Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Debata i głosowanie Konwentu Akademii - zmiana Statutu

Rektorat Akademii Sclavińskiej oraz Biblioteka Akademicka

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii: Serwis internetowySystem Ewidencji GruntówWsparcie dla nowych mieszkańcówWniosek o gruntPobierz pensję obywatelską
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Debata i głosowanie Konwentu Akademii - zmiana Statutu

Postprzez MarceliDeBO 10 lip 2018, o 18:27

Szanowni Naukowcy Akademii,
Zgodnie z ogłoszoną w dniu dzisiejszym ustawą Senatu o zmianie ustawy o Akademii Sclavińskiej (Dz. P. poz. 10236) przyjęty przez nas Statut wymaga pilnej zmiany w przepisie określającym skład Konwentu Akademii, a który pozostaje w sprzeczności z nowelizacją ustawy.

Mając na uwadze powyższe proponuję przyjęcie uchwały zmieniającej Statutu Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda, aby uwzględnić nowelizację, a także wykreślić zapisy powielające przepisy w ustawie oraz dostosować Statut do aktualnej sytuacji uczelni.

§4
Skreśla się ust. 1 i ponownie numeruje jednostki.
Zapis powiela przepis z ustawy, dodatkowo jest niezgodny z nowelizacją, która na nowo określiła skład Konwentu Akademii.

§5
1. Rektor jest organem kadencyjnym. Kadencja Rektora trwa 6 miesięcy - od 1 stycznia do 30 czerwca i od 1 lipca do 31 grudnia.
2. Rektor zarządza wybory nowego Rektora w ostatnim miesiącu swojej kadencji, najpóźniej na 14 dni przed końcem kadencji. Kandydaci składają swoje kandydatury na ręce ustępującego Rektora w ciągu dwóch dni od dnia zarządzenia wyborów. Na czwarty dzień od dnia zarządzenia wyborów ustępujący Rektor przedstawia Konwentowi Akademii listę kandydatów. W przypadku zgłoszenia się tylko jednego kandydata ustępujący Rektor występuje do Konsula o powołanie go na nowego Rektora, a w przypadku zgłoszenia się minimum 2 kandydatów Konwent Akademii proceduje nad listą tych kandydatów w trybie i na zasadach właściwych w podejmowaniu uchwał, z wyłączeniem możliwości skrócenia lub przedłużenia debaty. W głosowaniu nad listą kandydatów członkowie Konwentu Akademii oddają głosy za konkretną kandydaturą lub oddają głos pusty. Kandydat z największą liczbą głosów zostaje wybrany Rektorem, a ustępujący Rektor występuje z wnioskiem do Konsula Sclavinii o powołanie Rektora wybranego w głosowaniu. W przypadku równej liczby głosów wniosek zawiera wskazanie dwóch kandydatów z tą samą - największą liczbą głosów, a o wyborze Rektora decyduje Konsul Sclavinii. W sytuacji złożenia przez Rektora rezygnacji w trakcie trwania kadencji lub niezgłoszenia się żadnego kandydata w wyborach ustępujący Rektor występuje do Konsula o powołanie jednego z Naukowców na pełniącego obowiązki Rektora do czasu ogłoszenia kolejnych wyborów Rektora.
Zmiana ma na celu ułatwienie przeprowadzania procedury wyborów poprzez wydłużenie kadencji z 3 do 6 miesięcy, ograniczenie kadencji do dwóch w roku oraz uproszczenie liczenia czasu trwania kadencji.
6. W przypadku nieobecności Rektora przez okres 14 dni, rozumianej jako brak wypowiedzi w Gmachu Akademii na Forum Centralnym, pełnienie obowiązków Rektora - do czasu jego powrotu - przejmuje Naukowiec wskazany przez Konsula.
Wydłużenie czasu możliwej nieobecności Rektora.

§6
Skreśla sie ust. 3.
Zapis powiela przepisy ustawy.Debata potrwa do 12 lipca br. do godz. 19.30, a następnie przejdziemy do głosowania.
Obrazek
Poseł na Sejm Księstwa Sarmacji
Przewodniczący Rady Nauki oraz Minister Edukacji i Nauki w Rządzie Konsulatu Sclavinii
Dziekan Wydziału Medycyny w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Avatar użytkownika
Rada Nauki
Sejm Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel
Konsulat Sclavinii
 

Powrót do Rektorat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron