Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Powrót Republiki na mapę

Archiwum Senatu i Rady, zakończone debaty i głosowania.

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Obrazek
Konsulat Sclavinii
N  I  E  C  H      T  R  W  A      O  S  T  A  T  E  C  Z  N  A      K  R  U  C  J  A  T  A

Re: Powrót Republiki na mapę

Postprzez Krzysztof Hans 5 sty 2018, o 21:51

Gauleiter Kakulski napisał(a):
Ja mam pewną prośbę do ewentualnych władz budujących Republikę Scholandzka w kwestii systemowo-geograficznej. A mianowicie aby obszarem RS nazywany był cały wyznaczony a miasto systemowe i narracyjne miało nazwę typową dla miasta, bo miasto systemowe o nazwie Republika Scholandzka brzmiało dziwnie.

Dziękuję za tę uwagę :) Nazwa Republika Scholandzka jest nazwą historyczną, ma już swoją tradycję i zostaje. Nie jest to, wbrew pojawiającym się od początku uwagom, aberracja, republiki miejskie nie były rzadkie.

PS. "Brzmi", nie brzmiało, Republika nigdy nie przestała być miastem systemowym (choć nie zawsze była aktywna i widoczna).

Dlatego proponuje zmiany. Republika Scholandzka miałaby profil regionu (coś jak Sclavinia) a dodatkowo byłby profil miejski. W każdym razie chodzi mi o powołanie stolicy Republiki Scholandzkiej a nie figurowanie regionu jako miasta. Sama Republika Scholandzka bowiem powinna odnosić się do terytorium a w środku powinna być stolica - coś jak Liechtenstein w realu :)
(-) Krzysztof Hans van der Ice
- Mieszkaniec Eldoratu w Sclavinii (K. Sarmacji) i Rottery w Dalmencji (R. Trizondalu)
- Poseł na Sejm Wielki Księstwa Sarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Guedes de Lima 10 sty 2018, o 08:55

Szanowni,
Dyskusja ucichła, a jest bardzo istotna dla Konsulatu. Czy Wicehrabia Kakulski odpowie na moje pytania z poprzedniej strony wątku? Jestem bardzo ciekaw w którą stronę zmierzamy.
GUEDES hr. DE LIMA h. SZACHOWNICA
Ojciec Założyciel - Dumny Sclavińczyk
Właściciel Unicorn Media Corporation

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Gauleiter Kakulski 30 sty 2018, o 13:30

Odświeżam wątek ;)

1. Czy Wicehrabia jest skłonny negocjować w sprawie terytorium Republiki Scholandzkiej? Nie ukrywam, że jako Gubernator Elektoratu Nowicji wolałbym, by obszar ten był mniejszy od proponowanego pierwotnie.

Skłonność to moje drugie imię ;)

2. Czy możemy liczyć na Wicehrabiego, że Republika Scholandzka będzie aktywna narracyjnie? Nie ukrywam, że liczę na współpracę pomiędzy Elektoratem Nowicji a Scholandią. Może ona nieść obopólne korzyści. Wystarczy to dobrze "ugryźć".

Jestem już dużym chłopcem, dość dużym, by nie dawać takich gwarancji. Dołożę wszelkich starań, przerobię koncept narracyjny etc. etc., ale czy "zażre' i czy starczy mi czasu - nie wiem, nie będę składał deklaracji.
Płk. Gauleiter Komendant Koniunktura-Kakulski von Salvepol
Poseł
Ostatni Prefekt Elfidias
Wielki Armin Republiki Scholandzkiej
Suchar-San

Lepiej być zerem, niż Gauleiterem
Obrazek

Postprzez Guedes de Lima 5 lut 2018, o 20:46

Gauleiter Kakulski napisał(a):Skłonność to moje drugie imię

Skoro tak, to proponuję, by Republika Scholandzka zajmowała nizinne tereny Nowicji:

Obrazek

Uważam, że to uczciwy stosunek powierzchni do dzisiejszego potencjału Republiki. Niemniej jednak, ja ze swojej strony bardzo chcę, byśmy się dogadali. ;)

Gauleiter Kakulski napisał(a):Jestem już dużym chłopcem, dość dużym, by nie dawać takich gwarancji. Dołożę wszelkich starań, przerobię koncept narracyjny etc. etc., ale czy "zażre' i czy starczy mi czasu - nie wiem, nie będę składał deklaracji.

Gwarancji nie da nikt, ale deklaracje można by jakieś pod publiczkę złożyć. :)

"Rzeczpospolita Sclavinii i Trizondalu to był najbardziej nieodpowiedzialny projekt w historii mikroświata". - Piotr von Thorn-Cetnarovich, Prezydent Rzeczpospolitej Sclavińskiej.
Konsulat Sclavinii

Postprzez Guedes de Lima 18 lut 2018, o 10:05

Kindly remind.
Podbijam.

Konsulat Sclavinii

Postprzez Michał 20 mar 2018, o 14:01

Moim zdaniem powinniśmy do tematu wrócić, Republika Scholandzka od dawna jest istotnym rejonem Sclavinii. Jeżeli wątek wstanie, chętnie wezmę udział w nazywaniu, debatach i tym podobnych, chociaż wiem, że poprzednie wcielenie KNG nie bardzo się udało.

Nie jestem jednak zbyt zorientowany w ostatnich pracach różnych komisji ds. geograficznych, a na wszystkich nowych mapach które widzę południowy brzeg Eldy nie jest sclaviński, więc chyba przydałoby się przeprowadzić poważną dyskusję... ?
/—/ Michał Pséftis, daw. Bryennios.
Więzień Jego Książęcej Mości

Postprzez Helwetyk 20 mar 2018, o 14:14

Ekaton napisał(a):Nie jestem jednak zbyt zorientowany w ostatnich pracach różnych komisji ds. geograficznych, a na wszystkich nowych mapach które widzę południowy brzeg Eldy nie jest sclaviński, więc chyba przydałoby się przeprowadzić poważną dyskusję... ?

Nie było mnie wówczas, ale chyba ten odsyłacz może być pomocny. (Granice naturalne zawsze na propsie).
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Michał 20 mar 2018, o 14:41

Na herezje herezjarchów! Na to zgody być nie może! Czas poprzeć mały reverse course w tym zakresie. *

Postprzez Helwetyk 20 mar 2018, o 14:58

Ekaton napisał(a):
Na herezje herezjarchów! Na to zgody być nie może! Czas poprzeć mały reverse course w tym zakresie. *

Granica tylko na Eldzie!
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
były funkcjonariusz publiczny
Konsulat Sclavinii
Dwór Jego Książęcej Mości
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury

Postprzez Michał 20 mar 2018, o 15:31

Woda tych drogocennych źródeł od wieków należała do narodu sclavińskiego, dzielenie jej między dwoje to jak dzielenie schabowego z ziemniakami na dwa dania, ach, aż się serce kraja!

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum