Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Rezygnacja z urzędu Konsula

Archiwum Senatu i Rady, zakończone debaty i głosowania.

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Rezygnacja z urzędu Konsula

Postprzez Marceli 1 maja 2019, o 11:25

Eldorat, dnia 1 maja 2019 anP

Wysoka Rado,

Z nieukrywaną przykrością pragnę poinformować, że z dniem dzisiejszym składam rezygnację z urzędu Konsula Sclavinii.

Tytułem wyjaśnienia chciałbym nadmienić, iż w momencie obejmowania urzędu dysponowałem większą ilością wolnego czasu, natomiast obecnie nie jestem w stanie poświęcić Sclavinii tyle uwagi i zaangażowania ile bym chciał i ile uważam za konieczne do jej ratowania. Mój wolny czas pożarło wypalenie, które wynika z braku aktywności innych obywateli, ale też i ze zdrowego rozsądku, który każe mi te czasowe drobiny przeznaczyć na coś innego niż walkę ze sclavińskim statusem quo.

Dziękuję Wszystkim, którzy w wyborach podzielili moją wizję Konsulatu i oddali na mnie głos. Dziękuję również za wspieranie działań. Nie pozostawiam Sclavinii bez opieki - zgodnie z zapisami art. 4 ust. 3 nowej Konstytucji Konsulem staje się dotychczasowa Wicekonsul. Mam szczerą nadzieję, że Konsulat będzie za jakiś czas ponownie najaktywniejszym regionem Sarmacji.

Do zobaczenia w Bordonii,
Obrazek
- były Konsul Sclavinii -
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości

Re: Rezygnacja z urzędu Konsula

Postprzez Papieren Bitte 1 maja 2019, o 11:35

Cóż ... byłem przekonany że Wielmożny nie żartuję. Nie będę na pewno próbował Wielmożnego przekonać do zmiany zdania.

Mój wolny czas pożarło wypalenie, które wynika z braku aktywności innych obywateli, ale też i ze zdrowego rozsądku, który każe mi te czasowe drobiny przeznaczyć na coś innego niż walkę ze sclavińskim statusem quo.

To zdanie tłumaczy wszystko i jest zbyt racjonalne, żeby się wdawać z nim w polemikę.

Pozostaje mi podziękować za pracę na rzecz Konsulatu i za naszą poprzednią współpracę. Życzę powodzenia w rozbudowie Bordonii. Postaram się tam w wolnej chwili zaglądać.

Nie byłbym sobą, gdybym nie zwrócił po raz kolejny uwagi na nieaktywność Wicekonsul (która jest też poprzednim Konsulem), która utraciła swój urząd ipso iure. Pozostaje mi się upewnić, czy w tej sytuacji nie zostałem przypadkiem Prefektem Sclavinii (jako ostatni Marszałek Senatu). Ktoś ma jakieś zastrzeżenia?
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji i Królestwa Hasselandu
Lord Sekretarz Kancelarii Gospodarki i Finansów
Królestwo Hasselandu

Postprzez Helwetyk 1 maja 2019, o 11:42

Wielmożny Konsulu!

Nie mam wiele do dodania ponad to, co napisał kaw. Santecki — życzę jak najskuteczniejszej walki z wypaleniem i jak najpiękniejszego rozwoju inicjatyw.

Od strony biurokratycznej muszę jednak zauważyć, że Konsula w zasadzie nie mamy, gdyż diuczessa Aureliuš-Sedrovski nie jest aktywna. Wedle mojej najlepszej wiedzy i rozumienia przepisów, ani poprzedni urzędujący Konsul, ani Wicekonsul, ani Marszałek Senatu, ani wreszcie poprzedni urzędujący minister nie spełnia jednego z kryteriów sprawowania funkcji w Konsulacie Sclavinii (aktywność oraz obywatelstwo sclavińskie), więc nie mamy też Prefekta. Uważam, że najbardziej efektywnym rozwiązaniem byłoby ogłoszenie przez Jego Książęcą Mość (@piotr3lukasz) i Kanclerza (@KonradFriedman) stanu wyjątkowego i powołanie komisarza.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Helwetyk 1 maja 2019, o 11:50

Wycofuję to, co napisałem wyżej. Mamy poprzednio urzędującego Wicekonsula, jest nim hr. von Spee-Asketil (@OvS).
ObrazekObrazekObrazek
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Papieren Bitte 1 maja 2019, o 11:52

[...]ani wreszcie poprzedni urzędujący minister nie spełnia jednego z kryteriów sprawowania funkcji w Konsulacie Sclavinii (aktywność oraz obywatelstwo sclavińskie)

To kryterium spełnia Marceli i WKW.

