Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybór Kanclerza

Wszystkie inne sprawy nie będące wnioskami — pytania, prośby, uwagi, itp.

Wybór Kanclerza

Postprzez Cudzoziemiec 1 12 gru 2018, o 09:03

Wasza Książęca Mość,

tym razem nie z radością, a ze smutkiem, informuję, iż Sejm nie jest w stanie przedłożyć Waszej Książęcej Mości kandydata na Kanclerza.

Z wyrazami szacunku,
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Więzień Jego Książęcej Mości

Re: Wybór Kanclerza

Postprzez Piotr III Łukasz 12 gru 2018, o 22:49

Wasza Książęca Wysokość
Panie Marszałku

to rzeczywiście nie najlepsza wiadomość. Spodziewałem się, że Wysokiej Izbie uda się uzyskać jakiś consensus i przedstawić kandydata akceptowanego przez większość. Z drugiej strony, zdaję sobie sprawę z tego, że gdyby Czcigodny Baron Peter West oddał głos na siebie, ustanowiłoby to większość w Sejmie.

Przyznaję, że myślałem nad tym intensywnie. Rozważałem kilka kandydatur, otrzymałem też dwa zgłoszenia. Ostatecznie przez moją głowę przewinęło się dobre siedem osób. Dobre, bo każda z tych osób miałaby coś do zaoferowania, coś by wniosła. Jednak po długim namyśle postanowiłem zrealizować nieformalną wolę Sejmu, uznając, iż Czcigodny Baron Peter West nie kandydowałby na Kanclerza, gdyby nie chciał nim być i nie uważał tego za możliwe. Wstrzymanie się od głosu, odbieram jako naturalną rzecz a w obecnej sytuacji - odbieram jako głos za.

Dlatego też, postanowiłem o powołaniu Czcigodnego Barona Petera Westa na stanowisko Kanclerza Księstwa sarmacji. Stosowne postanowienie za chwilę znajdzie się w Dzienniku Praw, jak też zostanie wniesione do Laski Marszałkowskiej.
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Naczelna Izba Architektury
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Królestwo Hasselandu
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel