Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Piraci z Tropicany

Tu pijemy drinki, kultywujemy lenistwo i chłoniemy słońce

Moderator: Starosarmacja: władze

Re: Piraci z Tropicany

Postprzez Remigiusz L. 9 sty 2017, o 12:17

Dla Piratów trwa przerwa w rozgrywkach, najbliższy mecz zostanie rozegrany 14 stycznia. Piłkarze nie mają jednak w związku z tym wolnego, ćwiczą wytrwale na treningach. Tymczasem na skrzynkę pocztową trenera wpłynęła wiadomość opisująca zabawne, acz mogące się skończyć niezbyt zabawnie wydarzenie:
Dionizy Pekalski został bezprawnie wezwany w sprawie ustalenia ojcostwa. Szczęśliwie zostało dowiedzione, że jest niewinny i ma szanse dalej grać w piłkę, dlatego otrzymuje 11 500 Econ dla klubu.
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Remigiusz L. 18 sty 2017, o 21:03

Ahoj!
Piraci właśnie zakończyli rundę trzech meczy z rzędu z TKKF Czarnolasem. Dwumecz pucharowy poszedł wyśmienicie. W meczu na wyjeździe Piraci wygrali 1-4, a Dionizy Pekalski popisał się hat trickiem. U siebie gospodarze jeszcze poprawili wynik, wyniósł on 4-0, a wszystkie asysty zaliczył Dwayne Tomms. Pomiędzy tymi meczami obie drużyny rozegrały w Czarnolesie mecz ligowy. Gospodarzom jednak znów zabrakło szczęścia, gdyż wynik wyniósł 1-3, a w dodatku wszystkie gole zdobyli Piraci - Ullisses Durao skierował piłkę do własnej bramki.
Tak więc Piraci są w świetnej formie, ale niedługo czeka ich groźny przeciwnik. Już 21. stycznia, prosto ze Spacerniaka, do Soli przybędą Osadzeni Grodzisk! Zapraszamy na mecz, w którym zmierzą się dwa zespoły kryminalistów! Miejmy nadzieję, że morscy rozbójnicy okażą się lepsi :D
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Remigiusz L. 12 lut 2017, o 10:12

Ahoj!
Niestety rejs do Dreamlandu zakończył się porażką. Piraci przyjęli taktykę murowania bramki, ale niestety nie są Betonem Eldorat i w 34. minucie mur został przebity przez Giljana Difesa. W końcówce meczu Radosław Czos miał szansę wyrównać główkując, niestety trafił prosto w bramkarza. Wynik wyniósł 1-0, tym samym Piratom nie udało się objąć prowadzenia w lidze.
Na pocieszenie należy dodać, że wściekła po przegranej załoga, w drodze powrotnej śmiałym abordażem zagarnęła prywatny jacht trenera Bombadiera. Oczywiście władze klubu wypierają się jakichkolwiek związków ze sprawcami tego incydentu :P
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Remigiusz L. 6 mar 2017, o 13:08

Ahoj!
Ponieważ ten wątek zjechał na sam dół strony głównej, a w dodatku trener pragnie odzyskać aktywność przed wyborami, pora coś napisać. W ostatnim meczu Piratom udało się zwyciężyć jak dotąd niepokonanego lidera ligi, DKKS Bombadiera Kartolę. I to w jakim stylu! W ciągu 39 minut Tropicańczycy zdobyli cztery bramki oraz wyeliminowali z gry Macieja Wołowicza, łamiąc mu nogę na samym początku spotkania. Wykorzystany w 61. minucie przez Mieszka Popiołka karny był gwoździem do trumny gości.
Dzięki temu zwycięstwu Piraci co prawda nie zajęli miejsca lidera, ale dzieli ich od niego już tylko pięć punktów, w dodatku oddaliło się widmo spadku na trzecie miejsce. W jedenastce kolejki znalazło się aż 7 Piratów (w tym dwóch rezerwowych). Trener, jak zwykle, nie został doceniony :cry:
Następny mecz rozegramy z FC Raki. Nie będzie to raczej wymagający przeciwnik, więc wykorzystamy to spotkanie jako trening dla młodzieży. Zachęcamy do przyjścia na mecz, by zobaczyć w akcji przyszłość tropicańskiej piłki!
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez vhris 6 mar 2017, o 13:57

Yo!

Po pierwsze, Primo: Gratuluję pokonania Bombardierów!
Po drugie, Primo: Życzę sukcesów w dalszym pięciu się w górę tabeli ;)
Po trzecie, Primo - Ultimo: Nie zostałeś Waść trenerem kolejki bo wasi Piraci ze średnią skilla 8 pokonali Bombardierów ze średnią skilla 8 a moi Osadzeni ze średnią skilla 6 pokonali Vikingów ze średnią skilla 8 ;)

P.S. ile gwiazdek dostałeś za mecz?
markiz Krzysztof Macak h. Pobóg
Wielki Mistrz Zakonu Sigmara Młotodzierżcy Sigmarus IX
ppłk rez. Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Remigiusz L. 6 mar 2017, o 14:07

Jej! Ktoś czyta ten wątek! :D
Po pierwsze, Primo: Gratuluję pokonania Bombardierów!

Gracias!
Po trzecie, Primo - Ultimo: Nie zostałeś Waść trenerem kolejki bo wasi Piraci ze średnią skilla 8 pokonali Bombardierów ze średnią skilla 8 a moi Osadzeni ze średnią skilla 6 pokonali Vikingów ze średnią skilla 8 ;)

Ja tam się na mechanizmach xperta za bardzo ne znaju, ale dzięki za wyjaśnienie. Niemniej, jak na razie, trener wydaje się najmniej ważnym składnikiem drużyny Piratów :D
P.S. ile gwiazdek dostałeś za mecz?

Czy to próba wyłudzenia poufnych informacji? :P
A tak serio, to niestety, tylko trzy. W sumie jedynym sukcesem mych ustawień przedmeczowych było zgadnięcie rozgrywającego przeciwnika, tak więc nadal dziwi mnie wynik.
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez vhris 6 mar 2017, o 14:25

Mechanizmy xpert mimo wszystko są dość losowe ale zależą też od bardzo dużej ilości czynników.
Ważnym czynnikiem jest forma zawodnika. Zdaje się, że 3-4 kreski formy odpowiadają 1 kresce skilla. czyli zawodnik z 10 cegłami ale formą na poziomie 5 będzie słabszy niż zawodnik 7/18. Dlatego hajs na treningi zawsze warto wydać.
A jak grasz pressingiem to forma ma spore znaczenie bo zawodnicy się męczą.
Przewidzenie taktyki przeciwnika też dużo daje: jak trafisz, że będzie grał skrzydłami i dopilnujesz skrzydeł to już na starcie utniesz mu 1/2 sytuacji podbramkowych.
Dobrze jest kryć albo rozgrywającego albo najsilniejszego zawodnika z lini atak/pomoc. Zawsze mnie zastanawiają trenerze, którzy kryją mojego najmocniejszego obrońcę :) Ale o tym cicho sza!
No i trening młodzieży jest bardzo ważny bo w wieku 16-19 oni się najszybciej rozwijają :) Dlatego na starcie kupiłem kilkoro 16- i 17-latków (nawet słabych i tanich) ale mam zamiar w ciągu 4 sezonów wytrenować ich o 6 cegieł. A 20-latek nawet bez cech specjalnych ale z 8/9 cegłami jest bardzo cennym zawodnikiem, którego sprzedajesz i kupujesz 16/17 latka z odpowiednimi cechami :D
Taaaak, budowanie składu na mistrza to jest zadanie na lata :)

P.S. Ja za swój mecz z Jul dostałem 4 gwiadki ;)
markiz Krzysztof Macak h. Pobóg
Wielki Mistrz Zakonu Sigmara Młotodzierżcy Sigmarus IX
ppłk rez. Książęcych Sił Zbrojnych

Postprzez Remigiusz L. 6 mar 2017, o 14:43

Zawsze mnie zastanawiają trenerze, którzy kryją mojego najmocniejszego obrońcę

Dobrze wiedzieć :twisted:
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Postprzez Remigiusz L. 4 cze 2017, o 18:04

Kolejny dreszczowiec rozegrany przez Piratów. Tym razem na Tropicanie podjęli KS Immortals, czyli starych znajomych z Trzeciej Klasy, dawnego Bombadiera Kartolę. Trener Piratów zastosował eksperymentalne ustawienie, ale na szczęście załoga dobrze się wczuła w nową taktykę. Wynik otworzył w 20. minucie majtek Rai Zico, który dzięki dokładnemu zagraniu Radosława Czosa wyszedł sam na sam z Hrapkowiczem i pewnie go pokonał zdobywając tym samym pierwszą bramkę w tym meczu i... w swojej karierze.
W dalszej części spotkania goście bezskutecznie szturmowali mur obrony Piratów. W doskonałej formie był bramkarz gospodarzy, Ilya Todya. Niestety, w 80. minucie precyzyjnym strzałem w okienko Romuald Rzędzinski wyrównał wynik. Trener Piratów natychmiast zareagował, zdejmując z boiska majtków i wprowadzając bardziej doświadczonych graczy. Opłaciło się, gdyż praktycznie w ostatniej minucie meczu, Stewart Dowell pięknym strzałem z klepki udowodnił, że jego transfer się opłacał, dając władcom mórz zwycięstwo w meczu.
Podsumowując mecz, na pewno cieszy to, że nareszcie zdobywcami goli byli napastnicy, a nie gracze pomocy. Dodatkowo obrona wciąż nie traci formy, co warte odnotowania. Dzięki zwycięstwu Piraci z sześcioma punktami wskoczyli na piąte miejsce, więc utrzymują się w okolicach czołówki.
W najbliższym czasie gracze będą mogli odsapnąć od rozgrywek ligowych, gdyż w środę gramy mecz pucharowy z Wilkami z Eriki. Puchar raczej nie jest na razie realnym celem dla Piratów, dlatego mecz ten posłuży raczej do trenowania młodzieży.
Namiestnik Starosarmacji
Obrazek
Prefektura Sarmacji
Starosarmacja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tu się toczy życie Tropicany