Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sarmatia — mechanika gry

Dział poświęcony Sarmatia RPG — epickiej przygodzie, w której gracze wcielają się w różnorodne postaci (elfy, krasnoludy, niziołki, ludzie) z siedmiu różnych krain tworzących Sarmatię.

Sarmatia — mechanika gry

Postprzez Cudzoziemiec 1 30 kwi 2017, o 17:02

Mechanika gry Sarmatia bazuje bezpośrednio na mechanice gry Warhammer Fantasy Role Play 2nd. edition. Oznacza to, że w pierwszej kolejności wszelkie niejasności i wątpliwości będą rozstrzygane w oparciu o podręcznik tego systemu.

Kliknij tu by uzyskać podręcznik.

W zakresie rozstrzygania wszelkich walk, testów, magii, itd. będę brał pod uwagę bezpośrednie statystyki z kart postaci, jeśli natomiast zajdzie dodatkowa potrzeba odwołamy się do mechanizmów losowych z wykorzystaniem systemu losowe.pl i aplikacji Skype, by móc dokonywać "rzutów" poprzez skype-rozmowę z udostępnianiem ekranu (dzięki czemu odejdzie ryzyko oszukiwania).

Mój skype: r.czekanski

W grze dopuszczalne są wszystkie profesje początkowe dostępne w podręczniku (str. 31). Dostępność kolejnych profesji (zaawansowanych) związanych z rozwojem postaci zależna będzie od kierunków jakie przyjmie nasza zabawa i tworzona przez nią opowieść. Tak samo jak początkowe profesje nie stawiam żadnych ograniczeń w zakresie przyjmowanego charakteru, wyznawanej w grze religii, itd. Na potrzeby gry przyjmujemy, że początkowo każdy gracz ma wierzchowca, lecz też nie jest to wierzchowiec jakoś specjalnie uber. Ot zwyczajny wałach jakich pełno na traktach. Przy tworzeniu postaci dostępne są cztery rasy: człowiek, elf, krasnolud i niziołek (oczywiście niziołek podróżuje na odpowiednio mniejszych koniach).

Ograniczenia: dostępność broni, zbroi itp. akcesoriów jedynie w uzasadnionych i wyjaśnionych w rozmowie F2F przypadkach. Majętność graczy zależna od profesji postaci i jak w przypadku broni (itp.) musi być uzasadniona.

Magia jest dostępna jedynie jeśli jest to uzasadnione w zakresie wybranej i wykreowanej postaci. Jeśli na początku gry magii nie znacie — w trakcie gry jej nie poznacie. Jeśli znacie, jest szansa na jej rozwinięcie, ale też umówmy się... czeladnik cechu nie zostanie arcymagiem.

Walka jest dostępna, pożądana, potrzebna i zapewne stanowić będzie jeden z elementów najczęściej przez Was wykorzystywanych.

Bestiariusz obowiązuje podręcznikowy, z tym, że raczej nie spotkamy tych największych, choć kto to może wiedzieć...

Punkty doświadczenia: będą przyznawane za prowadzenie rozgrywki zgodnie z przyjętą postacią. Innymi słowy jeśli ktoś postanowi być praworządnym człowiekiem z zakonu Sigmara, to nie dostanie PD jeśli pójdzie w tango i będzie mordował na trakcie jak leci. Dodatkowe PD otrzymać będzie można za ciekawie prowadzoną narrację, niebanalne pomysły, ogólnie pojętą pomoc w rozwoju naszej zabawy.

Wszelkie wątpliwości, pytania, sugestie, rozstrzygane będą w dedykowanym im wątku. Dopuszczalna będzie też droga rozmów poprzez PK, jeśli akurat będzie to wymagane w związku z podejmowanymi akcjami, czy akcjami planowanymi.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Powrót do Sarmatia RPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość