Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wizyta Konsula Sclavinii w Starosarmacji

Przeszłości prowincji żałobny rapsod.

Moderator: Starosarmacja: władze

Obrazek
Starosarmacja: Serwis internetowy  •  Manifest Oświeconego Monarchofaszyzmu  •  Pomoc finansowa  •  Dotacje  •  Praca w Starosarmacji  •  Sport
M O N A R C H O F A S Z Y Z M      T O       P R Z Y S Z Ł O Ś Ć       S A R M A C J I

Wizyta Konsula Sclavinii w Starosarmacji

Postprzez RCA 27 lis 2017, o 18:22

Szanowne Panie, Szanowni Panowie, i wy piracka hołoto!

Dzięki uprzejmości i grzeczności Namiestnika Starosarmacji Remigiusza Vladimirowicza Lwowskiego von Hochenhaüsera mam ogromną przyjemność przybywać do Starosarmacji jako Konsul Sclavinii by wziąć udział w roboczej wizycie celem omówienia spraw, które łączą nasze kraje, lub w przyszłości je połączą. To moja pierwsza konsularna wizyta i raduję się tym bardziej, że to właśnie do Starosarmacji, tu na Tropicanę, skierowany został mój samolot. Namiestnik von Hochenhaüser zaprosił mnie do odwiedzenia Soli, gdzie w Palacio del Dictatore odbędzie się nasze spotkanie. Pałac zaiste niezwykle pięknie wygląda z powietrza. Niczym małe dziecko chłonąłem widoki przecudnej Tropicany z okien samolotu. Ufam, że to co zobaczę na ziemi nie zawiedzie mnie w najmniejszym stopniu. Przywożę też dla Was dary. Diament zrobiony ze skompresowanego bardzo wysokim ciśnieniem pyłu pozyskanego ze sclavińskiego powietrza. Oddajemy Wam w prezencie to co dla nas najcenniejsze. Najpięknięjszą postać smogu. Mam nadzieję, że znajdzie on swe wieczne miejsce w namiestnikowskim pałacu.

Obrazek

Przybywając do Was mam nadzieję poruszyć i uzgodnić następujące sprawy:
  • uzgodnienie nazw geograficznych ziem leżących bezpośrednio przy granicach między naszymi krajami — dotyczy to zarówno wschodniej granicy Konsulatu (biegnącej wzdłuż Narwi), jak i południowej (biegnącej wzdłuż Elby) — chciałbym uzgodnić nazwy dolin i wzgórz ciągnących się przy tych granicach, jako, że bezpośrednio z krajem, którego mam zaszczyt reprezentować, sąsiadują;
  • chciałbym poruszyć możliwość współpracy infrastrukturalnej, ze szczególnym uwzględnieniem rozpoczęcia projektu budowy połączenia lądowego (autostrada oraz tuba hyperloop) między Eldoratem a Grodziskiem — nie chcemy sięgać po Zyriusza, choć kibicujemy temu projektowi, ale głównie porozmawiać o umożliwieniu wejścia naszych ekip budowlanych na wskazany teren, który na planowanej trasie znajduje się już po stronie starosarmackiej. To niewielki fragment całej trasy, może z 10% całości, ale jednak najistotniejszy bo łączący Grodzisk z granicą sclavińską;
  • na prośbę Namiestnika poruszyć również kwestie historii przedinternetowej dla Wyspy Sarmacji — Starosarmacja i Sclavinia to jedyne sarmackie samorządy leżące na niej, mające bogatą historię i kulturę. Warto ją spisać i uzgodnić po wsze czasy.

Jeśli czas nam pozwoli, i wola taka będzie to dodatkowo poruszone zostaną inne sprawy natury tak politycznej, jak i społecznej. Do Soli przybyłem moim prywatnym odrzutowcem. Podróż trwała około 2 godzin, ale tylko dlatego, że Sola z powietrza widziana tak mnie urzekła, że kazałem pilotowi krążyć nad nią do wyczerpania rezerwy paliwa. W mej podróży towarzyszą mi prezesi największych sclavińskich przedsiębiorstw. Ufam, że możliwe jest nawiązanie nowych owocnych kontaktów handlowych między naszymi krajami. Chętnie kupimy od Was trochę betonu, a na sprzedaż mamy sporo drewna.

Obrazek

Jestem też otwarty na wszelkie pytania ze strony starosarmackich mieszkańców. Proszę, nie krępujcie się, na każde odpowiem! Witajcie!
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Re: Wizyta Konsula Sclavinii w Starosarmacji

Postprzez Remigiusz L. 27 lis 2017, o 18:56

Bardzo nas cieszy ta wizyta. Diament oczywiście znajdzie swe honorowe miejsce w Pałacu Namiestnikowskim. Ze swej strony chciałbym obdarować szanownych gości zestawem najlepszych tropicańskich cygar produkowanych w Puncie:

Obrazek

Konsul został na lotnisku powitany przez tłumy Tropicańczyków, a także przez El Dictatore i Namiestnika w jednej osobie.
Obrazek

Wspólnie przejechali wśród rozradowanego tłumu do Palacio del Dictatore.

Obrazek

Obrazek
Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Postprzez RCA 28 lis 2017, o 15:26

Panie Namiestniku,

muszę przyznać, że Sola wspaniale wypiękniała w ostatnim czasie. Widać, że rewolucyjny zapał robi swoje, a chęć do pracy i gorąca krew mieszkańców są doskonałym paliwem. Ale do rzeczy, do rzeczy... czy rozmowy nasze toczyć będzie publicznie, na tym wspaniałym placu przy orzeźwiającej Sangrii, czy w zaciszu Pałacu El Dictatore przy dziewczynach i innych umilaczach?
Z poważaniem,
hrabia Robert von Thorn
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Konsulat Sclavinii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Trybunał Koronny
Dobry Obywatel

Postprzez Remigiusz L. 28 lis 2017, o 15:47

Proponuję rozmowę na osobności, w szczelnej klatce Faradaya. Wstyd powiedzieć, ale po ostatniej zmianie władzy Tropicana nie jest do końca stabilna i wszędzie czają się różnej maści rewolucjo- i kontrrewolucjoniści, wytężając swój parszywy słuch. Jednakże mogę zapewnić, że w moich apartamentach w Pałacu przysłowie "ściany mają uszy" nie obowiązuje :D
Remigiusz Vladimirowicz Lwowski von Hochenhaüser
Namiestnik Starosarmacji
El Dictatore del Distrito de Tropicana
Sejm Księstwa Sarmacji
Korona Księstwa Sarmacji
Dobry Obywatel

Powrót do Archiwum