Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

WYKŁAD ROCZNICOWY Z OKAZJI POWSTANIA AKADEMII

Rektorat Akademii Sclavińskiej oraz Biblioteka Akademicka
Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWniosek o grunt
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

WYKŁAD ROCZNICOWY Z OKAZJI POWSTANIA AKADEMII

Postprzez Marceli 9 cze 2018, o 11:52


Obchody pierwszej rocznicy powstania
Akademii Sclavińskiej im. Stanisława GertaldaObrazek

Auditorium Sclavinium
Wydział Dyplomacji i Stosunków Międzynarodowych

9 czerwca 2018 r., godz. 20.00

Program uroczystości:

- wykład JM Rektora
- przyznanie tytułów naukowych
- sprzedaż znaczka rocznicowego
- niespodzianka dla zgromadzonych Gości :-)
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
 

Re: WYKŁAD ROCZNICOWY Z OKAZJI POWSTANIA AKADEMII

Postprzez Marceli 9 cze 2018, o 19:01

Obrazek


Wykład jubileuszowy z okazji pierwszej rocznicy powstania
Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Szanowni Państwo,

Chciałbym na wstępie gorąco powitać Konwent Akademii Sclavińskiej, Naukowców, asystentów i studentów. Szczególnie witam również w Auditorium Sclavinium naszych wspaniałych Gości.


Ten jubileuszowy wykład chciałbym rozpocząć od cytatu z naszego prawa. Czym jest dziedzina, która zebrała nas dziś razem? Edukacja w Księstwie Sarmacji stanowi wspólne dobro całego społeczeństwa, opiera się na zasadach zawartych w Konstytucji i za podstawę przyjmuje uniwersalne normy etyki. Kształcenie służy rozwijaniu obywatelskiego poczucia odpowiedzialności, poszanowania dla dziedzictwa kulturowego Księstwa Sarmacji, przy jednoczesnym poszanowaniu wartości i odrębności samorządów. Edukacja zapewnia każdemu warunki niezbędne do rozwoju, przygotowuje do pełnienia obowiązków obywatelskich w oparciu o zasady solidarności, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości i wolności.


To cytat z inicjalnego, pierwszego artykułu ustawy o edukacji sarmackiej i instytucjach nauki, która jest dla nas Naukowców niezwykle ważna, ale szczególnie istotna jest w dniu takim jak dziś. Nie bez przyczyny te dwie sprawy - włączenia nauki i edukacji do systemu prawnego oraz rocznicy działalności - trzeba ze sobą połączyć. Minął rok od czasu założenia Akademii, minęło ponad pół roku od inauguracji działalności uczelni. Ponownie spotykamy się wszyscy w Auditorium Sclavinium, ale tym razem nie będziemy mówić o potędze nauki i edukacji – dziś chciałbym zwrócić Państwa uwagę jak daleką drogę przebyło szkolnictwo wyższe.


Przede wszystkim to był bardzo trudny rok – rok tworzenia Akademii, wypracowania zasad działania, przygotowania przepisów, pozyskiwania Naukowców i studentów, sporów o kształt uczelni i podejmowanie decyzji – miłych, ale czasem również i stresujących. Myślę, że Akademia pomimo braków kadrowych i szalejącej obok nas realiozy trzyma się całkiem nieźle. Pracujemy naukowo i udostępniamy zainteresowanym bogatą ofertę studiów, są już pomysły na kolejne kierunki i badania. Struktura naszej uczelni ewoluowała – mamy jednostki przygotowane na prowadzenie studiów i badań w każdym możliwym temacie, zbieramy również opinie w nowym Centrum Projektów Wygodnych.


Chciałbym dziś wymienić wszystkich Naukowców i pracowników uczelni, którzy swoimi działaniami sprawili, że dziś mówimy nie o szkole, ale o Akademii - naszej wspaniałej Akademii. Są to: JKM Robert Fryderyk, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Guedes de Lima, Ludwik Tomović, Otto von Spee-Asketil, Viktor Toghon at Atera, Roland Heach-Romański, Ł.N., Wojciech Hergemon, Alfred Fabian von Tehen-Dżek i Aleksander van der Egval. Wybaczcie, że bez tytułów, mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem. Chciałbym Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za Wasz czas, pomoc, chęci - to dzięki Wam możemy dziś świętować pierwszy rok udanej działalności. Myślę, że należą się Wam brawa! :-)
Obrazek
Bardzo dziękuję. Szanowni Państwo, podczas wykładu inaugurującego mówiłem o potrzebie powołania Stałej Konferencji Rektorów Szkół Wyższych Księstwa Sarmacji – dziś to się udało. Mamy Radę Nauki – to sukces naszego akademickiego zespołu, również sukces wszystkich mieszkańców Księstwa, bo małymi krokami dostrzegliśmy jak ważny jest to aspekt naszego życia. Uczelnia to nie tylko przygotowywanie badań i artykułów, to tygiel, w którym wypalane są idee i pomysły, to ostoja aktywności obywatelskiej i miejsce rozważań i dyskusji. Bardzo cieszę się, że to przedsięwzięcie ma szansę rozwoju.


Dzisiejszy dzień jest dla naszej akademickiej społeczności ważny również z innych powodów. W dniu wczorajszym Konwent Akademii przyznał kolejny tytuł naukowy, tym razem naszemu asystentowi - Panu Aleksandrowi van der Egvalowi. Dziś korzystając z okazji chciałbym uroczyście wręczyć stosowny dyplom nowemu Naukowcowi w Księstwie Sarmacji:
Serdecznie gratulujemy. Mamy też do wręczenia drugi dyplom - pierwszy w historii Akademii tytuł doktora honoris causa net. Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda. Uchwała w tej sprawie została podjęta już 17 maja, ale staraliśmy się utrzymywać sprawę w tajemnicy, abyśmy mogli właśnie dziś wręczyć to szczególne wyróżnienie. Pierwszy w historii Akademii tytuł honorowy nadaliśmy Jego Książęcej Wysokości Helwetykowi Romańskiemu w uznaniu dokonań i zasług dla Nauki, dla Akademii, za pracę na rzecz Akademii i pomoc w każdej sprawie, w podziękowaniu za wsparcie wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. W imieniu Konwentu Akademii przekazuję ten oto dyplom:
Raz jeszcze gratuluję i w poniedziałek zapraszam Waszą Książęcą Wysokość do Rektoratu w celu podpisania umowy o pracę na uczelni. :-)


Szanowni Państwo, nasz wykład powoli dobiega końca, ale nie kończą się atrakcje związane z rocznicą. Od godziny 20.00 w Kasie Głównej Poczty Baridajskiej można zakupić jubileuszowy znaczek, który jest niezwykłą pamiątką tej rocznicy. Wykonany przez JKW Helwetyka Romańskiego, od dziś oficjalnie już doktora honoris causa net. Akademii, znaczek wyjątkowy - zachęcam do zakupu.


Czas również na zapowiadaną niespodziankę - zapraszamy wszystkich Państwa do spróbowania swoich sił w ROCZNICOWYM TEŚCIE WIEDZY O AKADEMII! Test znajduje się pod tym adresem i będzie dostępny przez kilka najbliższych dni. Jest to test wymagający, trwa tylko 10 minut, ale dla śledzących Akademię nie powinien sprawić trudności. Uwaga - możliwe jest tylko jedno podejście do tego testu. Do wygrania - za udzielenie wszystkich poprawnych odpowiedzi — 10 000 Ⱡ (dwie nagrody), za uzyskanie drugiego i trzeciego miejsca w klasyfikacji wyników — 5 000 Ⱡ, za uzyskanie czwartego, piątego i szóstego miejsca w klasyfikacji wyników — 2 000 Ⱡ. Zapraszamy do gry!


Na koniec bardzo dziękuję wszystkim, którzy dotrwali do końca tego wykładu. Dziękuję za przybycie na naszą uroczystość, gratuluje wyróżnionym Naukowcom i zachęcam do wspólnego działania w Akademii.Raz jeszcze dziękuję,
Obrazek
Rektor Akademii Polinaukowej w Bordonii
Sekretarz Koronny na Dworze JKM Piotra III Łukasza
Redaktor naczelny Nietygodnika Sarmackiego
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
 

Re: WYKŁAD ROCZNICOWY Z OKAZJI POWSTANIA AKADEMII

Postprzez Cudzoziemiec 1 9 cze 2018, o 19:14

Vivat Akademia! Vivat Akademia! Vivat Akademia!

Bez Waszej, Magnificencjo, pracy, zaangażowania i wytrwałości, nigdy to wielkie dzieło by się nie wypełniło. Obyście kierowali Akademią długi długi czas. Vivat Rektor!
Avatar użytkownika
 

Re: WYKŁAD ROCZNICOWY Z OKAZJI POWSTANIA AKADEMII

Postprzez Helwetyk 9 cze 2018, o 20:24

Wasza Magnificencjo,
Czcigodny Konwencie!

Dziękuję za wyróżnienie — jestem wzruszony. W jeszcze większym stopniu dziękuję za pracę, którą wykonujecie dla dobra nauki w Konsulacie Sclavinii i całej rzeczypospolitej sarmackiej.

Wszystkim uczestnikom testu życzę powodzenia — przyda się!
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: WYKŁAD ROCZNICOWY Z OKAZJI POWSTANIA AKADEMII

Postprzez Guedes de Lima 10 cze 2018, o 09:55

Gratuluję z całego serca!

Ubolewam, że nie mogłem dotrzeć. Niestety, obowiązki zatrzymały.

Życzę wytrwałości i składam gratulację na ręce Waszej Magnificencji. To wielki dzień dla całego Konsulatu. Jestem dumny, że to właśnie Sclavinia ma tak aktywną i stojący na bardzo wysokim poziomie uczelnię wyższą.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Konsul Sclavinii
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
 


Powrót do Rektorat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość