Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Art. 31. [Zastępowanie funkcjonariuszy publicznych]

Serce Księstwa Sarmacji — to tutaj toczy się nasze wirtualne życie

Art. 31. [Zastępowanie funkcjonariuszy publicznych]

Postprzez Hugo 23 wrz 2017, o 20:56

Czy tylko książę lub Kanclerz powinni móc zastępować funkcjonariuszy publicznych? Czy oni powinni móc? Czy zakres czynności dla zastępowania jest odpowiedni? Czy termin bezczynności funkcjonariusza jest właściwy?

Art. 31. [Zastępowanie funkcjonariuszy publicznych]

  1. Książę lub Kanclerz może dokonać czynności prawnej w zastępstwie funkcjonariusza publicznego niedokonującego jej w terminie.
  2. Przepis ust. 1 stosuje się do czynności prawnej, której dokonanie jest wymagane przepisami prawa, a jej istota jest niezależna od rozstrzygnięcia funkcjonariusza publicznego niedokonującego jej w terminie.
  3. Terminem, o którym mowa w ust. 1, jest termin określony przepisami prawa, a w przypadku jego braku — termin siedmiu dni.
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
Sejm Księstwa Sarmacji
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
Korona Księstwa Sarmacji
 

Re: Art. 31. [Zastępowanie funkcjonariuszy publicznych]

Postprzez Laurencjusz 5 paź 2017, o 20:34

Czy tylko książę lub Kanclerz powinni móc zastępować funkcjonariuszy publicznych? Idąc tym tropem to i tak wychodzą mi cztery osoby, bo chyba doliczyć trzeba Podkanclerzego i Regenta. Piszę chyba, bo nie pamiętam, czy owe zastępstwa nie mają ograniczeń w tym kierunku.

Nic bym nie zmieniał.
Obrazek

(-) Laurencjusz diuk Ma Hi at Atera GIDENA
Avatar użytkownika
Królestwo Baridasu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel
 


Powrót do Polityka i społeczeństwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mir i 2 gości