Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Wniosek o pozwolenie na wykonanie herbu KSP

Re: Wniosek o pozwolenie na wykonanie herbu KSP

Postprzez Hoenhaim 10 wrz 2016, o 13:55

Irmi napisał(a):Baza 12 grupy i Czarnolas prosze zostawić mi

Tak czy inaczej poruszyłem ten temat który był nieaktywny od lipca, zresztą i tak potrzebowaliście nowych pomysłów. Jak współpraca to razem.
David kaw. de Hoenhaim

Postprzez Irmi 10 wrz 2016, o 13:58

Szeregowy,

Przeczytałam i odpisałam w wątku. Temat był nieaktywny gdyż mnóstwo było realnych spraw do ogarniecia a ja nie mam tak czasu aby siedzieć na Sarmacji 24/7. Na ten moment są różnorakie uroczystości. Zajmę sie tym wszystkim już po naszych uroczystościach na poważnie. Dziękuje za okazaną pomoc.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hoenhaim 10 wrz 2016, o 14:04

Irmi napisał(a):Szeregowy,

Przeczytałam i odpisałam w wątku. Temat był nieaktywny gdyż mnóstwo było realnych spraw do ogarniecia a ja nie mam tak czasu aby siedzieć na Sarmacji 24/7. Na ten moment są różnorakie uroczystości. Zajmę sie tym wszystkim już po naszych uroczystościach na poważnie. Dziękuje za okazaną pomoc.

Tymczasem uważam że temat jest na ukończeniu ciut dalej niż w 3/4 :) Wrócimy do wszystkiego po uroczystościach. Wiem, że męczę ale najpierw praca później przyjemności dlatego skupiam się na pracy dla KSP dopiero później wykonuję loty treningowe.
David kaw. de Hoenhaim

Postprzez Irmi 10 wrz 2016, o 14:05

Ale ja nic nie mówię.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Hoenhaim 10 wrz 2016, o 15:17

Wiem, ja tylko mówię, że zaszliśmy naprawdę bardzo daleko.
David kaw. de Hoenhaim

Postprzez Hetman_Gotfryd 10 wrz 2016, o 21:35

W waszym przypadku powinno być raczej, że polecieliście naprawdę wysoko :D
I sporo kwestii związanych z lotnictwem ruszyło jak z kopyta...
Zrobicie w pierwszej kolejności ten znak/herb dla KSP a potem zdecydujemy gdzie go umieścicie na samolotach. Czy to będzie bok samolotu czy płaty ogon samoloty, a jak w przypadku transportowych i śmigłowców? czy ta sama lokalizacja czy szukanie innego miejsca ? Może jakieś zdjęcie do podglądu; przyznam się że kiedyś sklejałem samoloty ale to inna bajka. Zatem jakieś tam obraz mam tego wyglądu kamuflażu i oznaczenia samolotu...
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Hoenhaim 11 wrz 2016, o 12:56

Salut!

Tak jest, Panie generale! Zrobimy jak Pan rozkazał! Przy okazji prześledziłem oznaczenia międzynarodowe samolotów wojskowych i zapoznałem się z nimi, niestety różne kraje posiadają różne sposoby oznaczeń, niemniej sposób odczytu jest identyczny, dlatego też wybrałem najłatwiejszy i najładniejszy ze wzorów oznaczeń:

Obrazek

1. Oznaczenie przynależności do miejscowości/bazy - Kod lotniska.
W Sarmacji wyglądałoby to tak: FE (Fer), CZ (Czarnolas), PU (Punta), AN (Anheim) - Pod uwagę brane tylko bazy lotnicze.

Typ pojazdu
Jeśli poniżej ogona lub skrzydeł jest przykładowe oznaczenie: VCZ-528- litera "V" wskazuje na zdolność do pionowego startu i lądowania.

Element oznaczający typ pojazdu nie jest używany we wszystkich typach maszyn (na przykład w większości samolotów bez zmiennej geometrii skrzydeł).

D: Segment Kontrolny UAV-u (który nie jest samolotem, ale naziemnym wyposażeniem sterującym)
G: Szybowiec (Glider)
H: Helikopter (Helicopter)
Q: UAV (Bezzałogowy Aparat Latający)
S: Samolot kosmiczny (Spaceplane)
V: VTOL/STOL (Pionowy Start i Lądowanie / Krótki Start i Lądowanie)
Z: Lżejsze od powietrza (Lighter-than-air)

2. Przeznaczenie samolotu- Misja podstawowa:
A: Samolot szturmowy (Ground attack)
B: Samolot bombowy (Bomber)
C: Samolot transportowy (Cargo aircraft)
E: Samolot ze specjalnymi urządzeniami elektronicznymi (Electronic warfare)
F: Samolot myśliwski (Fighter)
K: Powietrzny tankowiec (Tanker)
L: Wyposażony w laser (Laser-Equipped)
O: Samolot obserwacyjny (Observation)
P: Morski samolot patrolowy (Maritime patrol)
R: Samolot rozpoznawczy (Reconnaissance)
S: Samolot do zwalczania okrętów podwodnych (Anti-submarine warfare)
T: Samolot szkolno-treningowy (Trainer)
U: Użytkowy (Utility)
X: Do badań specjalnych (X-plane)

3. Przeznaczenie samolotu- Misja dodatkowa:
A: Samolot szturmowy (Ground attack)
C: Samolot transportowy (Cargo aircraft)
D: Jednostka sterująca pojazdami bezzałogowymi (Drone director)
E: Samolot ze specjalnymi urządzeniami elektronicznymi (Electronic warfare)
F: Samolot myśliwski (Fighter)
H: SAR (Search and rescue, MEDEVAC)
K: Powietrzny tankowiec (Tanker)
L: Wyposażony do działań w niskich temperaturach (cold weather operations)
M: Wielozadaniowy (Multi-mission)
O: Samolot obserwacyjny (Observation)
Q: Pojazd bezzałogowy (Unmanned drone)
R: Samolot rozpoznawczy (Reconnaissance)
S: Samolot do zwalczania okrętów podwodnych (Anti-submarine warfare)
T: Samolot szkolno-treningowy (Trainer)
U: Użytkowy (Utility)
V: Transport personelu (Staff transport)
W: Zwiad meteorologiczny (Weather reconnaissance)

4. Numer seryjny samolotu. Na stateczniku F-15 widzimy 5 cyfr, wiemy że potrzeba nam 6. W przypadku gdy mamy 2 małe cyfry pod kodem lotniska, a następnie 3 większe, prawdopobnie zostało opuszczone jedno 0 (zero). Rok zamówienia 1978, numer kontraktu 528. Żeby utrzymać schemat numerowania dodajemy 0 przed numerem kontraktu, co sprawia, że tak na prawdę pozostaje ten sam - 0528. I mamy reg 78-0528.

Widzimy na stateczniku jeden 5-cyfrowy numer. 90003. W przypadku maszyn pasażerskich, transportowych, cystern itp. często pomija się pierwszą cyfrę symbolizującą rok! Przykładowo samolot został zamówiony w 1999 roku, numer kontraktu to 3 (w wersji 4-cyfrowej 0003), stąd reg 99-0003. Niestety w przypadku maszyn z 5-cyfrowymi numerami na statecznikach trzeba się trochę namyślić.

5. W tym miejscu oznaczenie graficzne jednostki do której przynależy samolot, w przypadku Sarmacji: 12 Grupa Myśliwska lub 122 Dywizjon Myśliwski (tego właśnie nie jestem pewien czy pierwsze czy drugie :/ ale strzelam że to pierwsze jako ogólna całość).

6. W tym miejscu znak lotnictwa wojskowego (KSP), jako graficzny symbol przynależności państwowej statku powietrznego. Przykład. Nad tym znakiem wraz z major de Ruth y Thorn pracujemy.

A więc na zdjęciu widzimy: Myśliwiec szturmowy F-15 o roku produkcji 1978 oraz numerze kontraktu 528 Armii Stanów Zjednoczonych. Niestety nie znam rozwinięcia kodów przynależności do baz, być może jest to fikcyjny kod. Niemniej jednak tak właśnie powinno to wyglądać.
David kaw. de Hoenhaim

Postprzez Hetman_Gotfryd 14 wrz 2016, o 15:25

Jak nam wiadomo taki znak istnienie tylko go nie mamy; trzeba ten temat z Marszałkiem poruszyć :)
Zatem tak znak ma powstać i może w wersji o obniżonej rozpoznawalności ? jak się na takie rozwiązanie zapatrujecie...
Teraz tak co do konkretnego przykładu tu pokazanego ZOSTAWIŁ bym tak :
1 Oznaczenie przynależności do miejscowości/bazy - Kod lotniska.
2 Przeznaczenie samolotu- Misja podstawowa
3 Przeznaczenie samolotu- Misja dodatkowa
4 W tym miejscu oznaczenie graficzne jednostki do której przynależy samolot
5 W tym miejscu znak lotnictwa wojskowego (KSP), jako graficzny symbol przynależności państwowej statku powietrznego
O tyle o ile nr 1-2-3-4 zostały by na ogonie/sterze
To co do 5 to skamłania się na kocówki skrzydła i na wysokości kabiny pilota
Teraz pytanie zasadnicze czy da się to zrobić ? oraz czy ma pan do tego zacięcie by na wszystkich maszynach to nanosić ?
Bo jak nie to szukamy dalej innych rozwiązań; czyli zmieszamy ilość oznaczeń (rezygnacja z nr4 )
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Hoenhaim 14 wrz 2016, o 18:18

Sławomir napisał(a):Jak nam wiadomo taki znak istnienie tylko go nie mamy; trzeba ten temat z Marszałkiem poruszyć :)
Zatem tak znak ma powstać i może w wersji o obniżonej rozpoznawalności ? jak się na takie rozwiązanie zapatrujecie...
Teraz tak co do konkretnego przykładu tu pokazanego ZOSTAWIŁ bym tak :
1 Oznaczenie przynależności do miejscowości/bazy - Kod lotniska.
2 Przeznaczenie samolotu- Misja podstawowa
3 Przeznaczenie samolotu- Misja dodatkowa
4 W tym miejscu oznaczenie graficzne jednostki do której przynależy samolot
5 W tym miejscu znak lotnictwa wojskowego (KSP), jako graficzny symbol przynależności państwowej statku powietrznego
O tyle o ile nr 1-2-3-4 zostały by na ogonie/sterze
To co do 5 to skamłania się na kocówki skrzydła i na wysokości kabiny pilota
Teraz pytanie zasadnicze czy da się to zrobić ? oraz czy ma pan do tego zacięcie by na wszystkich maszynach to nanosić ?
Bo jak nie to szukamy dalej innych rozwiązań; czyli zmieszamy ilość oznaczeń (rezygnacja z nr4 )

Salut!
Jeśli chodzi o oznaczenie KSP to my z ppłk de Ruth y Thorn już mamy, informacje takie o odpowiednim znaku otrzymałem od poprzedniego Hetmana który przesłał mi ten znak. Obecnie pozostaje przerobić go na .svg a później na .obj (niestety takie wymagania aby można było grafikę nakładać na samolot, to samo tyczy się oznaczeń jednostek i wszelkich innych grafik).

Z propozycjami pana Generała zgadzam się, chociaż jeśli mamy nr 1 czyli oznaczenie bazy-kod lotniska to może odpuśćmy sobie nr 4? To jedynie graficzne nieobowiązkowe oznaczenie. Można ale nie trzeba- zostawiam to do decyzji dowództwa. Problemu nie będzie, wszystko zrobię na spokojnie z przyjemnością. Najważniejszym celem na chwilę obecną jest to, aby przyszło więcej pilotów do KSP.
David kaw. de Hoenhaim

Postprzez Hetman_Gotfryd 14 wrz 2016, o 19:28

Dobra z mojej strony spoko odpuszczamy nr 4 i spoko
Reszta już ustalona, teraz tylko trzeba wam więcej rekrutów do KSP
Warto by o tym z szefem WKU pogadać...pani Pułkownik zdanie jest dla pani :D
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu