Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

WYKŁAD ROCZNICOWY Z OKAZJI POWSTANIA AKADEMII

Rektorat Akademii Sclavińskiej oraz Biblioteka Akademicka

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWniosek o grunt
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

WYKŁAD ROCZNICOWY Z OKAZJI POWSTANIA AKADEMII

Postprzez Marceli 9 cze 2018, o 11:52


Obchody pierwszej rocznicy powstania
Akademii Sclavińskiej im. Stanisława GertaldaObrazek

Auditorium Sclavinium
Wydział Dyplomacji i Stosunków Międzynarodowych

9 czerwca 2018 r., godz. 20.00

Program uroczystości:

- wykład JM Rektora
- przyznanie tytułów naukowych
- sprzedaż znaczka rocznicowego
- niespodzianka dla zgromadzonych Gości :-)
Avatar użytkownika
Sejm Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Dobry Obywatel
 

Re: WYKŁAD ROCZNICOWY Z OKAZJI POWSTANIA AKADEMII

Postprzez Marceli 9 cze 2018, o 19:01

Obrazek


Wykład jubileuszowy z okazji pierwszej rocznicy powstania
Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Szanowni Państwo,

Chciałbym na wstępie gorąco powitać Konwent Akademii Sclavińskiej, Naukowców, asystentów i studentów. Szczególnie witam również w Auditorium Sclavinium naszych wspaniałych Gości.


Ten jubileuszowy wykład chciałbym rozpocząć od cytatu z naszego prawa. Czym jest dziedzina, która zebrała nas dziś razem? Edukacja w Księstwie Sarmacji stanowi wspólne dobro całego społeczeństwa, opiera się na zasadach zawartych w Konstytucji i za podstawę przyjmuje uniwersalne normy etyki. Kształcenie służy rozwijaniu obywatelskiego poczucia odpowiedzialności, poszanowania dla dziedzictwa kulturowego Księstwa Sarmacji, przy jednoczesnym poszanowaniu wartości i odrębności samorządów. Edukacja zapewnia każdemu warunki niezbędne do rozwoju, przygotowuje do pełnienia obowiązków obywatelskich w oparciu o zasady solidarności, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości i wolności.


To cytat z inicjalnego, pierwszego artykułu ustawy o edukacji sarmackiej i instytucjach nauki, która jest dla nas Naukowców niezwykle ważna, ale szczególnie istotna jest w dniu takim jak dziś. Nie bez przyczyny te dwie sprawy - włączenia nauki i edukacji do systemu prawnego oraz rocznicy działalności - trzeba ze sobą połączyć. Minął rok od czasu założenia Akademii, minęło ponad pół roku od inauguracji działalności uczelni. Ponownie spotykamy się wszyscy w Auditorium Sclavinium, ale tym razem nie będziemy mówić o potędze nauki i edukacji – dziś chciałbym zwrócić Państwa uwagę jak daleką drogę przebyło szkolnictwo wyższe.


Przede wszystkim to był bardzo trudny rok – rok tworzenia Akademii, wypracowania zasad działania, przygotowania przepisów, pozyskiwania Naukowców i studentów, sporów o kształt uczelni i podejmowanie decyzji – miłych, ale czasem również i stresujących. Myślę, że Akademia pomimo braków kadrowych i szalejącej obok nas realiozy trzyma się całkiem nieźle. Pracujemy naukowo i udostępniamy zainteresowanym bogatą ofertę studiów, są już pomysły na kolejne kierunki i badania. Struktura naszej uczelni ewoluowała – mamy jednostki przygotowane na prowadzenie studiów i badań w każdym możliwym temacie, zbieramy również opinie w nowym Centrum Projektów Wygodnych.


Chciałbym dziś wymienić wszystkich Naukowców i pracowników uczelni, którzy swoimi działaniami sprawili, że dziś mówimy nie o szkole, ale o Akademii - naszej wspaniałej Akademii. Są to: JKM Robert Fryderyk, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Guedes de Lima, Ludwik Tomović, Otto von Spee-Asketil, Viktor Toghon at Atera, Roland Heach-Romański, Ł.N., Wojciech Hergemon, Alfred Fabian von Tehen-Dżek i Aleksander van der Egval. Wybaczcie, że bez tytułów, mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem. Chciałbym Wam wszystkim bardzo serdecznie podziękować za Wasz czas, pomoc, chęci - to dzięki Wam możemy dziś świętować pierwszy rok udanej działalności. Myślę, że należą się Wam brawa! :-)
Obrazek
Bardzo dziękuję. Szanowni Państwo, podczas wykładu inaugurującego mówiłem o potrzebie powołania Stałej Konferencji Rektorów Szkół Wyższych Księstwa Sarmacji – dziś to się udało. Mamy Radę Nauki – to sukces naszego akademickiego zespołu, również sukces wszystkich mieszkańców Księstwa, bo małymi krokami dostrzegliśmy jak ważny jest to aspekt naszego życia. Uczelnia to nie tylko przygotowywanie badań i artykułów, to tygiel, w którym wypalane są idee i pomysły, to ostoja aktywności obywatelskiej i miejsce rozważań i dyskusji. Bardzo cieszę się, że to przedsięwzięcie ma szansę rozwoju.


