Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Rezygnacja

Wszystkie inne sprawy nie będące wnioskami — pytania, prośby, uwagi, itp.

Moderator: Prezydium Dworu Książęcego

Rezygnacja

Postprzez KJAF 5 cze 2019, o 18:17

Składam z trybem natychmiastowym rezygnację z urzędu Kanclerza. Jak widać, nawet w ograniczonej formie rząd nie jest potrzebny, gdyż Wasza Mość świetnie samodzielnie realizuje politykę wewnętrzną i zagraniczną z pominięciem stosownych władz — czy to obecnych, czy przyszłych. Przepisy konstytucji jak widać też nie robią na nikim wrażenia, zamiast natomiast poważnie porozmawiać o problemie — wybrano drogę z elekcji książęcej i oparto się na drwinach oraz żartowaniu ze strony drugiej, ze szczypta insynuacji na mój temat. W ten sposób współpracować na tym stanowisku nie będę, nawet przez moje ostatnie dni na tym stołku.

Jest to protest przeciwko pomijaniu właściwej ścieżki załatwiania tych spraw, to jest poczekania na Sejm i nowy Rząd. Kwestie stosunków między centralą a samorządami, nie powinny się odbywać z pominięciem uzyskania do tego pełnego mandatu społecznego i bez współudziału władzy wykonawczej i ustawodawczej. Załatwianie tego na własną rękę nie podoba mi się jako Sarmacie, Kanclerzowi i Waszemu poddanemu, czego wyrazem jest brak chęci dalszej, nawet symbolicznej, współpracy.

Kłaniam się.
Rada Ministrów
Instytut Edukacji Sarmackiej
Naczelna Izba Architektury

Re: Rezygnacja

Postprzez Powietrzny 7 cze 2019, o 14:06

Jestem gotowy do przejęcia funkcji
Filip Powietrzny
Burmistrz KM Grodzisk
Poseł na Sejm LXI kadencji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Starosarmacja