Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Aktualizacja i propozycja modernizacji oraz zakupu samolotów

Moderatorzy: Książęca Żandarmeria Wojskowa, Wojska Bojowe

Re: Aktualizacja i propozycja modernizacji oraz zakupu samol

Postprzez Hoenhaim 28 sie 2016, o 11:19

Salut!
Mogę zaoferować trzy tankowce powietrzne: A330 oraz C-137 i IŁ-78M Midas (Specjalnie dostosuję ten rosyjski piękny IŁ do tankowania w powietrzu.
Jeśli chodzi o bombowce czy myśliwce to podane przeze mnie modele są bardziej do długodystansowych misji. Wobec tego uprzejmie proszę aby dowództwo poświęciło trochę czasu i samo zaproponowało oficjalną listę samolotów (nawet tych których ja nie wymieniłem) - od tego jestem, żeby się do dowództwa rozkazów dostosować. Znając swój server to pewnie większość wszystkich samolotów począwszy od pierwszej wojny światowej skończywszy na czasach współczesnych-posiadam. Jeśli natomiast jakiegoś modelu nie posiadam to będę zobowiązany go zdobyć lub zbudować, swoimi propozycjami nie wiążę rąk dowództwu. Wobec tego uprzejmie proszę dowództwo o przedstawienie oficjalnej listy:
a)Myśliwców wielozadaniowych do dłuższych misji (te z ostatniej listy proponuję)
b)Myśliwców bez względu na generację (do standardowych misji czy treningów)
c)Bombowców o zwiększonej ładowności (te z ostatniej listy proponuję)
d)Bombowców o zwykłym udźwigu (do standardowych misji czy treningów)
e)Helikopterów bojowych oraz transportowych
f)Szpiegowskich
g)Transportowych (także z możliwością zrzucania bomb)

W tej sprawie skontaktuję się z dowództwem i jeśli zajdzie taka potrzeba służę prezentacją każdego modelu oraz pomocą w decyzji.
David kaw. de Hoenhaim

Postprzez Irmi 28 sie 2016, o 17:06

Salut,

Żeby nie było ze nic nie robię, to przeczytałam wypowiedź szeregowego i podaje te samoloty które wg mnie powinny się znaleźć. Jeśli Generał będzie miał czas to pewnie da swoje.

a)Myśliwców wielozadaniowych do dłuższych misji F-16C Fighting Falcon, SU-33 VMF, i ewentualnie mozemy wziąć F-22
b)Myśliwców bez względu na generację : SU37, SU47, WF-04LJ
c) Bombowców o zwiększonej ładowności : STB Superbomber MK2 , B-70A Valkyrie, B-70B Valkyrie,
Bombowców o zwykłym udźwigu: Vickers Valiant B1, Avro Vulcan B2A
Helikoptery nie wiem jakie
Transportowce trzeba wybrać takie które będą w stanie unieść wielkie maszyny które ewentualnie byłyby potrzebne do transportu
Dałabym również drona myśliwskiego w razie czego zdolnego do patrolowania terenu i w razie czego powiadamiania nas o ewentualnym zagrożeniu.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hoenhaim 28 sie 2016, o 17:32

Irmi napisał(a):Salut,

Żeby nie było ze nic nie robię, to przeczytałam wypowiedź szeregowego i podaje te samoloty które wg mnie powinny się znaleźć. Jeśli Generał będzie miał czas to pewnie da swoje.

a)Myśliwców wielozadaniowych do dłuższych misji F-16C Fighting Falcon, SU-33 VMF, i ewentualnie mozemy wziąć F-22
b)Myśliwców bez względu na generację : SU37, SU47, WF-04LJ
c) Bombowców o zwiększonej ładowności : STB Superbomber MK2 , B-70A Valkyrie, B-70B Valkyrie,
Bombowców o zwykłym udźwigu: Vickers Valiant B1, Avro Vulcan B2A
Helikoptery nie wiem jakie
Transportowce trzeba wybrać takie które będą w stanie unieść wielkie maszyny które ewentualnie byłyby potrzebne do transportu
Dałabym również drona myśliwskiego w razie czego zdolnego do patrolowania terenu i w razie czego powiadamiania nas o ewentualnym zagrożeniu.

Uważam, że jak na instytucję o tak potężnym charakterze, jakim jest KSZ - wybór jest zbyt bardzo skromny.
Zmuszony jestem jednak zwrócić uwagę na to, że wszystkie wybrane samoloty pochodzą z listy przedstawionej przeze mnie, co w przypadku punktów b oraz d tak nie powinno być (w tych punktach dowództwo ma wybrać modele obojętnie jakie, których nie przedstawiłem na swojej liście). Natomiast jeśli chodzi o punkty a oraz c to wybór z listy powinien być nader wystarczający.
Skontaktuję się z dowództwem w tej sprawie.
David kaw. de Hoenhaim

Postprzez Irmi 28 sie 2016, o 21:27

Salut,
Panie Generale w dobie ustaleń z szeregowym Hoenhaim wybraliśmy samoloty. Oto one
A) Myśliwce wielozadaniowe o zwiększonym udźwigu uzbrojenia (do dłuższych i trudniejszych misji)
-SU-32
-SU-33
-SU-37
-SU-47
-F-16C Fighting Falcon
-F-15K Slam Eagle 21:53
B) Myśliwce
-F/A-18D
-S-38D
-F-35B
-F/A-18FNC
-F-22N
C) Bombowce wielozadaniowe o zwiększonym udźwigu uzbrojenia (do dłuższych i trudniejszych misji)
-B-1R Lancer
-B-2A Spirit
-Avro Vulcan B2A
-B70A Valkyrie
-STB-Superbomber/Stratobomber
D) Bombowce
Do decyzji Pana generała!
E) Helikoptery bojowe oraz transportowe
-Agusta A129 Bojowy
-MI-24 Bojowy
-Whispercraft/s Bojowy
-RAH-66 Bojowy
-OH-58D Bojowy
-AH-64D Bojowy
-MH-53 Transportowo-szkoleniowy
-HH-49 Transportowo-szkoleniowy
F) Samoloty wywiadowcze
-E-3 AWACS
-E-2R Hawkeye
-RQ-1L Predator (dron wywiadowczy)
-E737 Peace-eye
-MQ-92L Reaper (dron bojowo-wywiadowczy)
G) Samoloty transportowe
-A400M
-C-130
-B-130 (z możliwością wykorzystania jako bombowca)
-AN-225 (najwiekszy transportowiec v-świata)
-C-17 Globemaster III
-C-5M
H) Tankowce powietrzne
-A330
-C-137
-IŁ-78M Midas

Dodatkowo pojawia się pytanie o samoloty które są w stanie tankować w powietrzu oraz prosimy aby to Generał wybrał bombowce. Jesli Generał zechce możemy wspólnie je wybrać.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Postprzez Hoenhaim 28 sie 2016, o 21:50

Salut!
Potwierdzam wspólny wkład w wybór najodpowiedniejszych modeli samolotów do służby w KSP

Irmi napisał(a):Dodatkowo pojawia się pytanie o samoloty które są w stanie tankować w powietrzu oraz prosimy aby to Generał wybrał bombowce. Jesli Generał zechce możemy wspólnie je wybrać.

Bardzo dobre pytanie! Biorąc pod uwagę ogrom samolotów, którymi dysponuję jedyny model który udało mi się odkryć, że jest w stanie tankować w powietrzu to model z punktu b): F/A-18D. Na chwilę obecną jest to niestety tylko jedyny taki model który wiem, że może tankować (nigdy nie próbowałem tankować w powietrzu- jest to jedynie możliwe na serverze z udziałem drugiej osoby). Z pewnością we współpracy z osobami które znam, pojawi się takich modeli więcej- w przyszłości.
David kaw. de Hoenhaim

Postprzez Irmi 8 wrz 2016, o 20:48

Salut!

Od jakiegoś czasu debatujemy wraz z szeregowym de Hoenhaim na temat malowania samolotów. Mam takie pytania. Czy wykonując malowanie godła KSZ na samolotach możliwe jest nanoszenie godła w taki sposób, aby owe godło zajmowało cały ogon samolotu wraz z sterem, przy czym na sterze jako elemencie ruchomym byłaby namalowana odpowiednia część godła? Dotychczas dostrzegam nakładanie godła KSZ tylko na ogon/skrzydła samolotu z pominięciem steru/lotek. Czy możliwe jest uzasadnienie takiego, a nie innego wykonywania malowania? Czy malowanie na lotkach/sterze ma jakikolwiek wpływ na samolot?
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Postprzez Hoenhaim 8 wrz 2016, o 21:30

Salut!

Pytanie zostało zadane w odpowiednim przedziale czasowym! Zaraz odpowiem dlaczego. Otóż od samego początku przygody z pracą graficzną nad samolotami sposób malowania o który pani pyta, major de Ruth y Thorn czyli malowanie całości godła na ogonie samolotu, w tym także na lotki i ster spędzał mi sen z powiek. Samo malowanie godła KSZ na jakiejkolwiek części samolotu nie sprawiało mi problemu, ale gdy przyszło malować na ELEMENTACH RUCHOMYCH schody zaczynały się pod górkę. Tak czy inaczej była to kwestia czasu, kiedy problem zostanie rozwiązany, udało mi się to dopiero wczoraj kiedy pracowałem nad samolotem czwartej generacji F-22.
Dowód, który pragnę zaprezentować:
David kaw. de Hoenhaim

Postprzez Hoenhaim 9 wrz 2016, o 18:10

Czy wobec powyższego na wszystkich samolotach godło KSZ ma zostać poprawione? Czy rzeczywiście zależy nam na eksponowaniu naszego logo na całym ogonie czy też zależy nam na kamuflażu?
David kaw. de Hoenhaim

Postprzez Julian FER 9 wrz 2016, o 18:55

Hoenhaim napisał(a):Czy wobec powyższego na wszystkich samolotach godło KSZ ma zostać poprawione? Czy rzeczywiście zależy nam na eksponowaniu naszego logo na całym ogonie czy też zależy nam na kamuflażu?

Nie można tego pogodzić ;)

(-) szer. Julian Fer at Atera
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hoenhaim 9 wrz 2016, o 19:32

Salut!
Dlatego też należy zdecydować. Najlepszą możliwością jest to co teraz wykorzystujemy, czyli doskonale maskowanie samolotu od spodu (kamuflaż niebieski aby nie było widać z ziemi), natomiast górna część jest bez znaczenia, gdyż jak samolot zostanie namierzony radarowo to żadne godło ani nie pomoże, ani nie zaszkodzi. Dlatego też poruszam ten temat, bo jak dla mnie godło KSZ na ogonie i sterze samolotu po tym co napisałem wyżej ma charakter jedynie estetyczny. Poza tym, na filmie doskonale widać, że np F-22 ma ogony pochyłe, wiec godło pod pewnymi kątami może być trudne do zauważenia. Uważam, że bardzo ważną rzeczą jest podjęcie decyzji w jakich miejscach ma być nakładane godło KSZ/znak KSP, oraz w jakiej wielkości.
David kaw. de Hoenhaim

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Administracja Wojskowa