Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Tu Przemawia El Dictatore

Tu pijemy drinki, kultywujemy lenistwo i chłoniemy słońce

Re: Tu Przemawia El Dictatore

Postprzez Remigiusz L. 25 maja 2018, o 10:05

rybczak napisał(a):Krótka piłka - secesja.

To będzie środek ostateczny, ale mam już na tę okoliczność przygotowane przemówienie:
https://m.youtube.com/watch?v=aOYVTWyXiD4
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Re: Tu Przemawia El Dictatore

Postprzez rybczak 25 maja 2018, o 13:00

Piłkarze Cocodrilos de Punta oraz Paszczaków Punta w najbliższych meczach z, odpowiednio, FC Grodzisk oraz Lwami Segali wyjdą na boisko w specjalnie przygotowanych koszulkach - logo Tropicany znajdujące się w centralnym miejscu koszulek zostanie zastąpione napisem "Stop nadużyciom Ministra MaHi at Atera" natomiast nazwiska zawodników zastąpione zostaną tekstem "Protest znaczkowy".

Władze klubu informują, że akcja będzie trwała tak długo jak to konieczne. Tropicana stoi twardo razem!
(—) diuk Paviel Gustolúpulo
Słoneczko Tropicany, Kuriozalny Bezczelny Cham


Obrazek
Avatar użytkownika
Kościół Diuczej Wiary
 

Re: Tu Przemawia El Dictatore

Postprzez Zombiakov 3 cze 2018, o 21:10

rybczak napisał(a):Krótka piłka - secesja.


Gellonia z Tropicana.
Diuk Prokrust Zombiakov
Grabarz Koronny
Posłaniec Starych Bogów
... bo śmierć to nie koniec ...
Avatar użytkownika
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
 

Re: Tu Przemawia El Dictatore

Postprzez Remigiusz L. 9 cze 2018, o 21:40

Przemówienie El Dictatore z okazji pierwszej rocznicy El Distrito de Tropicana


Obrazek


¡Compañeros!


Mowa to nieco spóźniona, ale jak mówi stare pirackie przysłowie - na przemówienie El Dictatore nigdy nie jest za późno. Piątego czerwca obchodziliśmy rocznicę powstania El Distrito de Tropicana. Jest to już trzecie wcielenie naszego państwa. Dawna prowincja od roku funkcjonuje jako dzielnica Starosarmacji.

Choć z pozoru życie dzielnicy nie obfituje w wiele wydarzeń, w rzeczywistości sporo przez ten rok przeżyliśmy. Bez wątpienia przełomowym momentem był przewrót wakacyjny, który oddał po raz pierwszy od czasów historii przedinternetowej władzę południu naszej wyspy, związanego z prężnie rozwijająca się narracją piracką i kontrrewolucyjną. To jednak przecież nie wszystko. W ciągu tego roku Tropicana zyskała nowe symbole narodowe, powstał Tropicano Instituto de la Memoria, który aktywnie bada historię wyspy, zbudowaliśmy wspólnymi siłami pierwszą i jak na razie jedyną drogę w Starosarmacji, ratowaliśmy mieszkańców przed kataklizmem srogiej zimy. Sola była miejscem szczytu między Namiestnikiem, a Konsulem Sclavinii, który niedługo potem został Księciem Sarmacji. Tropicana posiada dwa grające w pierwszej klasie zespoły piłkarskie oraz jeden hokejowy. Drugą, obok Kuriera Koronnego, serią informacyjną w "Trybunie Diuków" jest tropicańskie "Rumores y Dictatores".

Nie sposób też nie docenić zaangażowania mieszkańców Tropicany na szczeblu prowincji. Jaśnie Oświecony El Presidente Junior Senior Paviel Gustolúpulo sprawował ostatnio urząd Namiestnika przez trzy kadencje, pełnił także funkcję Marszałka przedostatniego Sejmiku. Stojący na tej mównicy bliski jest już wyrównania tego wyniku, gdyż także rządzi trzecią kadencję. Tak więc rządy tropicańskie w Starosarmacji trwają już ponad rok. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że Starosarmacja Tropicaną stoi.

Oczywiście nie ma samych plusów. Kiepsko stoimy z demografią, gdyż prócz rodu Gutolupúlo Solę zamieszkuję tylko ja. Miejmy jednak nadzieję, że zabiegi o nowych mieszkańców w końcu przyniosą owoce.

Na koniec chciałbym podziękować tym, którzy ze mną tworzą Tropicanę, czyli przede wszystkim Pavielowi, ale także Zbyszkowi Gustúlopulo. No i oczywiście nie należy zapominać o Bartku Staniszczaku który wg brukowców wciąż siedzi w lochach Pirackiej Gwardii. Ale kto by temu wierzył.. Dziękuję Wam bardzo za pracę dla obecnego i poprzednich wcieleń Tropicany. Dziękuję także przyjaciołom naszej dzielnicy - diukowi Czuguł-Chanowi, który wykonał dla nas wiele grafik (w tym herb i flagę!), diukowi Zombiakovowi, dzięki któremu człowiek wreszcie okiełznał dżunglę, budując drogę, i który ratował nas w trakcie zimy, Jego Książęcej Wysokości Helwetykowi Romańskiemu, który wspierał nas w czasie kryzysu znaczkowego i wykonał sam znaczek (nawiasem mówiąc kolejny raz powtórzę, że bardzo piękny), Emilowi Potockiemu, za budowanie przyjaznej nam narracji w Sclavinii (miejmy nadzieję, że wkrótce do nas wróci), a także innym osobom, których teraz nie pamiętam, a które w jakikolwiek sposób nam pomogły. Wszystkim Wam serdeczne - DZIĘKUJĘ!

Zanim zakończę przemówienie, chcę jeszcze przypomnieć, że po licznych perypetiach udało się wreszcie wywalczyć emisję znaczka rocznicowego. Nastąpi ona 30 czerwca. Bardzo zachęcam do kupowania (no, bo kto by nie chciał mieć znaczka stworzonego przez mistrza Helwetyka, którego tłem jest grafika mistrza Czuguł-Chana, a więc dwóch mistrzów w jednym).

Na koniec tradycyjne, jednak wciąż aktualne:

¡Arriba Tropicana!
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Avatar użytkownika
 

Re: Tu Przemawia El Dictatore

Postprzez Remigiusz L. 13 lip 2018, o 13:55

Przemówienie El Dictatore z okazji pierwszej rocznicy junty wakacyjnej


¡Compañeros!


Znów spóźnione przemówienie, ale wczoraj była rocznicowa impreza, tak więc sami rozumiecie... Jednak, przechodząc do rzeczy.
Khy, Khy...
Mija prawie dokładnie rok od rozpoczęcia tak zwanej "junty wakacyjnej", która doprowadziła mnie tu, gdzie teraz stoję. Dwunastego lipca dwa tysiące siedemnastego roku zgromadzenie piratów że Starej Przystani, wobec degrengolady i nieaktywności władz w Soli, zdecydowały się obwołać mnie nowym El Dictatore. Niedługo po tej decyzji pirackie siły pod mym przywództwem ruszyły, aby zmiana władcy Tropicany stała się faktem. Tak rozpoczęła się junta wakacyjna, wielki tryumf Południa nad Północą, kontrrewolucjonizmu pirackiego nad bezwładnym junioryzmem.

Dni, które teraz przeżywamy, powinny być refleksją, na ile ten rok rządów został wykorzystany. Na pewno wciąż problem stanowi liczba mieszkańców i ich aktywność. Z drugiej jednak strony, jest to obecnie problem ogólnosarmacki, jeśli nie mikroświatowy. Dostrzec można również wiele plusów. Tropicana, mimo że nie jest nawet prowincją, stała się podmiotem rozpoznawalnym w Księstwie i potrafiącym bronić swoich interesów.

Nie można jednak na tym poprzestać. Trzeba przeć dalej. Większość mych postulatów, jakie wysunąłem po objęciu władzy została wykonana. Czas ustalić nowe. Nie będę w tym przemówieniu wymieniał konkretów, na to przyjdzie odpowiedni moment. Teraz tylko zauważę, że udało się już ponieść ducha kontrrewolucji na starosarmacki kontynent, o czym świadczy już prawie półtorej roku sprawowania urzędu Namiestnika przez Tropicańczyków. Teraz, gdy niektórzy kryptorewolucjoniści chcą wywracać wszystko do góry nogami, czas wznieść sztandar kontrrewolucji na wyższy poziom. Mam na to pomysł, mam także pomysły, jak ożywić trochę samą Tropicanę. Niestety nie zawsze starczy czasu na realizację, ale zobaczymy, może się uda.

¡Arriba Tropicana!
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Avatar użytkownika
 

Poprzednia strona

Powrót do Tu się toczy życie Tropicany

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron