Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Konkurs na znaczek rocznicowy

Tu pijemy drinki, kultywujemy lenistwo i chłoniemy słońce

Re: Konkurs na znaczek rocznicowy

Postprzez Remigiusz L. 5 cze 2018, o 19:27

piwniczak napisał(a):No ale konkurs trwa czy nie? Bo ja nie robiłem nic, bo przecież obwieszczono, że emisji nie będzie...

Remigiusz L. napisał(a):W związku ze złożoną w Sejmie interpelacją, tusząc, że zmiękczy ona serce Pana Ministra, wznawiam konkurs. Posty nie będące ogłoszeniem ministerialnym lub zgłoszeniem w konkursie pozwoliłem sobie wydzielić.

Ponieważ konkurs zakończył się pierwszego czerwca i nikt nie zgłosił żadnej pracy, tak jak napisałem, wdrożyłem plan b, czyli porwanie JKW Helwetyka przez Gwardię Piracką i przymuszenie do zrobienia znaczka. Niedługo będę mógł zaprezentować efekty :D
(mimo to dziękuję za propozycję barona von Tehen-Dżeka, na pewno zostanie nagrodzona ;) )
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek

Postprzez AFvTD 5 cze 2018, o 20:33

A ten no :D bo myślałem, że konkurs to jednak został przedłużony w związku z kryzysem znaczkowym :D
magister net Alfred Fabian hrabia von Tehen-Dżek
Baridajczyk z pochodzenia,
Zoolog z powołania.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Hasselandu
Królestwo Baridasu

Postprzez Zombiakov 6 cze 2018, o 06:47

Remigiusz L. napisał(a):Ponieważ konkurs zakończył się pierwszego czerwca i nikt nie zgłosił żadnej pracy, tak jak napisałem, wdrożyłem plan b, czyli porwanie JKW Helwetyka przez Gwardię Piracką i przymuszenie do zrobienia znaczka. Niedługo będę mógł zaprezentować efekty :D
(mimo to dziękuję za propozycję barona von Tehen-Dżeka, na pewno zostanie nagrodzona ;) )

Pewnie koniec końców jest to najefektywniejsza metoda ... ale status konkursu nie był najwyraźniej jasny i można było przedłużyć. Whatever.

Szkoda że znaczko-schizma nie jest potrzebna ;P
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Helwetyk 6 cze 2018, o 07:21

Zombiakov napisał(a):Szkoda że znaczko-schizma nie jest potrzebna ;P

Myślę, że byłaby nawet przeciwskuteczna. „Kolekcje” to jeden z tych obszarów, gdzie wysoce wskazany jest jeden, oficjalny, państwowy rejestr.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Zombiakov 6 cze 2018, o 09:40

Helwetyk napisał(a):Myślę, że byłaby nawet przeciwskuteczna. „Kolekcje” to jeden z tych obszarów, gdzie wysoce wskazany jest jeden, oficjalny, państwowy rejestr.

Ah tam, ah tam. Czym, że jest Księstwo bez drobnych konfliktów nadętych jak balon.
Dwa rejestry.... potem negocjacje i połaczenie....
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja

Postprzez Helwetyk 6 cze 2018, o 09:53

Zombiakov napisał(a):
Helwetyk napisał(a):Myślę, że byłaby nawet przeciwskuteczna. „Kolekcje” to jeden z tych obszarów, gdzie wysoce wskazany jest jeden, oficjalny, państwowy rejestr.

Ah tam, ah tam. Czym, że jest Księstwo bez drobnych konfliktów nadętych jak balon. Dwa rejestry.... potem negocjacje i połaczenie....

Gdyby to jeszcze był angażujący i produktywny konflikt… Patrzę tu ze swojej perspektywy jako kolekcjonera — mam zbiór w Poczcie Baridajskiej. Załóżmy, że powstałaby Poczta Starosarmacka, z zupełnie innymi znaczkami. Do tego dodajmy Pocztę Hasselandzką, Pocztę Sclavińską, Pocztę Teutońską — i całość zaczyna się rozmywać. Co nie zmienia faktu, że na motywach tej dyskusji przypomina mi się wieloletni i niezrealizowany projekt galerii dzieł sztuki, z pełnym rejestrem właścicieli, giełdą, możliwością obrotu etc.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez piwniczak 6 cze 2018, o 09:55

A basea?
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 6 cze 2018, o 10:08

piwniczak napisał(a):A basea?

To nie do końca ta formuła z uwagi na możliwość licytowania wszystkiego, brak uporządkowanego katalogu etc.

To, o czym myślę, wymagałoby struktury, czyli aktywnego zarządu państwa lub prowincji (inicjatywy prywatne przejawiają zbyt silną tendencję do kończenia działalności wraz z zaprzestaniem aktywności przez ich właścicieli), oraz procedur zapewniających autorski charakter dzieł, unikalne egzemplarze etc.
Helwetyk
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Remigiusz L. 6 cze 2018, o 20:01

Prośbą i groźbą udało się uzyskać to oto cudowne dzieło:

Obrazek

Odpowiedni wniosek niedługo pojawi się w dziale Rady Ministrów. Nagrody dla obu uczestników konkursu zostały wypłacone :)
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek

Postprzez Zombiakov 6 cze 2018, o 22:27

A ten napis nie jest jakis rozmazany ?
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów