Forum Centralne

Wspólne forum Księstwa Sarmacji i jego prowincji

Przejdź do zawartości

W przypadku problemów z zalogowaniem usuń ciasteczka.

Byczeq versus Korona

Byczeq versus Korona

Postprzez Irmi 11 wrz 2011, o 22:21

Bytów, 11 września 2011 r.

Powód: Rooshoffy Byczeq, działający przez pełnomocników: Wojciecha wicehrabiego Hergemona i Katarzynę szlachetną damę Hergemon-Euskadi

Pozwany: Korona

Wysoki Sądzie,

Osoba mojego mandanta została wydalona z Księstwa Sarmacji na mocy postanowienia z dn. 27 lipca b.r., które to postanowienie na mocy orzeczenia sądu z dn. 11 września b.r. zostało uznane za nieważne. W związku z tym mój mandant został bezprawnie wydalony z Księstwa Sarmacji, zaś przez 45 dni nie mógł przebywać na terenie Księstwa Sarmacji.

O ile okres 45 dni może wydawać się śmieszny w przypadku spraw związanych z tak zwanym realem, o tyle w przypadku świata wirtualnego jest to okres dość znaczący. Stanowi on aż 3% wirtualnego życia mojego mandanta. Przekładając to na miarę realną i biorąc pod uwagę realny wiek mojego mandanta, tj. 21 lat równoważnym tego okresu byłoby 230 dni, co stanowi blisko osiem miesięcy. Nie da się nawet wyobrazić, jak okrutnych cierpień mogłoby komuś przysporzyć przebywanie poza ojczyzną przez tyle czasu!

Również dobre imię mojego mandanta zostało naruszone, albowiem stał się on niesłusznie banitą i taka etykietka do niego przylgnęła. Ponieważ mój mandant jest osobą bardzo wrażliwą, niezwykle silnie to przeżył, nie tylko w świecie wirtualnym, ale także realnym, co miało także swoje realne konsekwencje, jak np. powrót mojego mandanta do palenia tytoniu, pomimo wcześniejsze ponad półrocznej abstynencji nikotynowej.

Nadto posiadany przez mojego mandanta majątek stracił znaczenie gospodarcze i przestał być źródłem dochodów, chociaż do dnia wydalenia mój mandant prowadził z sukcesem różnorakie interesy w Księstwie Sarmacji. Na użytek sądu pozwolę sobie na szczegółowe wyliczenia.

Dzienna produkcja zboża w przypadku mojego mandanta wynosiła w chwili wydalenia 953 korce zboża. Mnożąc tę ilość, razy kwotę 1,8 liberta, albowiem stanowi to obecnie uśrednioną obowiązującą cenę skupu uzyskujemy kwotę 1715,4 libertów dziennie, co za cały okres, gdy mój mandant na mocy bezprawnej decyzji nie mógł przebywać na terenie Księstwa Sarmacji daje kwotę 77 193 libertów, do której to kwoty jeszcze powrócę.

W wyniku braku możliwości prowadzenia swoich interesów, mój mandant nie mógł rozwijać posiadanych przez siebie spółek Jaworzno II, jak i GTA. Biorąc pod uwagę fakt, iż w chwili gdy został z Księstwa Sarmacji wydalony rzeczone spółki bardzo dobrze prosperowały, osiągając spore dochody, został on pozbawiony sporych zysków. Zakładając, że dziennie średnia liczba wydobyć wynosi 10, zaś średni zysk z wydobycia to 20 000 libertów, a mój mandant w chwili wydalenia posiadał 30% udziałów w GTA, a także był podkomorzym rzeczonej spółki, zaś w Jaworzno II posiadał praktycznie wszystkie akcje, to można uprawdopodobnić kwotę straty rzędu 1 170 000 libertów.

Opierając się na rankingu Domu Statystyk Camelon, który to ranking posłużył do wyliczenia strat z tytułu braku dostępu do kopalń, wyliczyć można, iż średni tygodniowy utarg w karczmie wynosił 7 000 libertów co daje nam 45 000 libertów za cały okres, gdy mój mandant był zmuszony pozostawać poza terenem Księstwa Sarmacji.

Nadto mój mandant był pozbawiony dostępu do innych możliwości zarobkowania przewidywanych przez system, jak i wynikających bezpośrednio z prawa cywilnego. Są to oczywiście tantiemy, z którym mój mandant zwykł czerpać pokaźne dochody, jak i możliwość udzielania pożyczek, czy czerpanie dochodów z przygotowanych przez swoją osobę inicjatyw. Z zakresu tantiem ciężko jest przedstawić wyliczenia, więc sądzę, że kwota 45 000 libertów będzie niewygórowana i akceptowalna, a nawet wręcz zaniżona.

W przypadku przytoczonych inicjatyw kwotą rozsądną będzie z pewnością 137 000 libertów. Nie da się ukryć, iż inicjatywy mojego mandanta zawsze cieszyły się sporym uznaniem w społeczeństwie sarmackim i przynosiły mu spory dochód. Wiele takich inicjatyw było zresztą w trakcie tworzenia. Niestety, ale chociaż mogłby one wzbogacić Księstwo Sarmacji, to nie miały okazji ujrzeć światła dziennego.

