Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Ustawa konstytucyjna o dyplomacji Księstwa

Wszystkie inne sprawy nie będące wnioskami — pytania, prośby, uwagi, itp.

Moderator: Prezydium Dworu Książęcego

Ustawa konstytucyjna o dyplomacji Księstwa

Postprzez anglov 9 lut 2019, o 12:45

Wasza Książęca Mość,
Wasza Książęca Wysokość Regencie,

wobec przyjęcia przez Sejm ustawy konstytucyjnej o dyplomacji Księstwa, niniejszym przekazuję ją Waszej Książęcej Mości do podpisu.

Jednocześnie pragnę przypomnieć, iż na podstawie art. 11 ust. 3 Regent podpisuje ustawę o zmianie Konstytucji, po jej uprzednim zatwierdzeniu w drodze referendum.

Z wyrazami szacunku
Andrzej Fryderyk
Marszałek Sejmu
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Re: Ustawa konstytucyjna o dyplomacji Księstwa

Postprzez SvV 9 lut 2019, o 18:44

Wasza Królewska Wysokość Marszałku,

dziękuję za przekazanie Ustawy konstytucyjnej o Dyplomacji Księstwa do podpisu. Przedłożona ustawa doskonale uzupełnia nieścisłości Ustawy konstytucyjnej o Polityce Zagranicznej Księstwa Sarmacji z dnia 29 listopada 2018 r., dlatego też, w imieniu Jego Książęcej Mości Piotra III Łukasza, wyrażam dla niej swoje poparcie.

Dziękuję również za przypomnienie o art. 11 ust. 3 Konstytucji. Przewidywałem przyjęcie ustawy przez Sejm, dlatego zdecydowałem się wcześniej zaznajomić z obowiązującą procedurą i podjąć wcześniej decyzję na temat przyszłości tej ustawy. Uwzględniłem przy jej podejmowaniu m.in: krótki czas mojej regencji, zasady przeprowadzania referendum oraz treść ustawy, która wyłącznie dopełnia i naprawia ww. ustawę o polityce zagranicznej, i nie wprowadza rewolucyjnych zmian.

Postanowiłem zatem nie podejmować żadnych działań, w związku z czym pozostawiam ustawę do podpisu WKW Marszałkowi, w trybie przewidzianym art. 46 ust. 5 Konstytucji Księstwa Sarmacji.

Z wyrazami szacunku

(—) Seweryn kaw. Santecki
Regent
(—) Severin von Verwaltung

Obecnie apolityczna jednostka biurokratyczna.
SvV
Królestwo Hasselandu

Re: Ustawa konstytucyjna o dyplomacji Księstwa

Postprzez anglov 17 lut 2019, o 14:59

Wobec braku podjęcia działań w przeciągu 7 dni, na podstawie art. 46. ust. 5. Konstytucji Księstwa Sarmacji, ustawę podpisałem osobiście, o czym niniejszym informuję.
Andrzej Fryderyk
Były Król Teutonii
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii
Trybunał Koronny

Powrót do Inne sprawy