wszystkich swych czynach kierować się będę dobrem Księstwa, a jego pomyślność będzie dla mnie zawsze najwyższym prawem i obowiązkiem. Tak mi dopomóż Powago, wszyscy Diukowie i Odolan zawsze bez avatara.
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel J. Tauer-Krak 10 lut 2018, o 21:51

Następny na audiencje czekał Hrabia Rafadarvike, ubrany był w czarny arystokratyczny strój, na głowie miał diadem hrabiowski, na ramieniu siedział zaś kruk. Wraz z nim na audiencje czekało dwóch jego strażników, trzymających skrzynię. Gdy Marszałek Koronny dał znać. Do sali tronowej wszedł Hrabia Rafadarvike.

Wasza Królewska i Książęca Mość!
Korzystając z okazji składam skromny dar. W skrzyni znajdują się traktaty ekonomiczne mistrzów z Rafadarvike, jak i dzieła zebrane i spisane przez mistrzów naszego uniwersytetu.
Zaś podarkiem od mojej skromnej osoby jest złoty buzdygan, pochodzący z Rafadarvike. Według legendy władał nim jeden z pierwszych władców ziem obecnie nazywanych Rafadarvike, mam nadzieję, że podarunek się spodoba wasza miłość.

Obrazek

Po wręczeniu Jego Królewskiej i Książęcej Mość darów, Hrabia klęknął na jedno kolano, wyciąga miecz przed swe oblicze i mowi.

Ja, Daniel January von Tauer-Krak, jako Hrabia Rafadarvike zwany Kruczym Hrabią herbu własnego w obliczu Królewskiego i Książęcego majestatu, w obliczu Książąt-Seniorów, Wybitnej Arystokracji Królestwa Baridasu i Księstwa Sarmacji, Sławetnej Szlachty Królestwa Baridasu i Księstwa Sarmacji, przysięgam wierność Królowi Baridasu, Królestwo Baridasu oraz Jego Prawom. We wszystkich swych czynach kierować się będę dobrem Królestwa, a jego pomyślność będzie dla mnie zawsze najwyższym prawem i obowiązkiem. Tak, mi dopomóż Komnato Zasłużonych dla Baridasu, Św. Wojciechu patronie Almery, Aniole z Almery oraz zjednoczone plemiona Elijczyków, Rasów, Dahrimijczyków, Nawijczyków i Andurów!

Jako Obywatel Sarmacki przysięgam wierność Księstwu i Księciu Sarmacji. We wszystkich decyzjach kierować się będę dobrem kraju. Tak mi dopomóż Powago, wszyscy Diukowie i Odolan zawsze bez avatara..

Wstaje, spogląda w oblicze Jego Królewskiej i Książęcej Mości, następnie zajmuje miejsce wśród świty oglądającej składanie przysiąg dla Jego Królewskiej i Książęcej Mości.
Obrazek
Członek Grodziskowej Fundacji Praw Człowieka,
Książę Słowacji,
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu

Postprzez Jihymed 11 lut 2018, o 10:35

Po długiej nocy spędzonej na przedniej zabawie z okazji koronacji JKM Roberta Fryderyka, po kilku wyśmienitych trunkach i toastach wzniesionych za zdrowie i panowanie księcia wreszcie i Jihymed Niezyd przybył do sali tronowej, by przysięgę na Księstwo odnowić

Ja Jihymed baronet Niezyd przysięgam, w swych czynach i decyzjach kierować się prawem i dobrem publicznym, a moje poczynania dążyć będą do stworzenia z Księstwa Sarmacji krainy mlekiem i miodem płynącej. Tak mi dopomóż Wando, Ubarze i Diucza Powago.

Chwilę po wypowiedzeniu tych słów wychodzi, a dzięki uprzejmości Marszałka Dworu nie błądzi kolejnych godzin po korytarzach pięknego pałacu.
Jihymed Niezyd

Minister Edukacji Narodowej
Baridajczyk
Zoolog
Instytut Edukacji Sarmackiej
Rada Ministrów
Królestwo Baridasu
Dobry Obywatel

Powrót do Sala Tronowa