Dzisiejszy dzień jest dla naszej akademickiej społeczności ważny również z innych powodów. W dniu wczorajszym Konwent Akademii przyznał kolejny tytuł naukowy, tym razem naszemu asystentowi - Panu Aleksandrowi van der Egvalowi. Dziś korzystając z okazji chciałbym uroczyście wręczyć stosowny dyplom nowemu Naukowcowi w Księstwie Sarmacji:
Serdecznie gratulujemy. Mamy też do wręczenia drugi dyplom - pierwszy w historii Akademii tytuł doktora honoris causa net. Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda. Uchwała w tej sprawie została podjęta już 17 maja, ale staraliśmy się utrzymywać sprawę w tajemnicy, abyśmy mogli właśnie dziś wręczyć to szczególne wyróżnienie. Pierwszy w historii Akademii tytuł honorowy nadaliśmy Jego Książęcej Wysokości Helwetykowi Romańskiemu w uznaniu dokonań i zasług dla Nauki, dla Akademii, za pracę na rzecz Akademii i pomoc w każdej sprawie, w podziękowaniu za wsparcie wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. W imieniu Konwentu Akademii przekazuję ten oto dyplom:
Raz jeszcze gratuluję i w poniedziałek zapraszam Waszą Książęcą Wysokość do Rektoratu w celu podpisania umowy o pracę na uczelni. :-)


Szanowni Państwo, nasz wykład powoli dobiega końca, ale nie kończą się atrakcje związane z rocznicą. Od godziny 20.00 w Kasie Głównej Poczty Baridajskiej można zakupić jubileuszowy znaczek, który jest niezwykłą pamiątką tej rocznicy. Wykonany przez JKW Helwetyka Romańskiego, od dziś oficjalnie już doktora honoris causa net. Akademii, znaczek wyjątkowy - zachęcam do zakupu.


Czas również na zapowiadaną niespodziankę - zapraszamy wszystkich Państwa do spróbowania swoich sił w ROCZNICOWYM TEŚCIE WIEDZY O AKADEMII! Test znajduje się pod tym adresem i będzie dostępny przez kilka najbliższych dni. Jest to test wymagający, trwa tylko 10 minut, ale dla śledzących Akademię nie powinien sprawić trudności. Uwaga - możliwe jest tylko jedno podejście do tego testu. Do wygrania - za udzielenie wszystkich poprawnych odpowiedzi — 10 000 Ⱡ (dwie nagrody), za uzyskanie drugiego i trzeciego miejsca w klasyfikacji wyników — 5 000 Ⱡ, za uzyskanie czwartego, piątego i szóstego miejsca w klasyfikacji wyników — 2 000 Ⱡ. Zapraszamy do gry!


Na koniec bardzo dziękuję wszystkim, którzy dotrwali do końca tego wykładu. Dziękuję za przybycie na naszą uroczystość, gratuluje wyróżnionym Naukowcom i zachęcam do wspólnego działania w Akademii.Raz jeszcze dziękuję,

prof. net. Marceli z Ossolińskich hr. Bordoński

Kanton Koronny, Opiekun repliki insygniów książęcych w Bordonii
Sekretarz Koronny na Dworze JKM Piotra III Łukasza
Rektor Akademii Polinaukowej w Bordonii

Redaktor naczelny Nietygodnika Sarmackiego
Avatar użytkownika
Sejm Księstwa Sarmacji
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Dobry Obywatel
 

Re: WYKŁAD ROCZNICOWY Z OKAZJI POWSTANIA AKADEMII

Postprzez RCA 9 cze 2018, o 19:14

Vivat Akademia! Vivat Akademia! Vivat Akademia!

Bez Waszej, Magnificencjo, pracy, zaangażowania i wytrwałości, nigdy to wielkie dzieło by się nie wypełniło. Obyście kierowali Akademią długi długi czas. Vivat Rektor!
Avatar użytkownika
 

Re: WYKŁAD ROCZNICOWY Z OKAZJI POWSTANIA AKADEMII

Postprzez Helwetyk 9 cze 2018, o 20:24

Wasza Magnificencjo,
Czcigodny Konwencie!

Dziękuję za wyróżnienie — jestem wzruszony. W jeszcze większym stopniu dziękuję za pracę, którą wykonujecie dla dobra nauki w Konsulacie Sclavinii i całej rzeczypospolitej sarmackiej.

Wszystkim uczestnikom testu życzę powodzenia — przyda się!
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny, poseł na Sejm,
Konsul Sclavinii, były funkcjonariusz publiczny
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Sejm Księstwa Sarmacji
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel
 

Re: WYKŁAD ROCZNICOWY Z OKAZJI POWSTANIA AKADEMII

Postprzez Guedes de Lima 10 cze 2018, o 09:55

Gratuluję z całego serca!

Ubolewam, że nie mogłem dotrzeć. Niestety, obowiązki zatrzymały.

Życzę wytrwałości i składam gratulację na ręce Waszej Magnificencji. To wielki dzień dla całego Konsulatu. Jestem dumny, że to właśnie Sclavinia ma tak aktywną i stojący na bardzo wysokim poziomie uczelnię wyższą.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Avatar użytkownika
Konsulat Sclavinii
 


Powrót do Rektorat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość