Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Sarmatia — krótki opis krainy

Dział poświęcony Sarmatia RPG — epickiej przygodzie, w której gracze wcielają się w różnorodne postaci (elfy, krasnoludy, niziołki, ludzie) z siedmiu różnych krain tworzących Sarmatię.

Sarmatia — krótki opis krainy

Postprzez Cudzoziemiec 1 24 lut 2017, o 16:18

Sarmatia jest krainą, którą od niepamiętnych czasów targają różnorodne wojny, konflikty, kłótnie. Nie w tym zresztą dziwnego, gdyż tę wielką krainę zamieszkuje kilka ras i kilka narodowości. Mamy do czynienia więc z wyniosłymi elfami, niezmordowanymi krasnoludami, przebiegłymi niziołkami i, oczywiście, nieufnymi ludźmi. Do tego dochodzi kilka księstw, które notorycznie się ze sobą wadzą — a to o przywileje handlowe i wewnętrzne cła, a to o dominację w krajowym parlamencie, a to znów o to do kogo należy akurat ta najmniejsza wysepka położona kilka mil od wybrzeża. Baridas, Teutonia, Sclavinia, Pustkowia Północy, Gellonia, Trzyczaszkowo i Kraina Jezior — 7 księstw budujących Sarmatię. Każda z tych krain ma swą, wspaniałą, historię, tradycje i ambicje. Jedne bardziej spełnione od innych. Sarmatią rządzi Król, który wspierany jest przez Parlament Krajowy, w skład którego wchodzą przedstawiciele każdego z siedmiu księstw.

Sarmatia to kraina, która składa się z trzech wielkich wysp — Sarmacji, Baridasu i Teutonii. Księstwa Baridasu i Teutonii zajmują wyspy, które od nich wzięły swoje nazwy, ale już na Sarmacji umiejscowione są wszystkie pozostałe — Pustkowia Północy na północy, Sclavinia na zachodzie, Gellonia na wschodzie, Trzyczaszkowo na południu, oraz Kraina Jezior, która leży centralnie między pozostałymi wymienionymi.

Komunikacja w Sarmatii opiera się o system dobrze utrzymanych traktów, promów rzecznych i barkasów, które kursują nieprzerwanie między Trzema Wyspami. Problemy pojawiają się gdy między danymi krajami dochodzi do wewnętrznych wojen. Wtedy trakty wypełniają kolumny wojska, podróże morskie bywają niedostępne, a Kompania Rzeczna niebywale podnosi ceny. Przy traktach, i w niemal każdym porcie, czy przystani, znaleźć może strudzony podróżnik karczmy — mniej lub bardziej wykwintne, z żarciem podłym, albo znośnym, nigdy jednak dobrym. Siennikami przegniłymi, albo względnie świeżymi, ale za to zawsze pełnymi pluskiew i wszy. Wszystkie karczmy łączą jeszcze trzy rzeczy. W każdej, bez wyjątku, chrzczą wino. W każdej, bez wyjątku, dziwki są brzydkie i miewają różnorodne choroby, co nie przeszkadza większości w korzystaniu z ich usług. W każdej, bez wyjątku, można zarobić w mordę, ale co najważniejsze można posłuchać ciekawych opowieści z traktów, i załapać się na jakąś robotę.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Avatar użytkownika
 

Powrót do Sarmatia RPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość