Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Konsultacje społeczne ws. przyszłości Konsulatu

Archiwum Senatu i Rady, zakończone debaty i głosowania.
Obrazek
Konsulat Sclavinii
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Konsultacje społeczne ws. przyszłości Konsulatu

Postprzez Rihanna 20 lut 2019, o 20:29

Drodzy Sclavińczycy!

Wiem, że debata trwa już w Senacie (jednak jak dobrze spostrzegł Mustafa Owski jest to debata Senatu), a pewne uzgodnienia już były poruszone w jednym z wątków o przyszłości. Jednak w tym miejscu chciałabym to zebrać ze sobą i wysnuć wnioski, które doprowadzą nas do rozwiązania problemów przed jakimi stoimy. A zatem nie zwlekajmy i zastanówmy się jaką Sclavinia powinna wybrać drogę.

Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Konsul Sclavinii
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Re: Konsultacje społeczne ws. przyszłości Konsulatu

Postprzez Verwaltung 20 lut 2019, o 20:57

<kaszle>

Art. 12. [Ślubowanie i kadencja Konsula]
Nowo wybrany Konsul składa publiczne ślubowanie według roty: „Ślubuję uroczyście jako Konsul rzetelnie i sumiennie wykonywać swoje obowiązki, strzec interesów prowincji, czynić wszystko dla pomyślności Rzeczypospolitej i Konsulatu Sclavinii, przestrzegać praw Księstwa Sarmacji i Konsulatu Sclavinii”.
Kadencja Konsula trwa od chwili złożenia ślubowania przez Konsula do chwili złożenia ślubowania przez kolejnego Konsula albo opróżnienia urzędu Konsula przed upływem kadencji.
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Rihanna 2 mar 2019, o 19:10

Projekt zostanie przedstawiony w poniedziałek.

Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez OvS 5 mar 2019, o 17:05

I co tam, jak tam?
Otto hrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz, Minister Miłości, Podbagieta Generalna

Postprzez Marceli 5 mar 2019, o 18:13

Strasznie powoli te zmiany zachodzą, rzekłbym, że zniechęcająco. :roll:
Obrazek
Rektor Akademii Polinaukowej w Bordonii
Sekretarz Koronny na Dworze JKM Piotra III Łukasza
Redaktor naczelny Nietygodnika Sarmackiego
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Verwaltung 5 mar 2019, o 20:23

Koniec kadencji Senatu za 3 tygodnie.
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez OvS 5 mar 2019, o 20:29

Mi tam się w sumie nie śpieszy, dziwi mnie jedynie w tej sytuacji to, że już wszystko zostało obgadane w grudniu i miało być wprowadzone w życie zaraz po wyborach do Senatu.
A tu znów cofnięcie się do punktu wyjścia.
Otto hrabia von Spee-Asketil
Dyrektor Głosu Pustego ds. Szkalowania, Hucpiarz, Minister Miłości, Podbagieta Generalna

Postprzez Rihanna 5 mar 2019, o 20:55

Bardzo przepraszam za kilkudniową niedyspozycję, ale zaniemogłam. Jedynie prowadziłam zajęcia w bardzo ograniczony sposób, a resztę czasu spędziłam w łóżku.

Jak już większość z nas wie, potrzebujemy bodźca do rozwoju Sclavinii, dlatego poniżej przedstawiam swoją propozycję, która jest bardzo zbieżna z tym co przedstawił Otto w grudniu. Skoro pomysł jest dobry, to należy wdrożyć go w życie.

Po pierwsze Senat powinien być dostępny dla wszystkich Sclavińczyków. W obliczu tego, co ostatnio widzimy w wyborach jest to najlepsze rozwiązanie. Warunkiem uczestnictwa w nim będzie obywatelstwo sclavińskie, które obliguje do posiadania gruntu w Systemie Ewidencji Gospodarczej. Marszałek Senatu powinien być wybierany na 3-miesięczną kadencję z możliwością skrócenia lub odwołania go przez Senat. Przesłankami do odwołania miałaby być niedostępność Marszałka. Jak taką niedostępność interpretować? Przykładowo w Senacie leży projekt, który należałoby przyjąć pod obrady. Jeśli Marszałek nie zrobi tego w przeciągu 3 dni, Senat miałby prawo odwołać go ze stanowiska. Inny przypadek, to taki w którym utraci aktywność.

Po drugie kwestie związane z Konsulem i Rządem należy ustanowić tak, jak już zaznaczył Otto. Likwidacja Rządu, możliwość powoływania swoich urzędników przez Konsula. Reszta spraw zostaje taka sama w kwestii wyboru.

Po trzecie - co z Prefektem? Nie jestem pewna czy jest potrzebna taka funkcja, która pomimo swoich możliwości nie była powoływana. Moim zdaniem ten przepis jest martwy.

Dalsze kwestie nie są powiązane z konstytucją, ale ogólnie z tym co jako Sclavińczycy powinniśmy robić. Musimy przejść do aktywnej narracji, bo bez niej zginiemy. Warto zastanowić się nad kontynuacją Krucjaty, być może przekształcenie jej w bardziej "agresywny" twór mający zachęcić i zmotywować innych Sarmatów do zamieszkania w Sclavinii.

To na tyle jeśli chodzi o to co chcę poruszyć W TEJ CHWILI. Postaram się na czwartek przedstawić (bo nadal pracuję i chciałabym się skonsultować z kimś) projekt nowej konstytucji, którą przedstawię zarówno w Senacie jak i na forum, tak aby każdy mógł się wypowiedzieć.

Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Rihanna 5 mar 2019, o 20:57

OvS napisał(a):Mi tam się w sumie nie śpieszy, dziwi mnie jedynie w tej sytuacji to, że już wszystko zostało obgadane w grudniu i miało być wprowadzone w życie zaraz po wyborach do Senatu.
A tu znów cofnięcie się do punktu wyjścia.

Kochany, nie cofamy się. Chcę to jeszcze raz na spokojnie przedyskutować, ale już w połowie miesiąca chciałabym abyśmy mogli już zacząć głosować w Senacie, bo jak mówisz zostało wszystko obgadane.

Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Rihanna 5 mar 2019, o 21:01

W sprawie narracji to warto by było się pokusić jeszcze nad inwestycjami w Eldoracie i ich dokładnym opisie w gazetach. Jeśli tylko znaleźliby się chętni.

Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Następna strona

Powrót do Archiwum