Helwetyk napisał(a): Uważam, że najbardziej efektywnym rozwiązaniem byłoby ogłoszenie przez Jego Książęcą Mość (@piotr3lukasz) i Kanclerza (@KonradFriedman) stanu wyjątkowego i powołanie komisarza.

Abstrahując od powyższego - czemu nie?

EDIT:
Helwetyk napisał(a):Wycofuję to, co napisałem wyżej. Mamy poprzednio urzędującego Wicekonsula, jest nim hr. von Spee-Asketil (@OvS).

To w razie czego są zapasowi ministrowie.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu

Postprzez Helwetyk 1 maja 2019, o 11:54

Biurokrata napisał(a):
[...]ani wreszcie poprzedni urzędujący minister nie spełnia jednego z kryteriów sprawowania funkcji w Konsulacie Sclavinii (aktywność oraz obywatelstwo sclavińskie)

Kryterium „poprzedniości” spełnia raczej hr. de Lima?

Biurokrata napisał(a):
Helwetyk napisał(a): Uważam, że najbardziej efektywnym rozwiązaniem byłoby ogłoszenie przez Jego Książęcą Mość (@piotr3lukasz) i Kanclerza (@KonradFriedman) stanu wyjątkowego i powołanie komisarza.

Abstrahując od powyższego — czemu nie?

Też uważam, że by nie zaszkodziło, od tego te przepisy mamy, żeby upraszczały życie. Niemniej jednak, formalnie rzecz biorąc — jakby — mamy uprawnionego Prefekta Sclavinii.
ObrazekObrazekObrazek
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Papieren Bitte 1 maja 2019, o 12:04

Helwetyk napisał(a):
Biurokrata napisał(a):

Kryterium „poprzedniości” spełnia raczej hr. de Lima?

To zależy od sposobu wykładni [bo jest WKW i nawet ja poprzednim urzędującym ministrem (SJP "poprzedni": taki, który był uprzednio (w czasie) - gdyby była mowa o ostatnio urzędującym ministrze, to tego wywodu by nie było), ale w sumie tak, ta liczba pojedyncza (nie wiem dlaczego - pewnie w przypływie nadziei - przeczytałem ministrowie), raczej skłania się do ostatnio urzędującego ministra. Możemy się tutaj wykłócać o interpretację lub poprosić o interpretację TK, ale - na szczęście - tylko, jeśli Prefekt nie podejmie działań ;).
Królestwo Hasselandu

Postprzez Helwetyk 1 maja 2019, o 12:11

Biurokrata napisał(a):Możemy się tutaj wykłócać o interpretację lub poprosić o interpretację TK, ale — na szczęście — tylko, jeśli Prefekt nie podejmie działań ;).

Na to Sclavinia sobie nie zasłużyła.
ObrazekObrazekObrazek
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Piotr III Łukasz 1 maja 2019, o 12:25

Stan wyjątkowy, zawsze smaczny i zdrowy.
Ale rzeczywiście, są lepsze rozwiązania :)
(—) Piotr III Łukasz
książę Sarmacji
Ojciec Założyciel Księstwa Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Książę Sarmacji
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu
Konsulat Sclavinii

Postprzez Antoni 1 maja 2019, o 14:09

Szkoda, że doszło do rezygnacji, jednak rozumiem powody, prędzej czy później one dotykają każdego w mikronacjach, ale i nie tylko.

Wobec rezygnacji oraz poza pytaniem, kto oficjalnie obejmie obowiązki, nadal pozostaje pytanie, kto te obowiązki naprawdę chciałby objąć, bowiem sytuacja wygląda trudno - Sclavinia utknęła na „przejściowej reformie”. Może warto zadać sobie pytanie - Quo vadis, Sclavinio?
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti

Następna strona

Powrót do Archiwum