Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Obywatelstwo sclavińskie dla Baridajczyków

Archiwum Senatu i Rady, zakończone debaty i głosowania.

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Obywatelstwo sclavińskie dla Baridajczyków

Postprzez SvV 24 sie 2018, o 10:56

Poważany Panie Marszałku,
Wysoka Izbo,

w art. 2 ust.3 Dekretu królewskiego o obywatelstwie baridajskim pojawił się zapis:

Szczególnie uzasadnionym wypadkiem uzasadniającym nadanie obywatelstwa jest znacznych rozmiarów aktywność mieszkańca albo dostateczna aktywność mieszkańca, zamieszkującego Sclavinię.

Może warto byłoby zrobić ukłon w stronę Królestwa Baridasu i dodać analogiczny przepis? Nasze prawo przewiduje możliwość nadanie obywatelstwa osobie niezamieszkującego Konsulatu, ale nie jest to wyróżnienie na tym samym poziomie, którym Baridas nas obdarzył, dlatego też, w celu zachowania dobrych relacji, proponuję dodać taki zapis do naszego prawa.

Z poważaniem,
(—) Severin von Verwaltung

Obecnie apolityczna jednostka biurokratyczna.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
SvV
Królestwo Hasselandu

Re: Obywatelstwo sclavińskie dla Baridajczyków

Postprzez KJAF 24 sie 2018, o 20:13

Szanowny Panie,
Wysoka Izbo,

na wstępie — drobna korekta, cytowany przepis to ustęp czwarty, nie trzeci ;)

Ad meritum — jako król, nie do końca jestem źródłem wspomnianego przepisu. Rewidując zasady nadawania obywatelstwa, zostawiłem przepis który funkcjonował w Baridasie już od dłuższego czasu.

Możliwość łatwiejszego uzyskania obywatelstwa Baridasu przez mieszkańców Konsulatu, to efekt dawnego porozumienia między Sclavinią a Baridasem. Przyznam, że nie kojarzę jego wejścia w życie ani szczegółowych okoliczności wprowadzenia, gdyż prawdopodobnie nie byłem wtedy aktywny w Sarmacji, bądź skupiałem się głównie na centrali.

Z tego co jednak pamiętam, prawdopodobnie jakieś zmiany w prawie sclavińskim, będące efektem obustronnego porozumienia, chyba były. Będę zobowiązany jeżeli ktoś raczy szerzej wyłożyć okoliczności i zakres podpisanego wtedy porozumienia.

Postprzez IUdR 25 sie 2018, o 15:32

Podobnie jak JKM mój syn nie wiem o co chodzi, ale zaznaczę, że takich ukłonów w stronę Eldoratu było więcej. Znalazłem np. coś takiego http://prawo.sarmacja.org/akt,9507.html i takiego http://prawo.sarmacja.org/akt,9450.html. :O
Sierota Baridaska Po Zdrowym Rozsądku Mająca Zatwardzenie
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez SvV 26 sie 2018, o 09:22

Konrad Jakub napisał(a):Szanowny Panie,
Wysoka Izbo,

Możliwość łatwiejszego uzyskania obywatelstwa Baridasu przez mieszkańców Konsulatu, to efekt dawnego porozumienia między Sclavinią a Baridasem. Przyznam, że nie kojarzę jego wejścia w życie ani szczegółowych okoliczności wprowadzenia, gdyż prawdopodobnie nie byłem wtedy aktywny w Sarmacji, bądź skupiałem się głównie na centrali.

Z tego co jednak pamiętam, prawdopodobnie jakieś zmiany w prawie sclavińskim, będące efektem obustronnego porozumienia, chyba były. Będę zobowiązany jeżeli ktoś raczy szerzej wyłożyć okoliczności i zakres podpisanego wtedy porozumienia.

Wasza Królewska Mość, myślę że powyższą kwestię będzie w stanie wyjaśnić Konsul, tylko coś ostatnio go realioza morzy.

IUdR napisał(a):Podobnie jak JKM mój syn nie wiem o co chodzi, ale zaznaczę, że takich ukłonów w stronę Eldoratu było więcej. Znalazłem np. coś takiego http://prawo.sarmacja.org/akt,9507.html i takiego http://prawo.sarmacja.org/akt,9450.html. :O

Bardzo miło czyta się takie uchwały. Mam nadzieję że będzie takich więcej gdy już wyjaśnimy genezę tych aktów.
(—) Severin von Verwaltung

Obecnie apolityczna jednostka biurokratyczna.
SvV
Królestwo Hasselandu

Postprzez Helwetyk 27 sie 2018, o 10:16

Siepacz napisał(a):Wasza Królewska Mość, myślę że powyższą kwestię będzie w stanie wyjaśnić Konsul, tylko coś ostatnio go realioza morzy.

Powoli przestaje. Z tym zastrzeżeniem — też nie znam do końca okoliczności wspomnianych porozumień, nie byłem wtedy obecny w Księstwie Sarmacji. W przepisach o obywatelstwie, uchylonych podczas mojego urzędowania, znajdowały się szczególne regulacje dotyczące obywateli Królestwa Baridasu. Przepisy te zostały uchylone, ponieważ przyjęliśmy ogólną zasadę, że nie interesuje nas kraj, w którym zamieszkuje potencjalny obywatel sclaviński, a stanowiły one i tak, że obywatelstwo można nadać.

Pod kątem umowy ze Starosarmacją, dla uproszczenia tematu (umowa dwustronna jest efektywniejsza niż dwie jednostronne regulacje), dodaliśmy do Małej Konstytucji klauzulę, w myśl której „Konsul nadaje, stwierdza utratę i pozbawia obywatelstwa sclavińskiego także w trybie i na zasadach określonych ratyfikowaną umową międzyprowincjonalną”. Ze swojej strony deklaruję, ma się rozumieć, pełną gotowość do podpisania stosownej umowy z Królestwem Baridasu.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury

Powrót do Archiwum