Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Debata i głosowanie Konwentu Akademii - zmiana Statutu

Rektorat Akademii Sclavińskiej oraz Biblioteka Akademicka

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWsparcie dla nowych mieszkańcówWniosek o gruntPobierz pensję obywatelską
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Debata i głosowanie Konwentu Akademii - zmiana Statutu

Postprzez MarceliDeBO 10 lip 2018, o 18:27

Szanowni Naukowcy Akademii,
Zgodnie z ogłoszoną w dniu dzisiejszym ustawą Senatu o zmianie ustawy o Akademii Sclavińskiej (Dz. P. poz. 10236) przyjęty przez nas Statut wymaga pilnej zmiany w przepisie określającym skład Konwentu Akademii, a który pozostaje w sprzeczności z nowelizacją ustawy.

Mając na uwadze powyższe proponuję przyjęcie uchwały zmieniającej Statutu Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda, aby uwzględnić nowelizację, a także wykreślić zapisy powielające przepisy w ustawie oraz dostosować Statut do aktualnej sytuacji uczelni.

§4
Skreśla się ust. 1 i ponownie numeruje jednostki.
Zapis powiela przepis z ustawy, dodatkowo jest niezgodny z nowelizacją, która na nowo określiła skład Konwentu Akademii.

§5
1. Rektor jest organem kadencyjnym. Kadencja Rektora trwa 6 miesięcy - od 1 stycznia do 30 czerwca i od 1 lipca do 31 grudnia.
2. Rektor zarządza wybory nowego Rektora w ostatnim miesiącu swojej kadencji, najpóźniej na 14 dni przed końcem kadencji. Kandydaci składają swoje kandydatury na ręce ustępującego Rektora w ciągu dwóch dni od dnia zarządzenia wyborów. Na czwarty dzień od dnia zarządzenia wyborów ustępujący Rektor przedstawia Konwentowi Akademii listę kandydatów. W przypadku zgłoszenia się tylko jednego kandydata ustępujący Rektor występuje do Konsula o powołanie go na nowego Rektora, a w przypadku zgłoszenia się minimum 2 kandydatów Konwent Akademii proceduje nad listą tych kandydatów w trybie i na zasadach właściwych w podejmowaniu uchwał, z wyłączeniem możliwości skrócenia lub przedłużenia debaty. W głosowaniu nad listą kandydatów członkowie Konwentu Akademii oddają głosy za konkretną kandydaturą lub oddają głos pusty. Kandydat z największą liczbą głosów zostaje wybrany Rektorem, a ustępujący Rektor występuje z wnioskiem do Konsula Sclavinii o powołanie Rektora wybranego w głosowaniu. W przypadku równej liczby głosów wniosek zawiera wskazanie dwóch kandydatów z tą samą - największą liczbą głosów, a o wyborze Rektora decyduje Konsul Sclavinii. W sytuacji złożenia przez Rektora rezygnacji w trakcie trwania kadencji lub niezgłoszenia się żadnego kandydata w wyborach ustępujący Rektor występuje do Konsula o powołanie jednego z Naukowców na pełniącego obowiązki Rektora do czasu ogłoszenia kolejnych wyborów Rektora.
Zmiana ma na celu ułatwienie przeprowadzania procedury wyborów poprzez wydłużenie kadencji z 3 do 6 miesięcy, ograniczenie kadencji do dwóch w roku oraz uproszczenie liczenia czasu trwania kadencji.
6. W przypadku nieobecności Rektora przez okres 14 dni, rozumianej jako brak wypowiedzi w Gmachu Akademii na Forum Centralnym, pełnienie obowiązków Rektora - do czasu jego powrotu - przejmuje Naukowiec wskazany przez Konsula.
Wydłużenie czasu możliwej nieobecności Rektora.

§6
Skreśla sie ust. 3.
Zapis powiela przepisy ustawy.Debata potrwa do 12 lipca br. do godz. 19.30, a następnie przejdziemy do głosowania.
Obrazek
Redaktor naczelny Nietygodnika Sarmackiego
Przewodniczący Rady Nauki

Kustosz Instytutu Zdrowia Powszechnego
Avatar użytkownika
Rada Nauki
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel
 

Powrót do Rektorat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość