Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wybory do Senatu III kadencji oraz ślubowania senatorskie

Archiwum Senatu i Rady, zakończone debaty i głosowania.
Obrazek
Konsulat Sclavinii
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Re: Wybory do Senatu III kadencji oraz ślubowania senatorski

Postprzez Helwetyk 29 lip 2018, o 20:18

Chwała Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej!

Na podstawie art. 5 ust. 1 Dekretu Konsula z mocą ustawy — Ordynacji wyborczej z dnia 22 marca 2018 r. podaję do publicznej wiadomości wyniki wyborów do Senatu Konsulatu Sclavinii III kadencji:

1. Liczba osób uprawnionych do głosowania: 13.
  2. Liczba możliwych do oddania głosów: 23.
  3. Liczba wyborców: 12 (92,3%).
  4. Liczba oddanych głosów: 22 (95,6%).
  5. Liczba wyborców i głosów pierwszej preferencji oddanych na poszczególnych kandydatów:
    1. ARPED Arsacjusz: 5 głosów (2 wyborców),
    2. AURELIUŠ-SEDROVSKI Rihanna: 0 głosów (0 wyborców),
    3. DE BORDEAUX-OSSOLIŃSKI Marceli: 11 głosów (4 wyborców),
    4. HANS Krzysztof: 1 głos (1 wyborca),
    5. TOMOVIĆ Ludwik: 2 głosy (2 wyborców),
    6. WOLFERINE Michael: 3 głosy (3 wyborców).
  6. Kandydaci, którzy uzyskali mandaty senatorów:
    1. ARPED Arsacjusz,
    2. AURELIUŠ-SEDROVSKI Rihanna,
    3. DE BORDEAUX-OSSOLIŃSKI Marceli.

Kod: Zaznacz cały
OpenSTV version 1.5 (http://www.OpenSTV.org/)

Loading ballots from file senat.blt.
Ballot file contains 6 candidates and 22 ballots.
No candidates have withdrawn.
Ballot file contains 22 non-empty ballots.

Counting votes for Wybory do Senatu Konsulatu Sclavinii using Scottish STV.
6 candidates running for 3 seats.

R|ARPED    |AUREL    |DEBOR    |HANSK    |TOMOV    |WOLFE    |Exhausted|Surplus  |Threshold
  |         |         |         |         |         |         |         |         |         
============================================================================================
 1|  5.00000|  0.00000| 11.00000|  1.00000|  2.00000|  3.00000|  0.00000|  5.00000|  6.00000
  |-----------------------------------------------------------------------------------------
  | Count of first choices. Candidate DEBOR has reached the threshold and is elected.
  | Candidates have surplus votes so surplus votes will be transferred for the next round.
============================================================================================
 2|  9.09086|  0.00000|  6.00000|  1.00000|  2.45454|  3.45454|  0.00006|  3.09086|  6.00000
  |-----------------------------------------------------------------------------------------
  | Count after transferring surplus votes from DEBOR with a transfer value of
  | 5.00000/11.00000. Candidate ARPED has reached the threshold and is elected. Candidates
  | have surplus votes so surplus votes will be transferred for the next round.
 3|  6.00000|  2.41083|  6.00000|  1.00000|  3.13452|  3.45454|  0.00011|  0.00000|  6.00000
  | Count after transferring surplus votes from ARPED with a transfer value of
  | 3.09086/9.09086. No candidates have surplus votes so candidates will be eliminated and
  | their votes transferred for the next round.
 4|  6.00000|  3.41083|  6.00000|         |  3.13452|  3.45454|  0.00011|  0.00000|  6.00000
  | Count after eliminating HANSK and transferring votes. No candidates have surplus votes
  | so candidates will be eliminated and their votes transferred for the next round.
 5|  6.00000|  5.86537|  6.00000|         |         |  4.13452|  0.00011|  0.00000|  6.00000
  | Count after eliminating TOMOV and transferring votes. No candidates have surplus votes
  | so candidates will be eliminated and their votes transferred for the next round.
 6|  6.00000|  9.99989|  6.00000|         |         |         |  0.00011|  3.99989|  6.00000
  | Count after eliminating WOLFE and transferring votes. Candidate AUREL has reached the
  | threshold and is elected.

Winners are ARPED, AUREL, and DEBOR.

Objęcie mandatu jest skuteczne z chwilą złożenia ślubowania, a jeżeli zwołanie Senatu na obrady nastąpiło po złożeniu ślubowania — z chwilą zwołania Senatu na obrady. Senatorowie składają publiczne ślubowania według roty:

Ślubuję uroczyście jako senator rzetelnie i sumiennie wykonywać swoje obowiązki, strzec interesów prowincji, przestrzegać praw Księstwa Sarmacji i Konsulatu Sclavinii. Oby obrady Senatu przyniosły szczęście, dobro i pomyślność Konsulatowi Sclavinii.

N I E C H   T R W A   O S T A T E C Z N A   K R U C J A T A !

Obrazek
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Ludwik Tomović 29 lip 2018, o 20:23

Dziękuję za oddane na mnie głosy i gratuluję zwycięzcom.

Wynik który osiągnąłem jest dla mnie rozczarowujący, jednak przyjmuję do wiadomości, iż nie uzyskałem wśród głosujących wystarczającego zaufania.

Cóż, skoro próba powrotu do bieżącej polityki kończy się niepowodzeniem, może to znak, że należy się z niej wycofać.

CWSW!
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

/-/
dr net. mat Ludwik Wilhelm diuk Tomović

Prezes SFSP
Trener LKS-NK Troyanowitze Krasnystok
Były Naczelnik Krasnegostoku
Były trener FC San Silvestro, LKS Krasnystok i Wielonarodowej Kadry Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Konsulat Sclavinii

Postprzez Helwetyk 29 lip 2018, o 20:26

Ludwik Tomović napisał(a):Wynik który osiągnąłem jest dla mnie rozczarowujący, jednak przyjmuję do wiadomości, iż nie uzyskałem wśród głosujących wystarczającego zaufania.

O wyniku tego głosowania w decydującym stopniu rozstrzygnęły głosy ważone, a z uwagi na to, że gdy zarządzałem wybory, liczba wyborców była o wiele mniejsza, w znacznym stopniu przeważyło to szalę. Gdyby siła głosu była równa, wybrani zostaliby: DE BORDEAUX-OSSOLIŃSKI Marceli, TOMOVIĆ Ludwik oraz WOLFERINE Michael.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Verwaltung 29 lip 2018, o 20:27

Ludwik Tomović napisał(a):
Cóż, skoro próba powrotu do bieżącej polityki kończy się niepowodzeniem, może to znak, że należy się z niej wycofać.

Myślę że nie ma co się angażować w politykę chwilę po powrocie. Należy troszkę dłużej popracować nad zdobyciem zaufania wyborców ;). Sam z tego powodu osobiście nie wystartowałem.
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Rihanna 29 lip 2018, o 20:46

Ślubuję uroczyście jako senator rzetelnie i sumiennie wykonywać swoje obowiązki, strzec interesów prowincji, przestrzegać praw Księstwa Sarmacji i Konsulatu Sclavinii. Oby obrady Senatu przyniosły szczęście, dobro i pomyślność Konsulatowi Sclavinii.
Rihanna dssa Aureliuš-Sedrovski

Rektor Akademii Sclavińskiej
Dziekan Wydziału Nauk Nowych - Scientes Liberales w Akademii Sclavińskiej im. Stanisława Gertalda
Niezależna i niepoprawna dziennikarka
Właściciel Pulsu Sarmatów
Kościół Diuczej Wiary
Konsulat Sclavinii

Postprzez Marceli 29 lip 2018, o 20:54

Obrazek
Rektor Akademii Polinaukowej w Bordonii
Sekretarz Koronny na Dworze JKM Piotra III Łukasza
Redaktor naczelny Nietygodnika Sarmackiego
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości

Postprzez Arsacjusz 29 lip 2018, o 20:55

(—) Arsacjusz Arped
Prefekt Generalny
Scire leges non hoc est verba earum tenere, sed vim ac potestatem

Postprzez Krzysztof Hans 29 lip 2018, o 21:55

Ludwik Tomović napisał(a):Dziękuję za oddane na mnie głosy i gratuluję zwycięzcom.

Wynik który osiągnąłem jest dla mnie rozczarowujący, jednak przyjmuję do wiadomości, iż nie uzyskałem wśród głosujących wystarczającego zaufania.

CWSW!

Dla mnie ten wynik też jest rozczarowujący bo jak osoba która ma 0 głosów dostaje mandat a ja z 1 (de facto swoim) nie? To jest jedno wielkie oszustwo.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Eldoratu w Sclavinii (K. Sarmacji) i Rottery w Dalmencji (R. Trizondalu)
- Poseł na Sejm Wielki Księstwa Sarmacji

Postprzez Verwaltung 29 lip 2018, o 21:59

Chodzi o liczbę głosów pierwszej preferencji.
(—) Severin von Verwaltung
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Dobry Obywatel
Starosarmacja

Postprzez Krzysztof Hans 29 lip 2018, o 22:05

Tym bardziej nie uważam wyniki za racjonalne. Skoro Rihanna miała 0 głosów to mandatu nie powinna dostać.
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Eldoratu w Sclavinii (K. Sarmacji) i Rottery w Dalmencji (R. Trizondalu)
- Poseł na Sejm Wielki Księstwa Sarmacji

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum