Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

JKW Piotr Mikołaj vs. Zielnyborska Plotkara

JKW Piotr Mikołaj vs. Zielnyborska Plotkara

Postprzez Helwetyk 19 wrz 2011, o 10:09

Na podstawie art. 47 ust. 4 Kodeksu Sprawiedliwości, w związku z naruszeniem moich dóbr osobistych w artykule „Kefas w ciąży z Karakakachananochanowem” zamieszczonym w Zielnyborskiej Plotkarze dnia 18 września 2011 r. (http://beta.sarmacja.org/index.php?p=herold,305,4) wnoszę o zasądzenie na moją rzecz 100 000 libertów:

10 000 libertów od p. Andrzeja kaw. Swarzewskiego oraz
90 000 libertów od p. Natalii Heleny bnt. Hergemon reprezentującej „Zielnyborską Plotkarę”.

Ponadto wnoszę o nakazanie przez Waszą Książęcą Mość opublikowania przeprosin w treści i formie określonej przez Waszą Książęcą Mość oraz nakazanie usunięcia artykułu z serwisu prasowego Księstwa Sarmacji.

* * *

Wasza Książęca Mość,

W zasadzie trudno jest mi w inkryminowanym, wyjątkowo pozbawionym dobrego smaku artykule, wskazać passus szczególnie zasługujący na odnotowanie. Operacja zmiany płci w dzieciństwie? Zajście w ciążę? Z ministrem własnego rządu? Załączona fotografia?

Całość publikacji, choć mającej charakter narracyjny, w jednoznaczny sposób narusza moją cześć, nazwisko oraz pseudonim, a gdyby doszukiwać się w nim — nomen omen — drugiego dna, przypisuje także moim rodzicom postępowanie zasługujące na szczególne potępienie.

Artykuł opatrzony jest informacją, iż został „zatwierdzony przez Baronetessę Redaktor Naczelną Natalię Helenę von Lichtestein-Hergemon”, wobec czego wnoszę o uznanie odpowiedzialności nie tylko autora, kaw. Swarzewskiego, ale również redaktor naczelnej.

Tak, jak w przypadku kaw. Swarzewskiego mogą go tłumaczyć wiek oraz stawianie pierwszych kroków na niwie publicystyki, tak niewątpliwie bnt. Hergemon — wielce doświadczona i zasłużona Sarmatka — musi sobie już zdawać w pełni sprawę z odpowiedzialności za słowo, zwłaszcza w kontekście wyroku z powództwa hr. Lipy.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
były funkcjonariusz publiczny
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Naczelna Izba Architektury

Re: JKW Piotr Mikołaj vs. Zielnyborska Plotkara

Postprzez imi 19 wrz 2011, o 20:56

Wysoki Sądzie!

Jako, że zostałem wymieniony w niesławnym tekście, szumnie nazywanym "artykułem" uznałem, że się wypowiem. Chciałbym poinformować, że mimo iż prawdopodobnie nie wstąpię na drogę sądową, to w pełni popieram wniosek Pokrzywdzonego. Uważam, że jest to atak na Radę Ministrów i zastanawiam się czy nie powstał on w intencji zemsty za wyroki wydane przez niezawisły Sąd na notorycznego kryminalistę i recydywistę, niejakiego Byczeq'a, którego z "redaktorka" Hergemon łączą więzy przyjaźni. Pokrzywdzony był w tych sprawach Pełnomocnikiem ofiar.

Jeżeli moja wypowiedź w tym wątku jest nie na miejscu, pokornie Wysoki Sąd przepraszam.
Ivo Karakachanow

Stały bywalec sklepów nocnych i restauracji dworcowych.
Renegat.

Obrazek

Postprzez Natalia Wittelsbach 19 wrz 2011, o 22:36

A ja pozwolę sobie dodać, że Panowie znacząco nadinterpretują całość artykułu. Po pierwsze, to nie ja go zamieściłam, tylko inny redaktor, ja go zatwierdziłam, bo zatwierdzam każdy tekst. Natomiast logami z rozmowy z Panem Swarzewskim mogę szybko rozwiać wszystkie powyższe zarzuty.

Pozdrawiam i wyrażam głęboki żal za powyższe stwierdzenia.
bnt Natalia Helena von Lichtenstein-Hergemon

Postprzez Andrzej Swarzewski 20 wrz 2011, o 06:05

Wysoki Sądzie,
Odnośnie wniosku wypowiem się, gdy Wysoki Sąd pozwoli jednakże odnośnie wypowiedzi Pana Karakachanowa (dobrze napisałem?) chciałbym się ustosunkować już teraz.
imi napisał(a):Uważam, że jest to atak na Radę Ministrów

Jeśli już był to "atak" to dlaczego na radę ministrów? W Sarmacji każdy kimś jest, czyli jakby ten artykuł był o jakimś redaktorze jakiejś gazety to byłby atak na prasę i piśmiennictwo Sarmacji?
imi napisał(a):i zastanawiam się czy nie powstał on w intencji zemsty za wyroki wydane przez niezawisły Sąd na notorycznego kryminalistę i recydywistę, niejakiego Byczeq'a, którego z "redaktorka" Hergemon łączą więzy przyjaźni.

Co Panią Redaktor łączy z eksbaronem tego nie będę wyjaśniał, jednakże proszę zauważyć, iż ja napisałem ten artykuł, a mnie z eksbaronem nie łączy prawie nic. Sam wielokrotnie byłem wyzywany od kotów i nie tylko, więc po co miałbym bronić swojego prześladowcę?
imi napisał(a):Pokrzywdzony był w tych sprawach Pełnomocnikiem ofiar.

Czy uważa Pan, że Sąd lub Strony postępowania nie wiedzą o tym?
Natalia Wittelsbach napisał(a):A ja pozwolę sobie dodać, że Panowie znacząco nadinterpretują całość artykułu. Po pierwsze, to nie ja go zamieściłam, tylko inny redaktor, ja go zatwierdziłam, bo zatwierdzam każdy tekst. Natomiast logami z rozmowy z Panem Swarzewskim mogę szybko rozwiać wszystkie powyższe zarzuty.

Potwierdzam.

Z wyrazami szacunku,
Andrzej Swarzewski
Republika Bialeńska
Kościół Mazdaistyczny
Dobry Obywatel

Postprzez Helwetyk 20 wrz 2011, o 12:46

Wasza Książęca Mość,

W związku z polubownym załatwieniem sprawy wycofuję pozew.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański,
były funkcjonariusz publiczny
Kościół Diuczej Wiary
Królestwo Baridasu
Naczelna Izba Architektury

Powrót do Archiwum Biura Podawczego