Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

SN/KK/4/2011 - Jasiński vs. Yaraeh

Re: SN/KK/4/2011 - Jasiński vs. Yaraeh

Postprzez Adi1992 12 lip 2011, o 21:08

Wysoki Sądzie!

Zgodnie z art. 6 ust. 8 Kodeksu Sprawiedliwości z dnia 26 października 2010 z późniejszymi zmianami rozprawa nie powinna trwać dłużej niż 30 dni. 15 lipca 2011r. minie 30 dni od otwarcia przewodu sądowego w związku z tym do tego dnia musi zostać ogłoszony wyrok. Jeśli chodzi o moje stanowisko to dalej je podtrzymuje. Chcę dalej ukarania Oskarżonego ponieważ mnie publicznie ośmieszył i znieważył umieszczając to zdjęcie.
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Adi1992

Postprzez kaxiu 2 sie 2011, o 16:56

Wysoki Sądzie,
Jako, że mój mandant został wydalony z KS - wnoszę o umorzenie sprawy.
Wojciech Hergemon
Miejsce pobytu: Bieszczady.

Dobrym gospodarzem jest nie ten, kto w rok garścią zboża zapełni spichlerz, lecz ten, kto w rok garścią monet zapełni skarbiec ~John Keynes

Dajcie biednemu worek złota, a nabawi się przepukliny, dajcie bogatemu, a gospodarka rozkwitnie ~John Keynes
Królestwo Teutonii
Dobry Obywatel

Postprzez Hugo 19 sie 2011, o 07:33

Srebrny Róg, dnia 19 sierpnia 2011 r.

Zarządzenie Prezesa Sądu Najwyższego

Na podstawie art. 4 ust. 2 pkt 2 w zw. z art. 7 ust. 1 Ustawy Sejmu nr 115 z dnia 26 paździenika 2010 r. Kodeks Sprawiedliwości (ze zmianami) postanawia się:
1. Odwołać SSN Filipa kaw. de Wieniawę z ze składu orzekającego w sprawie SN/KK/4/2011.
2. Powołać do składu orzekającego w sprawie SN/KK/4/2011 SSN Jacka diuka Koraba i powierzyć mu funkcję przewodniczącego składu.

(-)
Prezes Sądu Najwyższego
Tomasz Ivo Hugo
Książę Senior, król-senior Baridasu
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez A0014 19 sie 2011, o 09:06

Srebrny Róg, dnia 19 sierpnia 2011r.
SN/KK/4/2011

WYROK

w imieniu Księstwa Sarmacji

Sąd Najwyższy w składzie:
Jack diuk Korab-Przewodniczący Składu
PSN Tomasz Hugo bnt Pac

po rozpoznaniu sprawy z oskarżenia prywatnego reprezentowanego przez Adriana Jasińskiego (AB531) przeciwko przeciwko Obyw. Rooshoffemu bar. Byczqowi (A8770) oskarżonemu o przestępstwo z art.43 ust.1 pkt 3 "pomawianie innej osoby o takie postępowanie lub właściwości, które mogą ją poniżyć w oczach opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do określonej działalności, stanowiska lub zawodu," oraz z art.43 ust.1 pkt 4 " publiczne znieważanie innej osoby," uznaje go WINNYM zarzuconego mu czynu oraz wymierza karę 1 miesiąca więzienia oraz nakazuje mu wypłacenie poszkodowanemu Adrianowi Jasińskiemu (AB531) 15 000 libertów zadośćuczynienia.
Wykonanie kary więzienia odracza się do czasu powrotu Skazanego do Księstwa Sarmacji. Do wypłaty i egzekucji zadośćuczynienia uprawnia się prefekturę.

ORAZ
Sąd nakazuje zarchiwizowanie w niedostępnym dla opinii publicznym miejscu grafiki (http://www.sarmacja.org/strona,news,4761#0) z Bramy Sarmackiej.

UZASADNIENIE

Oskarżony na stronie głównej Księstwa Sarmacji umieścił fotografię przedstawiającą gołego mężczyznę leżącego na lub odbywającego stosunek płciowy z dmuchanym koniem. Oskarżony podpisał to zdjęcie danymi personalnymi oskarżyciela. Zdjęcie wraz z podpisem zostało umieszczone na stronie głównej Księstwa Sarmacji poprzez agregację Bramy Sarmackiej.

