Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Koncepcja rozwoju KSZ

Moderatorzy: Wojska Bojowe, Książęca Żandarmeria Wojskowa

Koncepcja rozwoju KSZ

Postprzez Hetman.Jack 27 wrz 2016, o 21:27

Szanowni żołnierze jako Hetman Wielki KS pragnę przedstawić Wam koncepcję rozwoju KSZ w odniesieniu do tworzenia Baz Wojskowych.

Pierwszym moim założeniem jest to aby każdy żołnierz KSZ był za coś odpowiedzialny czyli był dowódcą struktury (w zależności od stopnia wojskowego)
Szeregowi - dowodzą od plutonami (równorzednymi)
Kaprale dowodzą - kompaniami
Sierżanci i chorążowie - batalionami
oficerowie do kapitana - pułkami
majorowie do pułkowników - brygadami
Generałowie powyżej
Oczywiście jest to wykaz wzorcowy lecz zawsze istnieje możliwość zastosowania wyjątku polegającego na powierzeniu danej struktury komuś młodszemu stopniem (tzw potrzeby KSZ).

Koncepcja ta ma na celu aktywizację wszystkich zołnierzy KSZ, w tej chwili to wygląda w tem sposób, że szeregowi, i podoficerowie nie mają co robić bo im nikt nie wydaje rozkazów. Natomiast dowódcy nie wiedzą co tym biednym zołnierzom wymyslać. Dlatego kazdy będzie tworzył narrację (oczywiście w granicach rozsądku).
Jedyna zasada polega na tym, że w ramach brygady istnieje spójność narracji. NIE PISZEMY o okrętach w batalionie czołgów. Za to jest odpowiedzialny dowódca Bazy.

Kolejna zasada tworzenia Bazy jest taka. Mamy tyle struktur ile jest zołnierzy plus 2-3 stricte narracyjne potrzebne do narracyjnego funkcjonowania danej Bazy. Jestem skłonny administracyjnie tworzyć i likwidować etaty. I tak mam przej... więc jedna robota dodatkowa mnie nie zabije :-)

Dowódca Wojsk Bojowych pozostanie bez zmian i będą mu podlegli dowódcy baz, którzy będa jednocześnie dowódcami najwyższej struktury w Bazie.
Struktura nie musi być taka sama.
Ponieważ tworzymy bazy specjalistyczne staramy się odchodzić od numeracji struktur (chyba, ze jest to nazwa historyczna) wyjatkiem bedzie sytuacja kiedy są np 2 kompanie saperów (chociaż nie jest to potrzebne ale może się zdarzyc)

Każda strukturę zatwierdzam osobiście po analizie z Dowódca Wojsk Bojowych oraz Szefem Administracji. Projekt przygotowuje dowodca Bazy wytypowany przez Dowódcę Wojsk Bojowych.

Dowódca Bazy przygotowuje strukturę oraz propozycję obsadzenia stanowisk w Bazie (sam przeprowadza rozmowy z zołnierzami tzw casting)

W razie pytań śmiało.
Koncepcja nie jest ostateczna w szczegółach i dopuszczam możliwość zmian lecz zarys główny jest niezmienny.
Jack diuk von Horn
już nikt

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę...
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Żołnierz Książęcych Sił Zbrojnych

Re: Koncepcja rozwoju KSZ

Postprzez Paulus Buddus 27 wrz 2016, o 22:01

To ja bym chciał stworzyć bazę w Baridasie - może być piechota z czołgami + dodatkowe jednostki wchodzę skłąd piechoty :D można?
Obrazek
Paulus Buddus h. Szczerbiec z historycznego rodu Elijczyków

Hrabia Urodzaju
Trybunał Koronny
Królestwo Baridasu

Postprzez Julian FER 28 wrz 2016, o 17:04

Panie Generale!

Przedstawiona koncepcja jest naprawdę fajna i godna wprowadzenia w życie. Chętnie zaczął bym dowodzenie od plutonu.

(-) st.szer. Julian Fer at Atera
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary

Postprzez Hetman.Jack 28 wrz 2016, o 17:38

Paulus Buddus napisał(a):To ja bym chciał stworzyć bazę w Baridasie - może być piechota z czołgami + dodatkowe jednostki wchodzę skłąd piechoty :D można?

Nie
Jack diuk von Horn
już nikt

Postprzez Laurencjusz 28 wrz 2016, o 20:01

Panie Generale!

Przedstawiona koncepcja wieloszczeblowego systemu dowodzenia jest bardzo ciekawym pomysłem. Osobiście zachecam żołnierzy do przedstawiania różnych działań w obrębie jednostki. Przekazanie dowodzenia pododdziałami i oddziałami mam nadzieję, że jeszcze zwiększy aktywność żołnierzy.

(-) mjr Laurencjusz MaHi at Atera
cz.p.o Dowódca 1.GRO
Królestwo Baridasu
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Daniel Günther 2 paź 2016, o 14:32

Panie Generale
Podoba mi się pomysł wydaje mi się zwiększy to aktywność wśród żołnierzy. Sprawi, że nowi żołnierze tacy np. jak ja staną się bardziej odpowiedzialny za działania i zmotywują się do pracy, podobnie jak dla osób z wyższymi oficerskimi stopniami. Uważam, że urozmaici to bardzo KSZ i jej działalność narracyjną.

(-) szer. Daniel Günther
Obrazek
Kasztelan Almery
Prezes Baridas Oilwell Varco
Szeregowy KSZ
Komandos, 1 Grodziski Pułku Straży Przybocznej

Postprzez Hoenhaim 2 paź 2016, o 17:35

Bardzo fajny pomysł, ale także bardzo duża odpowiedzialność! Ale stawia to KSZ na bardzo wysokim poziomie!
David kaw. de Hoenhaim

Postprzez Hetman_Gotfryd 5 paź 2016, o 14:31

Zarys główny jest mi znany od dawna i w pełni akceptowalny. Teraz czekamy na pomysły naszych podwładnych, co oni na to jak się zapatrują na takie obowiązki.
Gotfryd Slavik diuk de Ruth
HETMAN WIELKI KSZ
h.Czarna Lilia
Palatyn Ruhnhoff
Diuk Kamiennego Brzegu
Rektor Teutońskiego Instytutu Historii
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Dobry Obywatel

Postprzez Hetman.Jack 5 paź 2016, o 16:12

Niedługo przedstawię modelową Bazę, która będzie posiadała nazwy wzorcowe (czyli tworzymy własne nazwy).
Jack diuk von Horn
już nikt

Postprzez Irmi 5 paź 2016, o 19:32

Salut

Dla mnie koncepcja i wizja rozwoju KSZ jest w pełni klarowna i zrozumiała. Spowoduje to znaczny wzrost prestiżu naszych Sił Zbrojnych jak i wzmożonej pracy. Czekam na dalsze koncepcje.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Następna strona

Powrót do Inne Sprawy