Strona 1 z 1

Wniosek o uzupelnienie Postanowienia z dnia 10 grudnia 2017

PostNapisane: 11 gru 2017, o 00:33
przez Michal_Feliks
Wasza Ksiazeca Mosc Regencie,

Wnosze o uzupelnienie Postanowienia z dnia 10 grudnia 2017 roku w sprawie zarządzenia wyborów Księcia, a to poprzez dopisanie mojego nazwiska do załącznika: wykazu aktywnych obywateli w rozumieniu ustawy o obywatelstwie sarmackim.

Wniosek uzasadniam faktem pozostawania w chwili ogloszenia Postanowienia obywatelem aktywnym w rozumieniu ustawy o obywatelstwie sarmackim (suma wag moich wypowiedzi w ostatnich 30 dniach wynosila 41, wobec ustawowego minimum 20).

Polecam rowniez uwadze JKM Regenta mozliwosc anulowania postanowienia i wydania kolejnego w dniu 11 grudnia br., jako ze przypadkow podobnych mojemu moze byc wiecej.

(-)
Defloriusz Dyman Wander

Re: Wniosek o uzupelnienie Postanowienia z dnia 10 grudnia 2

PostNapisane: 11 gru 2017, o 00:43
przez KJAF
WKW,

chciałbym gorąco zachęcić do apelu WKW z ponownym wydaniem postanowienia, a to z tego powodu, że osób takich jak WKW DDW jest więcej. Na dzień dzisiejszy jest grupka obywateli, którzy spełniają wymagania ordynacji, ale poprzez specyfikę systemu, ich aktywność za dzisiaj, zostanie przeliczona dopiero po północy. De iure spełniają więc wszelkie warunki przewidziane prawem, a jedynie technicznie nie ma możliwości żeby to ustalić.

Re: Wniosek o uzupelnienie Postanowienia z dnia 10 grudnia 2

PostNapisane: 11 gru 2017, o 10:08
przez piwniczak
WKW Wnioskodawco,

art. 5 Ustawy o obywatelstwie sarmackim napisał(a):
  1. Aktywnym jest obywatel, który w okresie ostatnich 30 dni zamieścił wypowiedzi w formie artykułów lub komentarzy w serwisie internetowym Księstwa Sarmacji albo w jawnych działach Forum Centralnego, których suma wag jest nie mniejsza niż 20. Wypowiedziom wymienionym w zdaniu poprzedzającym nadaje się następujące wagi:
    1. Wagę równą 3 za wypowiedzi w formie artykułów, nieukrytych przez Prefekturę.
    2. Wagę równą 1 za wypowiedzi w formie komentarzy i postów w jawnych działach Forum Centralnego.
    3. Wagę równą 1/4 za wypowiedzi w formie ćwirków.


Ustawodawca dość jednoznacznie określił okres, który podlega zliczeniu. Nie jest to 2592000 sekund wstecz (30*24*60*60) od wybranej chwili, ale ostatnich 30 dni. Ostatni, czyli, za sjp.pwn.pl, „najbliższy teraźniejszości spośród minionych”. Nie może być minionym dzień, który trwa.

Prawo zostało skonstruowane w ten, a nie inny sposób całkowicie umyślnie, by zadbać m.in. o wspomniane ograniczenia systemu właśnie, a mechanizm antysłupowy przewidziany ustawą zabezpiecza nas m.in. przed takimi właśnie sytuacjami, gdy gro Sarmatów powraca wyłącznie na czas wyborów, by dokonać nienaturalnego wpływu na ich wynik.

Taka konstrukcja obowiązuje od lat. Każde wybory zarządzane są w ten sam sposób i w ten sam sposób określana jest aktywność, która zawierana jest w postanowieniu o zarządzeniu wyborów. Nie ma więc w tym żadnego odstępstwa, a zatem i z mojej strony żadnego odstępstwa nie będzie.Łączę wyrazy,
Obrazek

Re: Wniosek o uzupelnienie Postanowienia z dnia 10 grudnia 2

PostNapisane: 11 gru 2017, o 11:00
przez piwniczak
Jeszcze w ramach uzupełnienia, bo takie głosy do mnie napłynęły, a pośrednio dotyczy tego wątku, pełna lista wyborców znajduje się tutaj. To, że ktoś nie jest na liście aktywnych w postanowieniu (taki wymóg stawia ordynacja), nie znaczy, że nie będzie mógł zagłosować. Po prostu nie posiada biernego prawa wyborczego tj. nie może kandydować na urząd Księcia.