Zaś w przypadku możliwości obrotu własnym majątkiem, kwotą rozsądną będzie 90 000 libertów, co stanowi 2 000 libertów na dzień. Nawet osoba mało zaradna byłaby w stanie osiągnąć tego typu dochód. Co prawda bliższa prawdzie byłaby stawka na poziomie 5 000 libertów, ale mój mandant nie jest osobą zachłanną, lecz oczekuje jedynie sprawiedliwości.

Podsumowując, z samych tylko strat gospodarczych, wynikłych z wydania przez zakład prawa administracyjnego wadliwej decyzji o wydaleniu mojego mandanta, mój mandant został pozbawiony możliwości uzyskania dochodu w wysokości 1 564 193 libertów. Oprócz tego pozostają także straty niezmierzalne, takie jak naruszenie dobrego imienia, czy wywołanie ciężkiej depresji u mojego mandanta. W związku z tym wnoszę o zasądzenie w związku z uszczerbkiem na zdrowiu psychicznym mojego mandanta kwoty 10 000 000 libertów w charakterze odszkodowania, a także 6 000 000 libertów za utratę dobrego imienia. Nie da się ukryć, iż mój mandant jest osobą cenioną i poważaną w społeczeństwie.

W związku z czym słuszne staje się wniesienie o odszkodowanie w wysokości 17 564 193 libertów płatnych na rzecz mojego mandanta przez Koronę zabezpieczonej na majątku publicznym. Oprócz tego żądam także opublikowania przeprosin czcionką Georgia o rozmiarze 25 pt w Bramie Sarmackiej, wraz z obrazkiem przedstawiającym scenkę rodzajową z South Parku, tj. z postacią Cartmana dokonującego defekacji na biurko Pana Garrisona a także na Forum Centralnym o treści "Korona uprzejmie przeprasza Rooshoffego Byczqa o to, że w podły i urągający ludzkiej godności sposób doprowadziła do jego bezprawnego usunięcia z terenu Księstwa Sarmacji.".

Wysoki Sąd już wielokrotnie okazywał się być ostatnią ostoją sprawiedliwości, czego dowodzą liczne sprawy przegrane przez Koronę. Pozostaje mieć nadzieję, iż tak będzie i tym razem.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Nikt jeszcze nie polubił tej wypowiedzi
Królestwo Teutonii

Re: Byczeq versus Korona

Postprzez Helwetyk 12 wrz 2011, o 07:03

Wasza Książęca Mość,

Zgodnie z przyjętą praktyką, uprzejmie proszę o wyznaczenie Koronie reprezentowanej przez Radę Ministrów pięciodniowego, a w miarę możliwości — siedmiodniowego (weekendowy wyjazd) terminu na odniesienie się do pozwu.

Uzasadnienie:

Podane przez powoda obliczenia wymagają analizy w części, w jakiej dotyczą one odszkodowania za brak możliwości sprzedaży zboża. Niewątpliwie są one nietrafne już choćby z tytułu nieuwzględnienia wyroku skazującego za zniewagę z dnia 19 sierpnia 2011 r. W pozostałym zakresie Korona ma zamiar wykazać bezzasadność roszczenia, co wymaga zgromadzenia oraz przedstawienia Waszej Książęcej Mości odpowiedniego materiału dowodowego, wraz z powołaniem się na dotychczasowe orzecznictwo sądów.
ObrazekObrazekObrazek
(—) Helwetyk książę-diuk Romański, Marszałek Koronny,
Wicekonsul Sclavinii, były funkcjonariusz publiczny
Dwór Jego Książęcej Mości
Konsulat Sclavinii
Kościół Diuczej Wiary
Naczelna Izba Architektury
Dobry Obywatel

Postprzez Piotr_II_Grzegorz 12 wrz 2011, o 07:31

Praktyka przed sądem cywilnym jest inna.

Proszę o swobodne wypowiadanie się na temat własnych oświadczeń, ew. zgłaszanie wniosków dowodowych, i ustosunkowywanie się wzajemne do własnych oświadczeń w terminie do 20.00 dnia 19 września, chyba że postanowię inaczej: skrócę, przedłużę termin.

Jednocześnie w zakresie wniosków dowodowych pouczam strony oraz ich pełnomocników o tym, że wnioski dowodowe o charakterze trollingu będą karane karami porządkowymi z całą stanowczością.

Jednocześnie odstępuję od wymierzenia pełnomocnik kary porządkowej za rażące naruszenie powagi sądu fragmentami pozwu, wobec wykazanej skruchy - pouczając jednakże, że przyszłe zachowanie godzące w Sąd, będzie karana z najwyższą możliwą surowością, karygodność dotyczy szczególnie ewentualnych przyszłych wniosków dowodowych o powołanie biegłych z zakresu logopedii, psychiatrii, parazytologii społecznej, i tym podobnych. Kabaret się skończył.
Piotr II Grzegorz
książę senior
http://zlotawolnosc.pl

Postprzez Irmi 14 wrz 2011, o 21:16

Bytów, 14 września 2011 r.,

Wysoki Sądzie,

Mój mandant wycofuje swoje powództwo.
Irmina de Ruth y Thorn. Markiza Róży Wiatrów i diuczessa-małżonka Kamiennego Brzegu
herbu Złote Lilie i Piękne Życie
Podpułkownik pilot KSP
Plotkara

Obrazek Obrazek
Królestwo Teutonii

Powrót do Archiwum Biura Podawczego