Sąd wziął pod uwagę czynniki takie jak prawdopodobny zamiary oskarżonego, możliwy odbiór opinii publicznej i samego oskarżyciela wraz z oceną szkodliwości czynu. Sąd postanowił orzec Karę w wysokości 1/3 górnego możliwego pułapu wyroku.
W ocenie sądu wskazany materiał dowodowy nie budzi wątpliwości. Wobec tego należało orzec jak w sentencji.
Od wyroku nie przysługuje środek odwoławczy.

(-)Jack diuk Korab - Przewodniczący Składu Orzekającego
(-)PSN Tomasz Hugo bnt Pac
(—) Misza Korab-Kaku
A0014
Królestwo Teutonii

Postprzez Adi1992 19 sie 2011, o 20:49

Wysoki Sądzie!

W związku z ogłoszonym wyrokiem korzystnym dla mnie należy wezwać Jego Książęcą Mość do uchylenia Postanowienia Księcia Sarmacji z dnia 27 lipca 2011r. w sprawie wydalenia cudzoziemca Rooshowego Byczqa w celu wpłacenia przez Oskarżonego zadośćuczynienia na moje konto. Należy także o wyroku powiadomić Oskarżonego w celu wykonania go.
Adi1992

Postprzez Hugo 19 sie 2011, o 21:56

Srebrny Róg, 19 sierpnia 2011 roku

sygn. akt: SN/KK/4/2011

POSTANOWIENIE

Sąd postanawia, na podstawie art. 8 ust. 1 Ustawy z dn. 26 października 2010 roku z późn. zm. ukarać Obyw. Adriana Jasińskiego (AB531) karą 14 dni więzienia oraz grzywną w wysokości 10000 lt, która będzie ściągana w miare posiadanych przez Ukaranego środków.

UZASADNIENIE

Panie Jasiński, Pana bezczelność sięgnęła w tej chwili zenitu. Myśli Pan, że może Pan sobie zgrywać Pana Oczywistość w Sądzie? Myśli Pan, że to zabawne? Że to dodaje Panu powagi? Że może Pan sobie pouczać Sąd co ma robić? Jeszcze zobowiązywać do wezwania KSIĘCIA, nakazanie Jemu, żeby coś zrobił?!

Sąd uznaje, że okoliczności te stanowią naruszenie porządku prowadzonego postępowania, wobec czego postanowienie o ukaraniu, jak i sankcja są uzasadnione.

Sąd dał już Panu dobrą radę - nie komentowania, ale Pan nie wyciągnął lekcji i sądził, że to dotyczyło tylko tamtego postanowienia. Owszem, wtedy tak, ale Sąd miał nadzieję, że będzie to zarówno lekcja, jak i porada na przyszłość. Widać dalej trzeba Pana nauczać.

Od postanowienia nie przysługuje środek odwoławczy.

(-)
Prezes Sądu Najwyższego
Tomasz Ivo Hugo
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Adi1992 19 sie 2011, o 22:15

Wysoki Sądzie!

Mam dwa pytania, do kiedy i na jakie konto mam wpłacić 10000 lt? i jakie będą konsekwencje, jeśli nie zapłacę tej kary?
Adi1992

Postprzez Hugo 22 sie 2011, o 18:47

Liberty należy przelać na rzecz Rządu Księstwa Sarmacji (w Złotej Wolności): http://beta.sarmacja.org/index.php?p=profil,2
W przypadku nie zapłacenia, zostanie uruchomiona egzekucja urzędowa.

Z poważaniem
(-)
Prezes Sądu Najwyższego
Tomasz Ivo Hugo
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Postprzez Adi1992 22 sie 2011, o 19:07

Wysoki Sądzie!

Ja nie mam tylu pieniędzy na koncie i nie mogę zapłacić. Mam pytanie, na czym będzie polegać egzekucja urzędowa, bo ja się tego obawiam?
Adi1992

Postprzez Hugo 22 sie 2011, o 20:10

Może Pan wpłacać w miarę napływu gotówki. Tak też będzie przebiegać egzekucja urzędowa. Koniec tematu, żadnych postów tutaj.

Z poważaniem
Tomasz Ivo Hugo
Królestwo Teutonii
Kościół Diuczej Wiary
Starosarmacja

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Archiwum wyroków