Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Dyskusje wokół Zyriusza

Moderator: Starosarmacja: władze

Re: Dyskusje wokół Zyriusza

Postprzez Zombiakov 30 wrz 2017, o 21:54

Ogólnie to bardzo bym chciał żeby wszystkie fantastyczne wizje dało się zrealizować i to tak szybko żeby zapał osób proponujących nie ostygł. Ale tylko cierpliwość i konsekwencja może cokolwiek dać. I małe kroczki.

Łańcuchów produkcyjnych chciałbym teraz nie wydłużać. Propozycja ze trójkątem drewno-stal-węgiel jest całkiem ok tylko pytanie w takim razie do czego ma służyć węgiel skoro potraktujemy stal jako produkt podstawowy ?

Co do wydobycia - choćby takiego hipotetycznego węgla - to można to ująć na kilka sposobów....

1) Tak jak teraz czyli projekt na zamówienie z którego wychodzi X surowca
2) Tak jak proponuje się wyżej - wątek jako "zakład produkcyjny". W zasadzie wtedy każdy mógłby popracować na rzecz pracodawcy według ustalonej przez niego stawki... w dowolnym momencie.
3) Tak jak w punkcie (2) tylko zakład byłby publiczny i każdy by sobie produkował na swoją własność - potem mógłby sprzedać.

Osobiście na razie bym się trzymał (1). Dalej mogłoby i powinno to ewoluować w próbę gospodarki rynkowej.
Diuk Prokrust Zombiakov
... bo śmierć to nie koniec ...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi

Postprzez Camel 3 paź 2017, o 11:26

Zombiakov napisał(a):Ogólnie to bardzo bym chciał żeby wszystkie fantastyczne wizje dało się zrealizować i to tak szybko żeby zapał osób proponujących nie ostygł. Ale tylko cierpliwość i konsekwencja może cokolwiek dać. I małe kroczki.

Łańcuchów produkcyjnych chciałbym teraz nie wydłużać. Propozycja ze trójkątem drewno-stal-węgiel jest całkiem ok tylko pytanie w takim razie do czego ma służyć węgiel skoro potraktujemy stal jako produkt podstawowy ?

Co do wydobycia - choćby takiego hipotetycznego węgla - to można to ująć na kilka sposobów....

2) Tak jak proponuje się wyżej - wątek jako "zakład produkcyjny". W zasadzie wtedy każdy mógłby popracować na rzecz pracodawcy według ustalonej przez niego stawki... w dowolnym momencie.
3) Tak jak w punkcie (2) tylko zakład byłby publiczny i każdy by sobie produkował na swoją własność - potem mógłby sprzedać.

Osobiście na razie bym się trzymał (1). Dalej mogłoby i powinno to ewoluować w próbę gospodarki rynkowej.

Jestem tego samego zdania trzymajmy się gospodarki rynkowej i nie wielkim elementami państwowym jak firmy czy spółki państwowe aby RM miała na pensje i nie tylko
Zyriusz - RADOŚĆ TWORZENIA
"Złota Wolność" kobieta system

Minister Finansów
Wicehrabia Szafranowego Targu Jan "Camel" Magov-Zaorski
Rada Ministrów
Korona Księstwa Sarmacji

Postprzez Remigiusz L. 3 paź 2017, o 15:31

Tak mi wpadł do głowy ten węgiel, ale może to równie dobrze być coś innego. Generalnie chciałem żeby były trzy surowce, po jednym dla Tropicany, Feru i Grodziska, a nie mogłem wymyślić nic oprócz węgla :D Ale jako surowiec energetyczny może on być potrzebny żeby np. napędzać całą budowę (choć brzmi to trochę idiotycznie, więc może lepiej wymyślić inny surowiec, albo pozostać przy dwóch).

Ja nadal optuję za opcją nr 2, ale oczywiście jedynka też jest do przyjęcia, szczególnie na obecnym etapie rozwoju projektu. Nie wiem tylko na ile da to radę wyewoluować w gospodarkę rynkową przy małej liczbie podmiotów gospodarczych, ale oczywiście wszystko przed nami :D
Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Poprzednia strona

Powrót do Zyriusz