Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Plany

Miejsce prowadzenia swobodnych rozmów i dyskusji

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Re: Plan reformy forum

Postprzez Santi Vilarte 9 paź 2019, o 13:01

Z tym zastrzeżeniem, że znajdą się tu też te instytucje, które na screenie pominięto. Dla Hasselandu widzę takie dwie co najmniej: GH oraz SSSP. Obie posiadają tylko poddziały, ale przynajmniej GH nie odstaje aktywnością od KGB
Santiago Vilarte
Marszałek i poseł na Sejm
Minister Edukacji i Nauki
Lord Szambelan KH
Mer Angemontu
TBC
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Hasselandu
Dobry Obywatel
Instytut Edukacji Sarmackiej
Kościół Diuczej Wiary
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Rada Ministrów

Postprzez Andronik 9 paź 2019, o 13:32

A skoro agregujemy KGB, nie zapominajmy też o starym, dobrym Waffen-OK. Już ja się upewnię, że zostanie w nie tchnięte nowe życie.
/—/ Andronik, Konsul Sclavinii

Zmęczony dekadencją liberalizmu?
Dołącz do Purpurowej Krucjaty.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 9 paź 2019, o 13:46

Santi Vilarte napisał(a):Z tym zastrzeżeniem, że znajdą się tu też te instytucje, które na screenie pominięto. Dla Hasselandu widzę takie dwie co najmniej: GH oraz SSSP. Obie posiadają tylko poddziały, ale przynajmniej GH nie odstaje aktywnością od KGB

Chyba nie zaskoczę, jeżeli napiszę, że się (skutecznie) do Gwardii Hasselandzkiej nie dokopałem? :-) (Tak, teraz widzę, że jest w tym samym dziale, co Hasselandzka Akademia Nauk; w tym większym stopniu swoją uwagę co do dostępności informacji podtrzymuję w całej rozciągłości).

W przypadku SSSP raczej zdecydowanie zaczekałbym z działem do momentu, gdy będzie w nim wystarczająca liczba materiałów — do tego czasu wystarczyłby wątek na forum Hasselandu i odsyłacz w dziale aktualnych przedsięwzięć. Wszystko można przenieść później.

Andronik napisał(a):A skoro agregujemy KGB, nie zapominajmy też o starym, dobrym Waffen-OK. Już ja się upewnię, że zostanie w nie tchnięte nowe życie.

Jak wyżej. Najpierw wątki, później działy — apeluję…
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Re: Plany

Postprzez Marceli 9 paź 2019, o 16:44

To nie pozostaje nic innego jak zapytać kto będzie wchałaniał a kto będzie wchłaniany...
Obrazek
Kanton Koronny, Opiekun repliki insygniów książęcych w Bordonii
Sekretarz Koronny na Dworze JKM Piotra III Łukasza
Rektor Akademii Polinaukowej w Bordonii

Redaktor naczelny Nietygodnika Sarmackiego
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez Andronik 9 paź 2019, o 17:05

Sclavinia pozostanie Sclavinią. Jej kultura nie wymrze póki mam coś do powiedzenia. Wszelkie potencjalne przenosiny działów i tematów, choćby do archiwów, będą więc do nas, nie od nas. ;)

Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Andronik 9 paź 2019, o 18:29

Co do zasady się zgadzam: dlatego proponuję wyłącznie agregację KSZ, na sam początek. Nie chciałem przeczyć samemu sobie i wyrażanej dla planów WKW aprobacie. :)

Kontynuuję w powolnym tempie porządki, przenoszę tematy i odgruzowuję.

Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Andronik 9 paź 2019, o 18:36

Połączyłem dwa ze swoich wątków planów: wyszła z tego drobna tragedia. Na szczęście, to tylko luźne pogadanki o robionych rzeczach. Przynajmniej teraz wszystko leży razem.

Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Andronik 10 paź 2019, o 22:15

Rozpocząłem reformę Waffen-OK. Jako, że jestem trochę zmęczony po robocie i jutro mam na wcześnie rano, prace na dziś uznaję za zakończone i ogłaszam fajrant. Jutro pojawi się sposób przejścia Szkolenia Przygotowawczego, opis sił zbrojnych Waffen-OK i może jakieś pierwsze działanie naszych dumnych sił zbrojnych.

Wkrótce perła Ostatecznej Krucjaty znowu powstanie. Naturalnie, szukam chętnych na stanowiska Polemarchów!

Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Andronik 13 paź 2019, o 09:42

Planuję wprowadzić w Sclavinii system pensji obywatelskich, wypłacanych każdego następnego dnia. Z tego co pamiętam, JKW Helwetyk miał już chyba gotowe skrypty? Urząd Konsularny chętnie wygospodaruje wysoką kwotę z budżetu celem wsparcia wypłat obywatelskich.

Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 14 paź 2019, o 20:21

Z okazji wystąpienia kandydata na urząd Namiestnika Starosarmacji, Jaśnie Oświeconego diuka Czuguł-Chana (@piwniczak), który, podobnie jak Poważany Konsul:

Andronik napisał(a):Uznanie tego postanowienia za niezgodne z prawem i uznanie braku obowiązywania.
piwniczak napisał(a):[planuję] walczyć o zwrócenie ziem tzw. sclavińskich, które Piotr II Grzegorz oderwał od macierzy

chce na powrót otworzyć kwestię granic na obszarze Sarmacji, chciałbym podbić poniższy temat. (Nie powstrzymam się również od uwagi wprowadzającej, że miałem parę podejść do forum sclavińskiego, aby odnaleźć ten wątek — zalejmy betonem te działy…).

Od dawna nie znajduję dobrego powodu dla utrzymywania podziału na dwie prowincje. To, że obecnie Sclavinia jest w stosunkowo lepszej sytuacji, nie oznacza, że nie ulegnie to diametralnej zmianie za kilka, kilkanaście tygodni. Ze swojej strony mam dosyć prób reanimowania czegokolwiek. Chciałbym, żeby nasze przedsięwzięcia były podejmowane dla nich samych, a nie Żeby-Jakoś-To-Działało-Bo-Przypał.

Nie ukrywam, że strasznie mnie świerzbi palec, żeby przeprowadzić się do Grodziska i liczyć na to, że za dwa tygodnie wymagane do uzyskania obywatelstwa Starosarmacji nie dopadnie mnie kolejny atak realiozy. Waham się z uwagi na powyższe — zabawa w gronie paru osób na krzyż nie ma długoterminowego sensu, wciąż będzie brakowało masy krytycznej.

Ufam, że w gronie osób, które dotrą do tego wątku nie ma wątpliwości co do tego, w jak złej sytuacji się znajdujemy. Nie walczymy, jak przez ostatnie lata, o przebicie się przez barierę pięćdziesięciu aktywnych obywateli. Nie ma nas nawet dwudziestu pięciu. Po mojej niewielkiej prowokacji w wyborach do Sejmu wystartował szósty kandydat i jakkolwiek mam nadal nadzieję na co najmniej dziesięć zgłoszeń, nie zakładałbym się o taką liczbę. Najwyraźniej nie ma w ogóle chętnych na urząd Prefekta Generalnego ani wakującą funkcję asesora.

W kolejnej kadencji Sejmu czeka nas nie wiem już które z kolei reformowanie ogólnopaństwowych instytucji, połączone z wyczerpującymi debatami (z tego miejsca pozdrawiam zarówno tych, którzy uważają, że model jest wspaniały, jak i tych, których udział w życiu publicznym ogranicza się do jałowego sprzeciwu), z których absolutnie nic nie będzie wynikało i na których luksus, podobnie jak na luksus zgniłych kompromisów, nie możemy sobie pozwolić (ale i tak sobie pozwolimy). To chociaż prowincję możemy mieć niewymagającą ciągłego odgrzybiania.

Andronik napisał(a):Z tego co pamiętam, JKW Helwetyk miał już chyba gotowe skrypty?

Owszem, przelewy powinny wychodzić z rachunku SEG (nie wyłączałem ich), domniemuję, że ich brak jest pochodną zmian w skryptach integracyjnych.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kafeteria „U Pʀᴢʏᴡóᴅᴄʏ”