Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Dla petentów i zainteresowanych

Moderator: Prezydium Dworu Książęcego

Dla petentów i zainteresowanych

Postprzez Karolina 31 paź 2015, o 23:09

INFORMACJE OGÓLNE

Na wstępie polecam zapoznanie się z aktualną ustawą o rodach, która reguluje funkcjonowanie rodów w Księstwie. Jako że dopiero wprowadzamy ją w życie, jeśli będą jakieś niejasności, wątpliwości — pytania sugeruję zadawać tutaj, w tym wątku.

Dział będzie generalnie podzielony na cztery rodzaje wątków.
  1. wątek, w którym należy złożyć wniosek o rejestrację rodu — jeden, wspólny dla wszystkich zainteresowanych
  2. wątek, w którym widnieć będzie rejestr rodów
  3. osobne wątki każdego rodu, zakładane przez urzędnika, w których załatwiane będą sprawy urzędowe
  4. wszystkie inne — a więc wszelakie wnioski nie pasujące pod powyższe kategorie, poradniki, etc.

Jeśli ród wyraża chęć posiadania własnego działu na forum Księstwa, należy upewnić się, iż posiada on więcej niż pięć osób w swoim składzie — do tej pory może obradować drogami prywatnymi, np. Pocztą Konną. Wszelkie sprawy związane z rodami będą rozpatrywane przez urzędników Dworu Książęcego.

WNIOSKI O REJESTRACJĘ RODU

Każdy wniosek o rejestrację rodu, wniesiony w odpowiednim wątku, winien zawierać następujące elementy:
  1. nazwę rodu
  2. personalia oraz ID seniora rodu
  3. spis jego obecnych członków razem z ich relacjami rodzinnymi
  4. potwierdzenie przelewu w wysokości 10 000 lt na rzecz Dworu Książęcego w celu utworzenia instytucji rodowej
  5. miasto, w którym znajduje się siedziba rodu

10 000 LT ZA INSTYTUCJĘ? SERIO?

Jak mówi art. 5 ust. 3 powoływanej ustawy:

Jeśli członkowie rodu nie znajdą funduszy na zarejestrowanie rodu, mogą złożyć wniosek o emisję znaczka o tematyce związanej z rodem, z którego dochód w pierwszej kolejności zostanie przeznaczony na opłatę rejestracyjną.

A W SUMIE PO CO TA REJESTRACJA?

For fun. A tak na serio — rody zyskują wtedy między innymi ochronę nazwiska, jak też i takie przywileje jak: herb rodowy, siedzibę rodu (lenno) oraz przydomek.

MAM INNE PYTANIA…

Zachęcam do zadawania pytań, chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Polecam jednakże uprzednio zapoznać się z ustawą o rodach, linkowaną na początku tego postu. Ona najjaśniej chyba wszystko określa i może pomóc.
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Re: Dla petentów i zainteresowanych

Postprzez Alexander White 31 paź 2015, o 23:29

Czy ród musi zarejestrować senior?
Obrazek
(-)Alexander White

Postprzez Karolina 31 paź 2015, o 23:31

Jak ustaliliśmy na IRCu…
Ród, może zarejestrować senior lub dowolny członek rodu posiadający upoważnienie seniora.
Karolina Aleksandra

Królowa Seniorka Dreamlandu, Królowa Matka Elderlandu, Diuczessa-Wspomożycielka Sarmacji, diuczessa Heidesheim, markiza Vankinner, baronessa Sarmacji, honorowa obywatelka Królestwa Teutonii, Rzeczpospolitej Sclavińskiej, Gellonii i Starosarmacji
Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hugo 2 lis 2015, o 13:35

A to dobre, ja nic nie ustalałem na IRCu... :)
Ustawa o rodach Księstwa Sarmacji - art. 4 ust. 1 o tym właśnie stanowi
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Karolina 2 lis 2015, o 17:15

Oczywiście, chodziło o to, że na IRCu ustaliliśmy, że w ustawie o rodach jest ustęp cytowany przeze mnie. Skrót myślowy.
Karolina Aleksandra

Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez RCA 3 lis 2015, o 10:56

Jaśnie Oświecona Diuczesso,

szalenie mnie zaintrygował ten bonus związany z rejestracją rodu:
herb lodowy

chciałbym poprosić o garść informacji, które pozwolą mi zwizualizować sobie ów bonus. Szczerze przyznam, że nawet jak zablokuję sprośne myśli to wciąż w mojej głowie roi się od wielu możliwych wariacji tej niespodzianki.

Uszanowanie,

Postprzez piwniczak 3 lis 2015, o 11:57

Bez szału, ale zawsze to fajny dodatek.
Obrazek
(—) diuk Krzysztof Czuguł-Chan
II Diuk Duppy, Kasztelan Czarnoleski, Pierwszy Bard Gellonii i Starosarmacji, Jaśniejąca Jurta Czarnolasu, Senator.
Książę Nowego Słońca Stowarzyszenia Błękitnej Łuny

Obrazek
Naczelna Izba Architektury
Starosarmacja
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Karolina 3 lis 2015, o 22:13

Sławetny Baronecie,

naturalnie, to literówka. Zaraz poprawię. Aczkolwiek powinien się baronet cieszyć, że miał Sławetny luksus pozbycia się sprośnych myśli — weszłam w ten wątek tuż przed zajęciami i spędziłam bite 90 minut chichocząc w zeszyt, ku zdumieniu prowadzącego.
Karolina Aleksandra

Karolina
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary

Powrót do Archiwum