Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Domena dla AS

Naukowo-badawczy ośrodek szkolnictwa wyższego

Moderator: Konsulat Sclavinii: władze

Domena dla AS

Postprzez RCA 13 lis 2017, o 19:34

Drodzy,

uprzejmie informuję, że pozyskałem już adres http://as.sarmacja.org wraz z dostępem do FTP oraz bazę SQL na potrzeby urządzenia strony Akademii.

Rozważam, a i deklarowano mi pomoc, wdrożenie platformy Moodle na potrzeby stworzenia i rozwoju AS https://moodle.org. Narzędzie jest rozbudowane, ale można oczywiście włączyć to co nam niezbędne.

Budować?
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Re: Domena dla AS

Postprzez Roland 13 lis 2017, o 20:01

Imo, ruch przedwczesny. Ja bym raczej użył instytucji w DSG dla celów publikacji, a z osobną domeną (paskudne rozdrobnienie, tfu xD) poczekał, aż zebrałaby się odpowiednia ilość treści. Inaczej, obok kilku innych domen (np.: Biblioteka Narodowa) będzie to pusta, mało uczęszczana część Sarmacji. Co więcej moodle jako takie służą do wspierania procesu edukacji, a nie agregacji publikacji jako takich. A raczej nie ma się co oszukiwać, studentów AS nie będzie miała wielu. Zresztą, z tego co pamiętam to rola edukacyjna (jako placówki dydaktycznej) nie była rolą główną, jaką AS miała odgrywać, gdy debatowaliśmy nad jej utworzeniem.

I ja naprawdę skupiłbym się w AS nad sferą badawczą. Publikacje naukowe z AS można by później przeredagować w podręczniki i czekać na studentów, kiedy już byłoby faktycznie czego nauczać. Ofc, nie chcę podcinać niczyich skrzydeł i powyższe to jedynie moja skromna opinia (szczególnie, że z moją aktywnością ostatnio jest jak jest). Niemniej uważam, że powinniśmy czerpać z doświadczenia ongiś powstających tego typu instytucji, tak w Księstwie, jak i na Pollinie ogólnie i wystrzegać się popełnianych przez nie błędów.

Cytując klasyka - jak będzie treść, to postawienie strony do technicznej realizacji celów uczelni, będzie sprawą czysto techniczną :)
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 13 lis 2017, o 20:06

Ja mam problem z publikacją wykładów/ćwiczeń w ramach DSG/FC. Nie wydaje mi się to w najmniejszym stopniu funkcjonalne. Proszę mnie przekonać, nie upieram się nad moodle :)

Rola AS może i była pierwotnie planowana inna, ale ewoluowała :)
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Roland 13 lis 2017, o 20:10

To może inaczej. Jeśli obecnie funkcją dominującą AS ma być dydaktyka, to nie znam lepszej platformy do tych celów, jak moodle. Tyle, że ja po prostu uważam, że nie od tej strony należy zaczynać budowanie uczelni w mikroświecie. Kilka takich początków widziałem i pamiętam jak to się zakończyło. Niemniej, jeśli wola, graj muzyko :)
(—) Roland hr. Heach-Romański,
Główny Architekt Konsulatu, były funkcjonariusz,
płodny artysta, a także oddany systemowiec
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Trybunał Koronny
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 13 lis 2017, o 20:14

Okej, to mamy ten sam tor ;)

Więc ja się zgadzam. Nie mówię, żeby jechać bez materiałów. Uważam, że stworzenie ich, choćby na bazie tego co już mamy (SIH, Dyplomacja planowana, itp.) to kwestia odrobiny pracy, którą trzeba włożyć by to uruchomić. Dydaktyka to jedno. Natomiast nadal idźmy w badania. Bez tego nie da się zbudować silnej jednostki uczelnianej.

Każdy głos jest ważny. Też dużo widziałem, i dużo próbowałem. Próbuję dalej :)
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Marceli de B.O. 13 lis 2017, o 20:17

Ja również nie chciałbym studzić zapału, który jest dla mnie bardzo motywujący, ale pozwolę sobie przytoczyć wypowiedź z innego wątku:

Pytanie czy na początkowym etapie potrzebujemy dodatkowej platformy czy może wystarczą nam wątki na forach wydziałów, np. przypięte na czas studiów, indywidualne dla każdego studiującego (zakładając, że studia w AS mają mieć formę relacji wykładowca - student), gdzie treść byłaby widoczna dla pracowników AS oraz studenta.

Zgadzam się, że powinniśmy zacząć od badań naukowych i z rozwojem wydarzeń dodawać kolejne moduły funkcjonalności.
Obrazek
p.o. Rektora Akademii Sclavińskiej
Dziekan Instytutu Zdrowia Powszechnego
Język, nauka i prawo są największymi dobrami ludzkości.
Konsulat Sclavinii
Dobry Obywatel

Powrót do Akademia Sclavińska im. Stanisława Gertalda