Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o upublicznienie wyników referendum

Wniosek o upublicznienie wyników referendum

Postprzez Verwaltung 25 kwi 2019, o 19:39

@piwniczak (JKW Michała Feliksa nie oznaczyłem ze względu na brak możliwości.)

Wysoka Komisjo,

w związku ze złożoną przez Marszałka Sejmu (przewodniczącego właściwej do tej sprawy komisji) rezygnacją i upłynięciem terminu głosowania, zwracam się z wnioskiem o upublicznienie wyniku referendum ws. opróżnienia Tronu.

Z wyrazami szacunku
(—) Seweryn kaw. Santecki
(—) Severin von Verwaltung
Były obywatel, były funkcjonariusz publiczny
Baron Księstwa Sarmacji
Baron Królestwa Hasselandu
Dezerter, defetysta

Re: Wniosek o upublicznienie wyników referendum

Postprzez piwniczak 25 kwi 2019, o 22:38

Wynik został podany do publicznej wiadomości na sarmackim discordzie przez Marszałka Sejmu: https://discordapp.com/channels/4462114 ... 6215321611
Kod: Zaznacz cały
[21:00] Vann: PRZEDMIOT REFERENDUM: Czy jesteś za opróżnieniem tronu książęcego?
[21:01] Vann: Frekwencja: głos oddało 57 osób, co daje nam 72% ogółu uprawnionych do głosowania obywateli.
[21:01] Vann: Głos Pusty - 25 głosów (13 wyborców)
[21:01] Vann: Za - 38 głosów (18 wyborców)
[21:02] Vann: Przeciw - 50 głosów (26 wyborców)

ale nie został opublikowany w Dzienniku Praw.

Choć nie wiem czy wynik w ogóle musi znaleźć się w DP, a jedynie musi być podany do publicznej wiadomości, jak sobie życzy art. 10 ust. 2 Ordynacji. Zaś Ustawa o Dzienniku Praw nie wspomina nic o obwieszczeniach KKW, a jednocześnie stosuje to samo sformułowanie „podanie do wiadomości publicznej” jako wykluczenie z publikacji w Dzienniku Praw w odniesieniu do ważności wyroków sądowych.

Dopełniając zatem dane wymagane do upublicznienia przez art. 11 Ordynacji Wyborczej w zw. z art. 10 ust. 2 tejże (choć były one jawne przez cały czas trwania referendum i jawne są nadal: http://www.sarmacja.org/referendum/frekwencja/33) :
Frekwencja: 72%
Osób posiadających prawo głosu: 79 os.
Głos oddało: 57 os.
Głosu nie oddało: 22 os.

Na tym etapie, w moim odczuciu, KKW wypełniła swój ustawowy obowiązek.

Tuszę, że sprawę podejmie nowo wybrany Marszałek Sejmu, jeśli dla porządku powinno trafić to do Dziennika Praw.
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 26 kwi 2019, o 07:37

Seweryn napisał(a):@piwniczak (JKW Michała Feliksa nie oznaczyłem ze względu na brak możliwości.)

@defloriusz, @piwniczak, @Vann — sprawdzam, sprawdzam… @Seweryn

piwniczak napisał(a):[…] Tuszę, że sprawę podejmie nowo wybrany Marszałek Sejmu, jeśli dla porządku powinno trafić to do Dziennika Praw.

Dla (biurokratycznego) porządku, dobrze by było. Wydaje mi się, że w zupełności wystarczy, aby obwieszczenie podpisała większość członków.
(—) Helwetyk Romański, Namiestnik Palatynatu Leocji
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Verwaltung 26 kwi 2019, o 19:50

Helwetyk napisał(a):
piwniczak napisał(a):[…] Tuszę, że sprawę podejmie nowo wybrany Marszałek Sejmu, jeśli dla porządku powinno trafić to do Dziennika Praw.

Dla (biurokratycznego) porządku, dobrze by było. Wydaje mi się, że w zupełności wystarczy, aby obwieszczenie podpisała większość członków.

Zwyczajowo wyniki referendum publikowało się w DP, ale można to przeżyć. Jakby MTK potwierdził wyniki byłoby cudownie. No i też wypadałoby, żeby KKW powzięła jakąś konkluzję, czyli przedstawiła rezultat wyników (wiem, czepiam się). Jestem przekonany, że część osób nie znała wyników, bo nie weszła na Discorda (strona główna/forum wydają się być "właściwszymi" miejscami publicznymi), dlatego też dziękuję za udzielenie odpowiedzi.
Baron Księstwa Sarmacji
Dezerter, defetysta

Postprzez piwniczak 26 kwi 2019, o 20:50

Ja zgadzam się z wynikami, które opublikował Marszałek Sejmu, więc można uznać, że większość KKW potwierdziło wyniki.
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.

Obrazek
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 26 kwi 2019, o 22:08

Jeżeli @defloriusz potwierdza, mogę opublikować w Dzienniku Praw…
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez piwniczak 26 kwi 2019, o 23:15

Helwetyk napisał(a):Jeżeli @defloriusz potwierdza, mogę opublikować w Dzienniku Praw…

@Helwetyk 2 z 3 chyba wystarczy?

Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 26 kwi 2019, o 23:30

piwniczak napisał(a):
Helwetyk napisał(a):Jeżeli @defloriusz potwierdza, mogę opublikować w Dzienniku Praw…

@Helwetyk 2 z 3 chyba wystarczy?

Wystarczy, ale skoro Marszałek jest obecny, to trzy podpisy są lepsze od dwóch. ;-)
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Helwetyk 27 kwi 2019, o 15:42

piwniczak napisał(a):Ja zgadzam się z wynikami, które opublikował Marszałek Sejmu, więc można uznać, że większość KKW potwierdziło wyniki.

W związku z powyższą wiadomością z dnia 26 kwietnia 2019 roku oraz serduszkiem Marszałka Sejmu dla mojej wypowiedzi z tego samego dnia informuję o opublikowaniu wyników z tą właśnie datą.
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Verwaltung 27 kwi 2019, o 15:45

Jako że moje "roszczenie" zostało w całości spełnione, proszę o zamknięcie wątku.
Baron Księstwa Sarmacji
Dezerter, defetysta

Powrót do Pozostałe sprawy